754 Shares 4560 views

Bardovskaya ciecz: Metody wytwarzania i używania

Dzisiaj, kilka doświadczeni rolnicy i ogrodnicy nie znam tej choroby, takie jak Phytophthora. Każdego roku liczba patogenów wzrasta, w tym samym czasie pojawiają się nowe, dotychczas nieznane formy. Ze względu na fakt, że częste korzystanie z nich na jednym rodzaju chemikaliów jest wciągająca na lek, co roku chemicy wymyślać nowe materiały z poprawą formuły i szerszy zakres działania.


Dość dobrze znane i powszechnie stosowane narzędzie ciecz Bard. Materiał ten jest zdolny do zniszczenia nie tylko bakterie, ale również grzyby. Powszechne stosowanie tego narzędzia otrzymała w hodowli winogron. Jest on głównie do zwalczania chorób, takich jak pleśń, antraknoza, czarna zgnilizna i przebarwienia t. D.

Substancja czynna, która zawiera ciekły barda są związki miedzi. Są one słabo rozpuszczalne w wodzie, co przyczynia się do długotrwałej ochrony roślin.

Skład chemiczny mieszaninę Bard ma kilka cech. Jest to nie w mieszaninie z siarczanem miedzi i wapna. Bardovskaya ciekły preparat którym: – proste, jest skutecznym środkiem do zwalczania chorób roślin.

Odpowiednio przygotować bard cieczy następujące proporcje muszą być przestrzegane. Tak więc, jeśli weźmiemy pod uwagę siarczan miedzi i wapna, w stosunku 2: 1, otrzymuje się różne związki, sole miedzi. Gdy stosunek 1: 1, a CaSO4 utworzony związek CUSO4. Przy braku w ciekłym wapna bluestone pozostaje wolny i w rezultacie mieszanina ma środowisku kwaśnym. Zastosowanie takiego rozwiązania może doprowadzić do pojawienia się żrącego w roślinach.

W związku z tym, optymalny stosunek siarczanu miedzi i wapna – 4: 3. W procesie wytwarzania potrzeba użyć 2 oddzielnym naczyniu do rozpuszczania składników mieszaniny. Ciągle mieszając, powoli, cienki strumień wylewa przygotowanego roztworu siarczanu miedzi w wapno. Bard ciecz nie reaguje z metalem nie jest zalecane, aby przygotować go do pojemnika żelaza.

Po otrzymaniu tego rozwiązania jest natychmiast. Zanim to zrobisz, upewnij się, aby sprawdzić wskaźnik reakcji specjalne rozwiązanie testu. Powinien być obojętne lub lekko zasadowe. W przeciwnym razie, jest prawdopodobne, aby zniszczyć rośliny traktuje się kwasem rozwiązania, które spowodują oparzeń chemicznych.

Gotowane ciecz Bard, których stosowanie pomaga w zwalczaniu chorób roślin, również ma swoje wady. Częste korzystanie z narzędzia mogą hamować roślinę. Tak więc, na przykład, winogrono spadek tempa wzrostu pędów. Wynikiem takiej sytuacji jest stosowanie fungicydów organicznych. Ich skład wyklucza obecności miedzi.

Wynika z powyższego, że ciecz Bard narzędziem niezbędnym do traktowania roślin. Proces gotowania jest bardzo proste i nie zajmie dużo czasu. Stosunkowo niski koszt cieczy wyświetla go na jednym z pierwszych miejsc w walce z chorobami roślin.