634 Shares 3986 views

Weight Loss: mity i rzeczywistość

Utrata masy ciała jest prawdopodobnie najbardziej aktualny przedmiotem znaczeniu publicznym na początku trzeciego tysiąclecia. Codziennie na łamach magazynów modowych i rankingu portali poświęconych zdrowiu, nowych receptur utrata masy ciała, a także zaleceń i zakazów dotyczących żywienia, aktywności fizycznej i stylu życia w ogóle. Dlatego też, w celu uniknięcia problemów zdrowotnych i rozczarowujące wyniki do ograniczeń przed aktywnym odchudzania powinien być zaznajomiony z mitów.


Mit o utracie wagi №1: sport i fitness – gwarantuje doskonałą figurę.

Główną przyczyną wzrostu masy tłuszczowej ciała jest przewaga energii pochodzących z żywności, nad zużywanej energii. Regularny trening na siłowni nie faktycznie zmniejszyć wagę. Ponieważ aktywnie spalanie zapasów tłuszczu (organizm ludzki podczas treningu oporowego wydatkuje więcej energii niż to było przed tym żywności), zwiększa masę mięśniową ciała, oczywiście, wzmocnienie mięśni i estetycznie budowa ciała sporządzania zasadniczo bez utraty wagi.

Mit o utracie wagi №2: antycellulitowy masaż, okłady na ciało – utrata masy ciała bez wysiłku.

Te osoby otyłe, którzy próbowali wiele metod odchudzania, potwierdzają, że wszelkie masażu i zabiegi spa są jedynie pomocniczy czynnik kosmetyczny, który nie rozwiązuje problemu otyłości. Na przykład, masaż antycellulitowy tylko uaktywnia krążenie krwi, przyspieszyć metabolizm (który będzie stopniowo spuścić energię tkanki tłuszczowej). I antycellulitowy ciało owija tylko wygładzić osławionego „skórki pomarańczowej”.

Mit o utracie wagi №3: kremy antycellulitowe – klucz do idealnej figury.

Obiecujące i publicznie ogłaszane kremy cud utrata masy ciała, oczywiście, działają tylko w wyglądzie, ale że otyłość – to problem wewnętrzny charakter. Preparaty kosmetyczne taki cel naprawdę oszałamiające parno odbicie lustrzane, ale nie kosztem redukcji masy ciała, a dzięki ściśnięciu skóry. Ponadto, ważne jest, aby pamiętać, że na koniec kursu stosowanie takiego leku będzie figurować ponownie rozpoznawalny.

Mit o utracie wagi №4: ludzie starsi nie schudnąć.

W rzeczywistości, wyrazy doświadczonych dietetyków, z namiętnym pragnieniem i prawidłowego sposobu, aby schudnąć naprawdę w każdym wieku.

Mit o utracie wagi №5: Zmiana diety – gwarancję odchudzania

Między odżywczej i kalorycznej różnych produktów spożywczych jest dość duża różnica.

Otyłość jest zazwyczaj towarzyszą inne problemy zdrowotne, w tym nadciśnienie, wysoki poziom cholesterolu, wysokie stężenie cukru we krwi. Paradoksem jest to: można być całkowicie zdrowe, ale mają niepożądany nadmiar tkanki tłuszczowej, a można być zdrowym, mając poważne problemy zdrowotne. Drugim składnikiem paradoks polega na tym, że możliwe jest, aby jeść białej mąki, cukru białego lub prawie każdy fast food i nadal schudnąć, jeśli zużywa niewielką ilość tych produktów pozostających w wymaganym deficytu kalorii. Nasze zdrowie zależy przede wszystkim od „jakości” kalorii. Idealnie konieczne właściwe połączenie jakości i ilości kalorii. Zazwyczaj te mogą się pokrywać, ale nie zawsze są takie same.

Mit o utracie wagi №6: otyłość – pierwsze oznaki starzenia.

Nie wszyscy ludzie w wieku emerytalnym ma nadwagę. Aby zweryfikować ten fakt nie musi prosić wiodącym endokrynologa – wystarczy spojrzeć przez okno lub na zdjęciach swoich krewnych, przyjaciół starości. Bez wątpienia, dziadkowie są znacznie mniej młodzież ćwiczeń i wiek mają spowolniony metabolizm, ale również energii do normalnego funkcjonowania organizmu wymaga mniej.

Cóż, dzisiaj staraliśmy się rozwiać podstawowe mity na temat odchudzania, że ludzie schudła bez żadnych wątpliwości i fałszywych uprzedzeń.