742 Shares 7133 views

Cloudberry dżem. Porady Gotowanie

Cloudberry jest jedną z najczęstszych szerokości geograficznej północnej jagody. Rośnie w naturze, a to jest bardzo trudna w uprawie, dlatego zajmuje szczególne miejsce w kuchni.

Co niby jagody?

Cloudberry wygląd podobny do malin, ale roślina jest znacznie mniejsze, tylko około 20 cm wysokości. Rośnie w glebach kwaśnych bagienne i bardzo wytrzymały, utrzymując temperaturę -40 ° C, Jagody są na ogół łatwe do zbierania, ponieważ rosną na pionowych łodyg, z każdej łodygi zawiera tylko jedną jagodę. Rośliny zaczynają kwitnąć w czerwcu, a jagody zwykle dojrzewają w lipcu. Pierwsze maliny moroszki jest czerwony, ale wtedy, gdy są one wymagalne, staje się piękny złocisto-żółty kolor. Sezon ten Berry jest bardzo krótki: często znika w połowie sierpnia.

Cloudberry bogaty w omega-3 kwasy, witaminy i przeciwutleniacze. Z tego powodu często powstaje pytanie: jak przygotować to smaczne i przydatne jagody na zimę? Oczywiście, możliwe jest, aby zamrozić, ale przechowywać go w tej formie wymaga dużo miejsca w zamrażarce. Tak samo jak świeże trwałość jest bardzo ograniczona. W związku z tym najbardziej nadaje się metoda cloudberry jam.

Ten przysmak mogą być spożywane przez siebie, i podawać z gofry i naleśniki. Ponadto nie jest możliwe użycie jako składnik innych potraw słodkich, ponieważ ma łagodny smak i miękki smak.

Ten jagód zawiera wiele kwas benzoesowy, jednak cloudberry jam mogą być przechowywane w lodówce przez długi okres czasu i nie podlega degradacji. Ponadto, możliwe jest, aby dodać pół łyżeczki kwasku cytrynowego lub soku z cytryny na dodatkowy kwaśny w smaku. Tak, jak zrobić dżem cloudberry?

Krótki przepis

Musimy następujące składniki:

  • 500 g cloudberry;
  • 250 g sproszkowanego cukru;
  • Łyżeczka kwasu cytrynowego;

Przygotowanie:

piekarnik 1. wstępnego nagrzewania do 180 ° C,

2. Rozłóż (nie mieszać) maliny moroszki i cukier w dwóch misek ogniotrwałych (lub pieczenia).

3. Założyć powiedział miski w piekarniku przez około 20 minut.

4. Ostrożnie wyjąć je z piekarnika i wymieszać cukier z maliny moroszki.

5. Dostaniesz cloudberry jam „pięciominutowych”, który trzeba wlać do przygotowanej wysterylizowanych słoików.

6. Zamknąć słój i odstawić do ostygnięcia.

7. Sklep ten cloudberry jam ( „pięć minut”) muszą być przechowywane w lodówce.

Druga opcja

Ponadto, nie jest klasycznym preparatem wariant jagód. Pyszne dżem cloudberry można również otrzymać przez gotowanie krótkoterminowego. W tym celu potrzebujemy następujące składniki:

  • 1 kg cloudberry;
  • 350 gramów cukru.

przygotowanie

Umieścić maliny moroszki na patelni i wymieszać z cukrem bardzo ostrożnie. Następnie doprowadzić do wrzenia i gotować na wolnym ogniu przez 5-10 minut. Umieścić w słoikach w gorącej formie. Kiedy dżem cloudberry ochłodzić do temperatury otoczenia, umieścić puszki w lodówce.

Trzecia opcja

Zazwyczaj, dżem owocowy zawiera owoce i jagody, całe lub w kawałkach gotowane w syropie. Jednak większość owoce nie zawierają tak dużej, jak nasienie jagód cloudberry. Dżem z takich składników nie wszyscy mają do smaku. Preparat galaretka z kolei wiąże się z wykorzystaniem tylko jagodowego soku, bez dodatku miąższu i nasion. Poniżej znajduje się instrukcja jak zrobić dżem cloudberry używając jednego soku z owoców jagodowych.

Sposób wytwarzania

Myć owoce i zmontować oddzielając przejrzałe i normom. Można to zrobić w głębokim zbiorniku lub przez moczenie w moroszki zlewu. Jeśli tak selektywne berry gorącej wody do dezynfekcji.

Użyj sito i gazę wycisnąć sok z jagód.

Spuścić sok do miski i umieść go na piecu, doprowadzić do wrzenia i powoli dodać cukier (ilość może się różnić w zależności od gustu, ale przybliżoną proporcję – 5,5 szklanki cukru 4 filiżanek soku).

Dodać worek pektyny cukru po całkowitym rozpuszczeniu. Stale mieszając do mieszaniny i doprowadzić do wrzenia ponownie. Jak zrobić dżem z cloudberry? Gdy galaretka zacznie się gotować bardzo silnie (pęcherzyki nadal będzie się pojawiać, nawet jak nadal mieszać) wyścig z czasem 1 min. W tym czasie, zaczyna rosnąć gęstą pianę, dlatego należy kontynuować mieszanie mieszaniny, nie pozwalając jej wysypał się z garnka.

Kiedy jeden Minęła minuta, zdjąć garnek z ognia i odstawić na dżem. widać warstwę pianki na górze. Weź łyżkę i usunąć go ostrożnie. Pianka nadaje się również do wykorzystania, więc wystarczy umieścić go w osobnym naczyniu. Można go jeść z herbaty lub białego chleba.

Szybko wlać gotowego jam-galaretki do przygotowanych słoików, wypełniając je, nie jest do końca. Cloudberry zawiera dużą ilość naturalnych pektyn, więc galaretka zacznie zastygać i twardnieje bardzo szybko.

Upewnij się, że krawędzie swoimi puszkami wolnych torów dżemu. Uszczelniania czapki i sterylizować je w kąpieli wodnej. Do tego trzeba umieścić je w dużym pojemniku z wodą i doprowadzić ją do wrzenia. Sterylizować cloudberry jam niezbędnych do 10 minut.

Wyjąć słoiki z pojemnika i umieścić je na ręczniku do ostygnięcia. Muszą ostygnięcia na co najmniej 24 godziny, zanim będzie można przenieść je w lodówce.

Co stosowanie jest leczyć?

Po pierwsze, dżemy i galaretki, cloudberry doskonale jako wypełniacz do kanapek tosty i słodkim herbaty. Po drugie, może być dodawany do lodów, który gwarantuje niezwykły smak i aromat deser. Po trzecie, okazuje się doskonałą bezy i inne słodkie smakołyki.

Ponadto, kuchnia i cloudberry szwedzki dżem z nim są czasami stosowane w daniach pikantnych, nawet te, które zawierają w swoim składzie lub grzyby mięsa. Najbardziej znany skandynawski danie smażony ser ze śmietaną i dżemem. Aby przygotować ten przysmak, pokroić ser kozi w cienkie plastry i lekko podsmażyć na patelni (można podgrzać w kuchence mikrofalowej, w razie potrzeby). Aż ser jest gorąco, przykryć warstwą śmietany i dżem z moroszki i służyć bezpośrednio na stole.

Interesująca jest przepis, i panna cotta z dżemem z moroszki dodatek. Pomimo faktu, że to południowe danie, jego połączenie z północną jagód jest nietypowy, a okazuje się bardzo smaczne. Panna cotta z dżemem z moroszki z dodatkiem pistacji i białej czekolady będzie wielki deser dla każdej tabeli.

Dżem, gotowane w postaci galaretki, i jest idealny do tworzenia słodkie napoje. Wystarczy wymieszać jedną lub dwie łyżeczki galaretki w szklance prostym lub woda gazowana, lemoniada. Okazuje się, pachnący i orzeźwiający napój, gaszące pragnienie.