132 Shares 1680 views

Chronić nadwozie z rozdrabniania i zarysowania winylu lub poliuretan

Coraz bardziej popularne jest taping ciała specjalną folią. Po tym wszystkim, jest to dobra ochrona lakieru. Oczywiście, taka folia ma swoje zalety i wady. Ponadto, istnieje kilka odmian tego materiału. Co trzeba wiedzieć o folii ochronnej?

Różnorodność filmów

Więc co ochrona karoserii z frytkami i zadrapań lepiej? Wszystkie folie można podzielić tylko na dwa typy: poliuretan winylowych. Każdy materiał ma swoje zalety i wady. Pierwszy pojawił się na rynku jest folie winylowe. Taka ochrona karoserii z frytkami i zadrapań na strukturze bliżej dłuższy plastiku. Zmienić rozmiar filmu jest możliwe tylko wtedy, gdy jest podgrzewana. Po ochłodzeniu, materiał staje się bardziej elastyczna.

Chip kamień Film Ciało posiada kilka innych właściwości. Materiał ten wykonany jest z poliuretanu. W zależności od składu i właściwości takiego filmu jest większa bliżej gumy. Materiał ten jest w stanie rozciągnąć się znacznie nawet bez ogrzewania, ale w wyniku tego będzie nadal osłabia się pierwotne wymiary. Chip ten kamień Ochrona ciała staje się coraz bardziej popularna niż winyl.

Jaka jest różnica

Początkowo tylko folia winylowa przeznaczona do oznakowania i plakaty. Taki materiał jest praktycznie bez zużycia. W odniesieniu do folii poliuretanowej, pracował dla wojska. Był używany do wklejenia łopat helikoptera.

Główną różnicą jest to, że folia winylu jest w stanie chronić farby ze względu na jego grubość i poliuretanu – ze względu na jego właściwości. Ten drugi rodzaj jest coraz bardziej popularne. Ponadto, w czasie mrozów zimowych poliuretanowe Kamień Chip Ochrona ciała nie traci swoich właściwości i cechy. W odniesieniu do folii winylowej, kiedy zaczyna zimno zaskoczy „dubet”. W rezultacie, można łatwo uszkodzić materiał.

właściwości winylu

Chroń karoserię z frytkami i zadrapań – jest to problem, który dręczy wielu kierowców. Co lepiej wybrać winylu lub poliuretanu? W pierwszym przypadku materiał przezroczystą folię, której grubość wynosi 0,1 mm. Zasadniczo jest ona wykorzystywana do ciała wklejania. Winylu zabezpiecza farbę przed działaniem wilgoci, piasku, małe zadrapania i uszkodzenia w wyniku nieostrożnego jazdy lub mycia.

Główną wadą tego materiału jest jego blaknięcie. Kiedy ten film może okazać się nie tylko żółte na ekspozycji na światło słoneczne, ale również ze względu na odczynniki. Warto zauważyć, że samochód winylu jest jasne i matowe. Ten ostatni typ materiału jest używana głównie do celów dekoracyjnych poszczególnych elementów. Eksperci nie polecam wkleić całe ciało folią matową winylu, a jeśli jest uszkodzony musiał ponownie klej wszystko.

Właściwości folii poliuretanowej

Samochód ochrona ciała przed chipsy i zadrapania – jest głównym zadaniem folii poliuretanowej. Często nazywany jest również uretanu. Ten materiał jest wystarczająco silny. Jego grubość może wynosić 150-300 mikronów. Film z poliuretanu jest w stanie oprzeć się głębokie rysy i duże odpryski. W związku z tym, że jest lepiej przystosowane do ochrony farby winylowe. Materiał jest w stanie wytrzymać silne uderzenia nawet wózek supermarket lub samochody zaparkowane zbyt blisko drzwi.

Warto zauważyć, że poliuretan przechodzi promienie słoneczne. Dzięki tej farby znikną równomiernie. Tylko niektóre części pojazdu, można wkleić na filmie, jeśli to konieczne. jego części nie będą różne w tonie.

Główną wadą tego materiału jest jego koszt. Warto zauważyć, że folia poliuretanowa jest o wiele droższe niż winylu. Jeśli nie brać pod uwagę cenę do wklejania, cena materiału jest prawie 5 razy wyższe. Na przykład, 1 metra folii winylu może kosztować około 750 rubli i 1 metr poliuretan – około 3500 rubli.

Czy to możliwe, aby klej się

Teoretycznie można wkleić na karoserii samochodu w domu. Najważniejsze, że nie było w projektach pokój, piasku i pyłu. Przy tym temperatura powinna wynosić od 20 do 23 ° C W procesie wiązania z podłożem folii jest wyjmowana, którego główną funkcją jest ochrona warstwy kleju.

pojazd zaleca się dokładnie umyć przed użyciem. Jest to konieczne, aby dokładnie przemyć i wysuszyć. Dlatego konieczne jest zbadanie ciała na obecność wiórów i zarysowaniem. Muszą one zostać usunięte. W przeciwnym razie, pod folią, staną się bardziej widoczne.

Podczas korzystania z folii winylowej, materiał musi być podgrzewane przed nałożeniem i wyrównanie za pomocą specjalnych narzędzi. W przeciwnym przypadku, warstwa ochronna może być utworzone pęcherzyki powietrza. To właśnie w tych miejscach film łamie szybko.