622 Shares 5281 views

Kolor niebieski w psychologii ludzi

Postrzeganie koloru ma indywidualny charakter. Ta zdolność ludzkiego oka widocznych fal promieniowania elektromagnetycznego o określonej długości, która ma różne właściwości, współczynnik odbicia i absorpcji. Od tego obrazu, że nasze oczy wysyłają do mózgu zależy od emocji doświadczanych przez nas, nasze samopoczucie i zdrowie. Istnieje cała nauka – chromatyka, który rozwiązuje te problemy. Obejmuje fizyki, psychologii, fizjologii i bada całą gamę istniejących kolorów oraz Blue. Kolor w psychologii jako nauki, jest jednym z głównych narzędzi do badania zachowań i cech osobowości człowieka.

Oprócz indywidualnego postrzegania koloru, jest jego związek z zewnętrznego otoczenia, zwyczajów i tradycji w społeczeństwie ludzkim. Ciemnoniebieski kolor psychologia jest muzułmaninem siła pamiętać o nietrwałości życia. Christian zaakceptuje go jako Bożym świecie, co prowadzi do prawdy. Często widzimy niebieskie kopuły ze złotymi gwiazdami. W buddyzmie, stanowi centrum wszechświata.

To samo dzieje się z innymi kolorami. W północnej części Chin czerwony – symbol żałoby, ale na południu dookoła. O marzyciela mówimy, że widzi świat w różowych okularach i stowarzyszonej z czarnym pesymistą. Nasze narzeczonych ślub w białym podkreślić swoją niewinność i czystość, aw Chinach biały – niedobre i niebezpieczne. Wartość niebieski w psychologii mieszkańców naszego kraju ma również mieszane oceny. Z jednej strony, jest to niezawodność i ważności, z drugiej strony, popularne powiedzenie: „dopilsya się plany”, „niebieski z zimna”, „spalić cały ciemny niebieski płomień” – wskaż negatywne strony.

Wpływ na ludzkiej percepcji nim lub z danego koloru jest z powodzeniem stosowany w projektach ubrań pokoi, twórcy broszurach i innych przedstawicieli zawodu sprzedaży. Ciepłe kolory takie jak czerwony, żółty, pomarańczowy, zaprojektowany, aby zachęcić osoby do posiadania tej czy innej rzeczy, a więc kupować. Te odcienie agresywne, przyspiesza puls i bicie serca. Ale w bankowości instytucje wolą spokojniejszą paletę, na przykład niebieski. W psychologii, od dawna znane z tej metody, gdy dźwięk sprawia, że sympatyczny stosunek do rozmówcy. On inspiruje zaufać dokładności, skuteczności, a jego słowa nie brzmią ekstrawaganckie i bardzo przekonująco. Wpływ ten jest szczególnie zauważalny w podeszłym wieku. Dlaczego kolor niebieski odgrywa rolę w psychologii emerytów? Jest to wyjaśnienie. Podświadomie pamiętają formę urzędników kolorach zielonym i niebieskim, co oznacza, że istnieje związek z rządem, stąd wnioskować – nie zostaną oszukani.

Dietetycy zaczął również stosowanie terapii koloru do swoich pacjentów. Nie tylko, że oni rozwinąć menu dla pełnej i zbilansowanej diety, więc jeszcze doradzić, jaki kolor powinny być naczynia, z którego jemy. Ciepłe kolory pobudzają apetyt, jest to przydatne dla tych, którzy potrzebują zwiększonej tryb zasilania. Naczynia z kolorem niebieskim, praca psychologii konsumenta w inny sposób, szybko przemieni się i nie chcą jeść więcej. Jest to przydatne do utraty wagi. Nawet w przyrodzie, bardzo małe rośliny jadalne mają niebieski odcień. Projektanci oferują przestrzeń do wykorzystania w sypialni jak kolor, niosąc pokój i spokój. Oraz w budynkach przemysłowych pomaga się skupić i poprawia wydajność.

Bez względu na to jak byliśmy traktowani na konkretnym kolorze, na poziomie podświadomości, każdy z nich musi mieć wpływ. Zaufaj swojej intuicji, powie to, co kolor przynieść szczęście i dobre samopoczucie.