166 Shares 4365 views

Zimowe połowów walki z własnymi rękami. Jak zrobić domowej roboty połowów zimowych pręt

Wszyscy miłośnicy połowów pod lodem wiedzieć, że wędkę zima – to specjalna lina, z którego jakość jest całkowicie zależy od wyniku połowów. Chociaż wiele osób woli robić swoje, które jest dostępne wiele różnych narzędzi do połowu w zimnych porach roku. Zatem wędka zima, wykonany własnymi rękami, może stanowić dobry połów.

Szczególnie połowów pod lodem

Każdy wie, że połowów pod lodem jest bardzo różni się od lata. Tak więc, na przynętę zima przelotowy otwór, wywiercony w lodzie. Zazwyczaj średnica nie jest bardzo duży, więc ona powinna mieć rozwiązania mały rozmiar. Domowe zimowe wędki są krótkie trochę poławiać dołączonej linii i przynęty. Do niedawna w miejscowościach zostały one wykonane z patyków jałowca zawinięte w trzcinach. żyłka do nich włosy koń. Jak zimą to nowoczesna wędka? Własne Ręce Tackle można zrobić prawie każdy mniej lub bardziej doświadczony rybak.

Główne rodzaje pręta do połowów pod lodem

Co do zasady, wszystkie wędki zimowe różnią się od siebie w zależności od zastosowanych przynęt i gatunków ryb. Doświadczeni wędkarze udostępniać te domowe biegu na 3 główne typy:

  • do wędkowania przyrządu;
  • unosić;
  • do łowienia ryb i trolling równoważenia.

Wędka dla wędkarskiej uchwycie

Ten rodzaj sprzętu zimowego jest najmniejsza. Ta przynęta jest wykorzystywana do połowu małych ryb. Powinno być wygodne i łatwe, ponieważ jest stale trzeba trzymać w dłoni. Podczas wędkowania jig rybak powinien zawsze „play” z przynętą, przesuwając drążek. Jeśli będzie shestik być ciężkie i uchwyt na zimno (tworzywo sztuczne) człowiek męczy się bardzo szybko i zamarza rękę. Jak stosuje się przynęty mały przyrząd (rozmiar główki zapałki). Najwygodniejszym są uważane za „bałałajka” – zima wędka z zamkniętą cewki o małej średnicy zamiast uchwytu. Jest to dla niej i zachować ten rozwiązania. Najlepszym materiałem do wytwarzania korpusu cewki – rurki lub w postaci stałej piany. Długi bicz na ten pręt nie jest potrzebna, ponieważ ręka Fisher jest prawie zawsze powyżej otworu. Nod wykonuje sygnalizacji kęs. To On daje ruch mormyshke. Stale spada i rośnie, on zmusza ją do „play” w wodzie. Ukłon jest kęs ryby. Niektórzy ludzie wolą mormyshechnoy połowów przynęty z długim uchwytem.

pręt pływaka

Ten rodzaj sprzętu zimowego jest bardzo prosta. Z wyglądu przypomina miniaturowy lato pręt. Ten bieg nie jest konieczne, aby utrzymać w swoich rękach. Najczęściej jest umieszczony na krawędzi otworu. natomiast czasami kilka rybacy używać wędki i uważnie obserwować ruchy pływaka, czekając na coś. Podczas łowienia trzeba okresowo sprawdzać i czyścić otwór dyszy od nowo powstałego lodu. Do łowienia rybek są najbardziej odpowiedni dla tej zimowej wędką. Ręce można to zrobić na starym „przestarzały” metody. Bity te nazywane są „mare”, jak robią zrównoważonego małą podstawę (uchwyt) brzozy, wygodną do chwytania ręką. To niejasno przypomina ciało zabawki dla dzieci w postaci konia. Jest on umieszczony w krótkim shestik. On może być zdejmowana i jest osadzony ciasno. Ważne w taki wędki że podstawa musi być większe od średnicy otworu. Zamiast drewna do produkcji rękojeści można stosować stałą pianę.

Spławik zima pręt może być wykonane z innych materiałów złomu (rurki z tworzywa sztucznego). Najważniejsze jest to, aby mieć silną shestik stabilne i bezpieczne stanowisko, a podczas ukąszenia mogła szybko chwycić jej dłoń w rękawiczce.

Wielu początkujących wędkarzy nie wiem jak wyposażyć wędkę zima pacą. W rzeczywistości, domowe bity nie mogą być wyposażone w cewki.

Dla udanego połowu jest dość prosta motoviltse ponieważ na tym lodzie rybackie otwory nie zmienia się często, i nie ma potrzeby na długi czas i często zamykającej żyłki.

Pręt do wędkowania i trollingu na wyważarce

Co to jest zima wędka? Ręce będzie bardziej skomplikowany niż dwa poprzednie, ponieważ ma bardziej złożoną konstrukcję. Jest przeznaczony do połowu dużych ryb drapieżnych i. Ponieważ w okresie zimowym, takie rzeczy są na dużej głębokości, jest on wyposażony w pręt lub motoviltse długiej cewki do nawijania żyłki i jelita grubego. często muszą poruszać się w poszukiwaniu zdobyczy w lodowatej połowu drapieżnych i dużych ryb. W tym przypadku, osoba musi wielokrotnie skończyć i odpoczynek żyłki na wędkę. Prowadzi to do stosunkowo dużych rozmiarów cewki, ponieważ używając go można podnieść walki i przejść do innego miejsca szybko. Shestik powinny być elastyczne i trwałe, tak że nie był w stanie przełamać silną i dużą rybę. Ponadto, należy zapewnić energiczny i szybkie cięcie.

Zima wędka na leszcza

Ten pręt jest odmianą poprzedniego. Czyniąc tak, to rozwiązania mogą być nieco dłużej, ponieważ łowienie leszcz wielu wędkarzy wolą stanąć zamiast siedzieć. Często te pręty zrobić składane do łatwego transportu w polu rybackiej. Bicz często umieszczony w uchwycie wędką.

Zmiany prętów fabrycznych

Wielu wędkarzy uwierzyć, że ich self-made wędki są najłatwiejsze, wygodne i dobrze wyważone. Niektórzy nawet zarządzać zakupione z prętów ze zwoju, aby „ulepszone” pręt. Aby to zrobić, odcięli pokrętło fabryczną. Ze sztywnej pianki obrabiane obudowę cewki fabrycznych. Zagłębianie bata. Uchwyt dołączony specjalny motoviltse którym żyłka jest nawinięta przy zmianie studnie. Ten mormyshechnaya „bałałajka” wygodniejsze.

Wędka-bezmotylka

To wspólne wędkarskiego występuje najczęściej. Jest to pręt z tworzywa sztucznego shestikom, cewki, skinieniem głowy i rączki. Niektórzy początkujący rybacy nie wiem jak zamontować przynęty zimowy. Shestik wybrane na podstawie rodzaju ryby masz zamiar złapać mężczyznę. Na przykład, standard shestik tworzywa sztucznego nadaje się do małych okonia. Jego elastyczność odgrywa ważną rolę w płytkim stawie. Shestik musi koszty amortyzacji i napięta żyłka do gaszenia szarpnięcia ryb. W tym przypadku łatwiej jest złapać vyvazhivat. Kiedy łowiąc szczupaki czy okonie pick trudniejsze shestiki, za pomocą którego można dokonać wiarygodnego cięcie.

Większość cewka z hamulcem wygodne klawiatur pozwala na zmianę głębokości łowienia jest bardzo szybki. To przyczynia się do bezproblemowego nawijania żyłki. Podczas połowów stałej głębokości (5-6 m) dogodnym rybackiego pręta ze zwoju o małej wielkości. Z krótkie pręty wykonane są łatwiejszą manipulację, ale łowienia ryb, takie jak okoń, ukąszenie jest bardzo mocny i ostry, a więc w tym przypadku lepiej jest używać wędkę z długim uchwytem.

Drążek wyposażony jest w zimie

Ręce mogą zrobić wiele, ale niektóre elementy takielunku pręta nadal trzeba nabyć w specjalistycznych sklepach. Zatem trzeba będzie żyłki (średnica 0.10-0.12 mm) do połowów zimowych. Lepiej wybrać twardsze produkt, ponieważ ma dobrą wytrzymałość na rozciąganie, łatwo oczyścić z lodu i mniej zdezorientowany.

Nod dla zimowych wędki mogą być wykonane z różnych materiałów, ale najlepiej jest nadal uważa się za wykonane z włosia dzika. Jest również możliwe, aby go od tych promieni rentgenowskich lub gumy segmentów sutka (4-5 cm). Po nod pominąć linię odmierzyć żądaną długość do wędkowania. Potem położył na górze batem. Linia dętce dociskano bata i wędkarskich „kiwa”. Dla różnych ryb trzeba korzystać z różnych typów urządzeń. Tak więc, wybierając do grzędy miękki i krótki ukłon i leszcza lub płoć – sprężysty i długoterminowej. żyłka musi przejść przez niego swobodnie. Jakościowa nod nie deformacja lub łamanie wstrząsami na powierzchni lodu, nie zmienia jej elastyczność w różnych temperaturach powietrza. Jego normalna wrażliwość, jeśli jest zgięta o około 30 ° w obszarze przyrządu do wagi. Niewystarczająca zginanie mówi, że jest to zbyt trudne i mocne zginanie nie dostarcza niezbędnych jig gier.

Pływak jest najlepiej wybrać gniazdo, ponieważ jest łatwo usunąć z żyłki. Eliminuje to potrzebę związania przynęt. Przynęty (mormyshkas, równoważniki, łopatkowe) dobierane są w zależności od rodzaju i wielkości ryb.