734 Shares 3204 views

Gerhardt młyn w Wołgograd (foto)

Wołgograd do dziś zachowuje pamięć o okropnościach II wojny światowej. Prawie całe miasto zostało zniszczone, a pozostałe budynki były w postaci duchów, poszkodowanej przez muszle i kul. Niesamowite wysiłki wyczerpany ale wygrać wojnę ludzie odrestaurowany i zbudowany na nowo Stalingradem. Następnie nowy wieżowców tam, szerokie place i aleje, ale pamięć o tych strasznych wydarzeniach żyje.


opis

Mill Gerhardt – niemy świadek, który przeżył desperacką walkę narodu radzieckiego przeciwko faszyzmowi. Okaleczone budynek celowo nie odrestaurowany i lewo jako takie, dla zbudowania przyszłych pokoleń. Teraz ruiny przedsiębiorstw młynarstwa są zawarte w „Bitwie o Stalingrad” kompleksu muzealnego.

wygląd

Gerhardt młyn w Wołgograd ma ciekawą historię przedwojenną, która sięga 1899 roku, kiedy biznesmen Alexander Gerhardt niemieckiej kolonii prowincja Straub Nowouziensk County Samara został udzielony patent na budowę firm frezowania. W lecie 1900 roku na obrzeżach Caricino pojawiła Gerhardt młyn. Następnie rozpoczął produkcję i sprzedaż mąki.

Gerhardt młyn w Wołgograd. historia

Podczas pożaru w 1907 roku młyn spłonął prawie do ziemi. Ale w maju 1908 roku został ponownie przebudowany, w konstrukcji wykorzystano zbrojenie ścian i konstrukcji żelbetowych w czasie metoda ta jest zaawansowana.

Budynek będzie miał niezwykle silny, grubość jego ścian – około metr, więc Gerhardt młyna na obrzeżach dźwięki całkowicie wykonany z czerwonej cegły. Wyposażenie wnętrz odznaczają się wysoką technologią raz. Własny generator pozwala firmom uniknąć przerw z powodu braku energii elektrycznej i przenośników mechanicznych zwiększających produktywność. Nie było również spichlerz, kotłownia i magazyn wyrobów gotowych. Kompleks przemysłowy Gerhardt z wyjątkiem mąki, zawarte produkcję rybokoptilnoe olej prasowanie, pieczenie i.

1911-1942 roku

Na początku 1911 roku firma przyniosła przyzwoity dochód, a także w produkcji 78 pracowników zatrudnionych, pracy w systemie zmianowym, który trwał dziesięć i pół godziny. Po rewolucji 1917 Gerhardt młyn został upaństwowiony, a do roku 1929 nazwano numer skromny młyn 4. Po śmierci K. Grudinina, który wcześniej pracował jako tokarz w firmie Gerhardt, a po rewolucji brał udział w jego nacjonalizacji, młyn nadano imię zmarłego komunistycznego. Założyciel firmy, zmarł 21 kwietnia 1933, po aresztowaniu przez NKWD.

Jego dzieło kontynuował młyna aż 1942, zatrzymał produkcji wysokiej wybuchowy bomby, które spadły na dachu przedsiębiorstwie. W wyniku ich upadku w budynku młyna, zabijając wielu robotników. Część pracowników ewakuowano, inni zaczęli bronić miasta i strategicznie ważną dostęp do rzeki.

1942-1943 roku

Młyn nadal wiernie służyć jego miasto po budynku została wniesiona na podstawie jednostkowych kontrola Chervyakova porucznik myśliwców. To i sąsiednie domy Pavlova i Zabolotnogo stało się stanowisko dowodzenia znajduje Trzynasta Guards Dywizja Strzelców. To miejsce został przekształcony w centrum krwawej konfrontacji: pozycja wroga jest bardzo blisko i były nie do zatrzymania ostrzał. Budynek i ludzie w nim zginęło. Ich morale nie jest uszkodzony nawet bomb i ognia artyleryjskiego.

Żołnierze Armii Czerwonej zajęły obrony obwodowej w oblężonej młyna, 58 dni odeprzeć ataki wroga. Walczono o każdą piędź ziemi. Bliskość młyna do rzeki została ulga dla naszych mężczyzn. Nie zrobili przejście. Po południu rzeka prowadzono regularne ogień, a nawet w nocy, aby wykorzystać przejście było bardzo niebezpieczne, ale nie było innego wyjścia.

W 1943 roku rozpoczęła ofensywę na szeroką skalę naszych wojsk w rejonie Kurhan Mamaja, zamiatać przez obszar „9 stycznia” przestała być ośrodkiem ognia. Wtedy żołnierze Armii Czerwonej byli w stanie zebrać ciała swoich kolegów, że pochowano poległych bohaterów na placu w masowym grobie, aw czasie pokoju już zainstalowany granitowy pomnik.

Lata powojenne

W latach powojennych, aktywny odbudowa miasta, pozostał nietknięty Gerhardt młyn. Stalingrad został zbudowany od nowa, ale kilka budynków, w tym młynie, w lewo jak to jest w pamięci strasznym i krwawym boju.

Uczestnik Wielkiej Wojny Ojczyźnianej Malyutina Ekaterina Jakowlewna powiedział mi, że miasto jest wyczyszczone niemieckich najeźdźców, które mają być widoczne z daleka. Jest reprezentowana popioły i ruiny kamień nie mógł oprzeć się zabójczy ogień, a mężczyźni stali.

Najwyższy budynek 4th of Stalingrad były ruiny młyna i domu Pavlova, wszystko inne nie jest powyżej kolana. Aby rozpocząć prace konserwatorskie było demine miasto potrzebne. Tak tylko w sprawie rozliczenia terytorium młyn i dom Pavlova Gerhardt trwało półtora roku. Choć budynek był otoczony drutem, nowoczesny dzieci trudno było powstrzymać. Dlatego faszystowskie pociski nadal zabić w czasie pokoju.

Przez długi czas jeszcze słyszeli wybuchy wokół Stalingradu niemieckie pociski uparcie nie chce opuścić ziemi rosyjskiej. Ale ludzie radzieccy nie rozpacz, i chwycił budynku. Ludzie żyli wtedy często nigdzie. Na przykład w obszarze 2L Stalingrad trzy niemieckie bombowce, że jest jednym z nich i zrobił męskiego dormitorium. Przywracanie zrujnowanego miasta wojną została przeprowadzona szybko. W krótkim czasie, ludzie zaczęli wchodzić do nowych domów.

Budowanie panorama Battle of Stalingrad muzeum rozpoczęła się w 1967 roku, jest obecnie Muzeum i budynek młyna, bez wątpienia są wizytówką miasta. Obecnie kompleks muzeum obrony Stalingradu okazało Gerhardt młyn.

Wołgograd jest teraz – kwitnące miasto, które nie zapomina swoich bohaterów: miejscowi regularnie odwiedzić miejsce pochówku żołnierzy, którzy bronili ojczyzny. Panorama bitwy o Stalingrad muzeum pokazuje grozę walki i zniszczenia, w skręconych szkieletów budynków trudno jest znać aktualny Wołgograd. Na wydarzeń poświęconych Dniu Zwycięstwa, przeżywające weterani płaczliwie mówić o tych strasznych wydarzeniach wojennych, a budynek starego młyna stoi jako symbol naszych bojowników. Kruszy beton, kamień stopiony, a ludzie przeżyli!

Wiatrak w chwili obecnej

Trzydzieści lat temu, Gerhardt (Wołgograd) młyn był jeszcze otwarty do wglądu wewnątrz budynku. Dziś, strach przed upadkiem i wypadków, sprawdź to dozwolone tylko na zewnątrz, ale bliżej pozwoliło rzadką grupę wycieczka dziennikarzy. Klatki schodowe są zamknięte od wścibskich barów. Ale nawet przez to może być postrzegane, co straszne bitwy odbywały się w każdym piętrze budynku. Poprzez wycieczki i mówić o tych strasznych dni, pracownicy muzeum pokazać wgniecenia od kul i pocisków na ścianach budynku.

Przetrwała dzięki potężnej konstrukcji, ale teraz jego głównym wrogiem jest czas. Dlatego muzeum planuje zachować budynek i traktować powłokę hydrofobową , aby chronić go przed dalszymi uszkodzeniami.

2013

W 2013 roku budynek młyna ustawiono małą kopię tańca dzieci wieczne rzeźby. Dla większej niezawodności chciałem to zrobić kilka dziur, wtedy nie zdecydował się bałagan zbyt dużo z fontanną i kilka razy uderzył młotkiem.

Odwiedzający miasto należy odwiedzić tę smutną muzeum. Gerhardt młyn w Wołgograd (zdjęcia nie może przekazać wszelkie odczucia widziane) zapamięta je na długo.