592 Shares 2173 views

Lenovo G580: specyfikacja techniczna tego notebooka

Firma Lenovo – jeden z wiodących na świecie marek, producenci laptopów. W planach zgłaszane przez chińskiego koncernu, ma wiodącą pozycję pod względem sprzedaży w segmencie (do „peletonu” jest kierowany przez HP). Eksperci zwrócić uwagę na coraz większą jakość i wyprodukowania elektroniki pod marką Lenovo i laptopy nie są wyjątkiem. Firma wprowadziła na rynek produktywności i konkurencyjności komputerze głównym. Chiński rynek jest ujęte w kilku segmentach. Na przykład w klasie Premium na poziomie marki laptopów honoru stoi na linii ThinkPad, który według wielu ekspertów w jakości bardzo blisko do urządzeń firmy Apple.


Przykładem udanej, według niektórych analityków, modelu budżetowego – laptop IdeaPad G580. Należy zauważyć od razu, maszyna ta ma wiele zestawów, w niektórych przypadkach, bardzo różniących się od siebie nawzajem. Wielu ekspertów uważany Typowy model Lenovo G580 (20150), dane, które mają szczególny zestaw wysokiej częstości występowania w Rosji. Jednak możliwe jest, aby badać funkcje laptopa bez konieczności wyszukiwania różnic między poszczególnymi specyfikacji. Co mamy zamiar zrobić dzisiaj. Rozważmy aspektów projektu Lenovo G580, specyfikacji produktów, funkcjonalne cechy poszczególnych komponentów sprzętowych.

"Iron"

Notebook zapewnia procesor Intel Core i5 wersji, pracujące z częstotliwością 2,5 GHz. RAM – jak 6 PL. Technologia RAM – DDR3, częstotliwość zegara z modułów – 1,6 GHz. Zasoby te są wystarczające dla poprawne i stabilne programy startowe „home” typu (takie jak, na przykład, Photoshop). Ideologiczne gracze zapewne nie zostaną docenione przez możliwość Lenovo G580 – dane w ujęciu nominalnym zbyt „biurowych”. Ale jeśli mówimy o grach, to dopuszczalne jest, aby powiedzieć, że komputer będzie ciągnąć wielu dzisiejszych „bestseller”.

Przenośnego twardego dysku. – 1 PL tysięcy, prędkość obrotowa dysku osi napędowej nie jest zbyt duża – 5400 obr / min. Dysk twardy na interfejsie SATA. Oznacza to, że urządzenie jest przystosowane do szybkiego transferu dużych ilości plików. Jednak ta nieruchomość jest w posiadaniu prawie wszystkich nowoczesnych „dyski”. Dlatego tu naprawić: laptop jest wyposażony w przyzwoity, dysk twardy, nie jest mniejsza niż ustawiona w konkurencyjnych rozwiązań od innych marek.

Komputer jest wyposażony w wyświetlacz, wykonany w technologii WXGA LED. Średnica ekranu – 15,6 cala, rozdzielczość – 1366 786 pikseli. Jest wbudowany webcam, jednak jego rozdzielczość dość skromne – 0.3 megapikseli. Sterowane komputerowo wideo podsystem "tandem" karta graficzna Intel HD Graphics model 4000 (w niektórych wersjach – 3000) i modelu GeForce GT 635m (w niektórych modelach – G710). Pierwszy typ – tzw karta graficzna w pełnym wymiarze godzin, druga – „dyskretny”. Rozpoczęciem gry jest znany zależą nie tylko od mocy procesora, pojemność pamięci RAM i technologii. Bardzo ważną rolę odgrywa także wydajność podsystemu wideo. Wraz z nim, mówią eksperci, z powodu rozdzielenia funkcji pomiędzy pracownikami i dyskretnej karty graficznej, laptop jest w porządku.

Najważniejszą cechą laptopa Lenovo G580 – szeroka gama możliwości komunikacyjnych. producent marki dał użytkownikom maksymalną jednostkę do zintegrowania go z innego urządzenia – takich jak komputery, telewizory, gadżetów mobilnych.

Jest DVD-RW, obsługuje WiFi, Bluetooth. Audio Dolby Advanced Technology, komputer – 2 głośniki. Łączność odbywa się poprzez USB 2.0, 3.0, VGA, HDMI gniazda złącza. Karta sieciowa jest wyposażony w port RJ-45. Nie audioslot typu kombinowanego, a także czytnik kart. Akumulator z laptopa jest bardzo silne, że składa się z 6 o łącznej pojemności 47 W / h.

Średniej wielkości laptopa. Jego długość – 376 mm, szerokość – 245, przy czym grubość (przy zamkniętej pokrywie) – 34,3. Urządzenie waży względnie mały – 2,6 kg. Zarządzane przez laptopa 64-bitowego systemu operacyjnego Windows w wersji 8.

projekt

Dla każdej modyfikacji devaysa, w tym „typowego” Lenovo G580 (20150) laptop dla rynku rosyjskiego, parametry techniczne są bardzo ważne. Ale nie mniej ważne dla użytkowników urządzeń i estetycznego komponentu projektu.

Obudowa charakteryzuje się brakiem ostrych krawędzi. Główne elementy wykonane są z tworzywa sztucznego o wysokiej jakości, część metalowa jest używany. budownictwo mieszkaniowe, eksperci uznane za bardzo niezawodny. No luz, odstępy i skrzypienie nie jest przestrzegana. Przód widać elegancką touchpad. Wentylatory, jak wiele laptopów poniżej.

Pojawienie się wielu specjalistów są postrzegane jako sztywny i nieco konserwatywny. Jednak eksperci uważają, że jest to projekt może mieć większą liczbę klientów niż gdyby miał jakieś nietypowe elementy, dostosowane do konkretnego stylu, płeć lub wiek użytkownika.

Teraz będziemy badać najważniejsze z punktu widzenia cech konsumpcyjnych cech laptopa w sposób bardziej szczegółowy, a także inne funkcje urządzenia.

edytor

Po pierwsze znaczenie dla urządzenia, takie jak laptop Lenovo G580, dane techniczne – jest, oczywiście, właściwości CPU. Że to, co jest główną komputera chip, więc jest laptop – powiedzmy przez doświadczonych specjalistów IT. zestaw wydajność w większości procesorem i5 modyfikacje G580 z pamięci podręcznej 3 MB, działa na dwóch rdzeniach, trochę wyższe niż „kolegów” z i3-3210M indeksu (wiórów typowo budżetowa), ale jednocześnie daje i7-3520M (przybliżony do tego z „premium” chip). Choć w środowisku ekspertów uważa, że istnieje niewielka różnica, jaki rodzaj procesora stoi na Lenovo G580. Specyfikacja Core i3, niektórzy eksperci uważają, zasadniczo nie jest w tyle za rówieśnikami, a nie przed nimi.

Należy zauważyć, że w zależności od modyfikacji producenta marki laptopa można zainstalować wiele procesorów. To znaczy, nie zdziw się, jeśli znajdziemy w katalogu ulubionym sklepie internetowym komputera w tej serii, gdzie znajduje się układ Celeron. Ciekawostką jest fakt, że ta marka procesora przez ponad 15 lat, i jak się wydaje, nie zabierze ich pozycji na rynku.

Niektórzy użytkownicy mogą być zawierane, widząc jak „średni” poziom procesor wyposażony G580 Lenovo – dane techniczne laptopa są bardzo gorsze od analogów. Ale to konkluzja byłaby przedwczesna. Chociaż, jeśli tylko dlatego, że rola procesor w nowoczesnej technologii komputerowej nie jest czynnikiem decydującym. Nawet jeśli 15-letnia marka procesora stoi na G580 Lenovo, parametry techniczne Celeron w nowoczesnych wersjach sprawiają, że układ jest bardzo konkurencyjny.

Równie dobrze może być tak, że gdy układ średnia wydajność lub że laptop będzie w stanie wykonać więcej zadań niż model innej spółki z mocniejszym procesorem. Dlaczego? To proste: dzięki lepszej optymalizacji innych komponentów sprzętowych.

Dlatego też, nie zwracając szczególną uwagę na to, jak chip wyposażony jest w laptopie – i5 lub Celeron, aby zbadać inne, nie mniej ważne, aby określić rzeczywiste możliwości Lenovo G580, specyfikacji.

pokaz

wyposażona wyświetlacza laptopa LED oświetlenie, zapewnienie wysokiej jakości obrazy oglądane pod każdym kątem. Jasność ekranu jest szacowana przez ekspertów powinna być wystarczająca do wykonywania codziennych zadań użytkownika. Ekran jest błyszcząca, co przyczynia się do wysokiej jakości koloru (ale tu jest minus – będą widoczne odblaski). Wpisz powierzchnię wyświetlacza, zgodnie z sugestią większości ekspertów, nie jest najważniejszą cechą laptopa Lenovo G580. Środowisko użytkownik Podobną opinię w ogóle. Tym bardziej, gdy jest to bezwzględnie konieczne, laptop może być połączony za pomocą wielu złączy urządzenia zewnętrznego z mocniejszym ekranie (na przykład na płycie HD-TV).

Stosunek stronie wyświetlacza notebooka – 16 do 9, dzięki czemu można go zobaczyć na filmie panoramicznym, jest obecnie uważana za typowego standardu multimedialnego. Widoczność ekranu poziome, według wielu ekspertów, jest nieco lepsza niż w pionie.

dźwięk

Każdy z dwóch głośników wewnętrznych ma pojemność 1500 watów. Znajdują się one dużym powodzeniem – w przodzie. W związku z tym, cały strumień audio jest skierowana ku użytkownikowi. Z pomocą preinstalowany moduł Dolby Advanced Audio, można elastycznie dostosować ustawienia dźwięku (takie jak, na przykład, zakres częstotliwości). Można użyć oprogramowania firm trzecich korektor (przynajmniej ten, który stoi w Windows Media Player). Jakość dźwięku ekspertyz różnią. Istnieją opinie, że są „Spadek” pewnych częstotliwościach. Jednakże, jeśli użytkownik nie jest profesjonalnym muzykiem, jakość dźwięku z jego melodii, eksperci uważają, powinny być całkiem zadowolony.

karta graficzna

Jeśli kupujemy laptopa do modyfikacji, gdzie znajduje się moduł graficzny GeForce GT 635m, można założyć, że mieliśmy szczęście. Ta karta ma pamięci RAM o pojemności 2 GB, a także obsługuje najnowszą bezpośredni X11. Chociaż ten moduł i nie może być traktowana jako typowa gra wielu graczy będzie zadowolony z jego działania. W szczególności takie produkty przemysłu, takich jak Battlefield 3 będzie w stanie uruchomić na laptopie prawie bez zahamowań i hang-up (o ile, oczywiście, nie narażać maksymalnej szczegółowości rysunek). Nieźle jak radzić sobie komputer, mówią eksperci, z ras (poziom F1, wydany w 2012 roku). A jeśli mówimy o „standardowych” sposobów korzystania Lenovo G580, właściwości techniczne karty graficznej one ponad dopasowane: uruchomić film, film flash, przygotować prezentację lub „otfotoshopit” obraz na urządzeniu bez problemów.

Klawiatura, touchpad

Komputer jest wyposażony w markowy klawiatura z ergonomicznym i eleganckim wyglądem, korzystanie z której, według ekspertów, różni się wielki komfort. Klawisze mają „długą”, niski przebieg depresji hałas. Znakowanie przyciski bardzo wysoką jakość. Jest to blok numerów aktywowany przycisk NumLuck. Touchpad notebook nie jest w centrum, a nieco na lewo osi. Korzystnie, powierzchnia ma strukturę punktową. Ma to pozytywny wpływ na właściwości stabilności kursora.Tehnicheskie Lenovo IdeaPad G580 jest bardzo ważne z punktu widzenia zarządzania. Z nimi wszystko w porządku.

Według obserwacji niektórych ekspertów, klawiatura notebooka, jest dokładnie taki sam, który stoi na marki premium devaysakh – linię komputerów ThinkPad. Dostępność jednostki klawiatury cyfrowej sprawia, że notebook raczej wyjątkowy, jeśli chodzi o korzystanie z uczniów, studentów, uczelni, rachunkowości lub, powiedzmy, na niektórych etapach obliczeń inżynierskich.

bateria

akumulatora 6 komórek zapewnia niezawodne działanie na autonomiczny 4-5 godzin przy użyciu urządzenia o średniej intensywności. Jednakże, w pewnych warunkach obciążenia, które są w stanie osiągnąć testujących (np przetwarzania kompresji wideo), akumulator prawie tyle przez 60 minut. Jeśli, na przykład, bez przerwy siedzieć w Internecie, głównie czytania plików tekstowych i pobieranie zdjęć od czasu do czasu, że bateria będzie trwał około 3 godzin.

miękki

Najbardziej kompletne zestawy notebook wyposażony jest wersja Windows 8 działa na systemie 64-bitowym. Ten system operacyjny zapewnia najlepsze wsparcie dostępne komponenty sprzętowe i wymiana systemu operacyjnego na inny (jako opcja, wcześniejsze wersje Windows) nie jest pożądane.

Warto zauważyć, że na rynku istnieją modyfikacje do laptopa wydanego bez systemu operacyjnego (lub DOS wyposażonych jednostek, które mają bardzo ograniczoną funkcjonalność).

Wi-Fi

Jednym z najbardziej popularnych opcji dla nowoczesnych notebooków – bezprzewodowa. Nie ma wyjątków i Lenovo G580. Specyfikacje urządzenia WiFi dość standardowe. Moduł obsługuje komunikację w każdym dzisiaj istnieje szereg – „B”, „G” i najszybszy – „N”. Jest to możliwe, jeśli nie ma routera, organizować sesje „komputera do komputera” (lub ad-hoc).

Podsumowanie ekspertów

Eksperci pochwalił notebooka do stanu funkcji i wydajności. Urządzenie jest optymalnym narzędziem do codziennych zadań użytkownika (dostęp do Internetu, słuchanie muzyki, tworzenia i edycji dokumentów, itd.). Laptop doskonała funkcjonalność, niezależnie od komponentów sprzętowych zainstalowanych w danej konfiguracji. To nie ma znaczenia specyfikację: czy mamy do czynienia z modelem 20150 lub w rękach naszego Lenovo G580 (20157) – specyfikacje techniczne wraz dać prawie identyczną wydajność. Różnica w małych szczegółów dotyczących architekturę poszczególnych chipów. Również nie ma znaczenia, jaki rodzaj procesora stoi na konkretnym modelu Lenovo G580 – i3, których specyfikacje są nominalnie więcej „budżet” lub „klasyczny” – Celeron.

Eksperci przyznają, że stosunek jakości do ceny tego notebooka – jeden z najlepszych wśród tego segmentu urządzeń. Chwalcie komputer dla dużej liczby możliwości komunikacyjnych (w tym nowoczesny port USB 3.0, co pozwala na transfer plików z dużą prędkością), z których każdy charakteryzuje się stabilną wydajność i łatwość obsługi.

Laptop Lenovo G580, dane techniczne, które Przeanalizowaliśmy dzisiaj – idealne rozwiązanie dla stosunkowo niska (w zakresie od 18-20 tysięcy rubli, w zależności od dystrybutora ..) wartość.

Laptopy, jak wspomniano przez większość ekspertów, jest nisza technologiczny, w którym konkurencja między markami nie jest do projektowania i łatwość obsługi (w tym komponencie takiego sprzętu komputerowego traci gadżetów mobilnych) oraz w aspekcie wydajności i stabilności. Oczywiście, obie marki przewidziane w odniesieniu do różnych segmentów i w przypadku Lenovo G580 rozmowy o budżecie typu urządzenie. Według ekspertów, chińska marka ma wszelkie szanse, aby zachować swoje miejsce w grupie wiodących dostawców komputerów tanich że mają najlepszą kombinację ceny, funkcji i wydajności. Laptop G580 – przykład udanej, konkurencyjnego modelu, który może pozwolić firma z Chin, aby rozwijać swój sukces na rynku międzynarodowym.