533 Shares 9847 views

Przetrwały otwór owalny u dziecka – powód do niepokoju?

Otwarte owalne okno u noworodków jest dziura w przegrody międzyprzedsionkowej, który ma zawór, który łączy lewy i prawy przedsionków w okresie wewnątrzmacicznym życia dziecka. Normalnie, to okno zamyka się po urodzeniu, ale czasem ten proces jest opóźniony. Ta okoliczność sprawia, że rodzice niespokojny i pobudzony.


Co patentu otwór owalny dla płodu?

Fakt, że płód w ciśnienie w prawym przedsionku jest większa niż w lewo. Prowadzi to do tego, że emisja krwi odbywa się od prawej do lewej, zapewniając w ten sposób przepływ krwi do lewej komory. W przypadku, gdy znajduje się okno zamykania w pierwszym trymestrze ciąży, może powodować rozwój tego zespołu hipoplazji lewego serca jak.

W późniejszych etapach niewystarczającej średnicy może prowadzić do przeciążenia prawego serca, co może prowadzić do poważnych zaburzeń w rozwoju płodu, a niekiedy śmierć. W związku z tym, szerokie przetrwały otwór owalny służy do zapewnienia dopływu krwi do obszaru ramienno i jest niezbędny do szybkiego dojrzewania mózgu. Czasami mając okno mylić z ubytku przegrody międzykomorowej. Jednak potencjalni rodzice powinni zrozumieć, że główną różnicą jest obecność zaworu, obejmujące atrium z lewej strony. Zwykle, jego obecność nie jest konieczna.

Po urodzeniu dziecka i sprawia, że pierwszy krzyk, jego płuca są prostowane. Prowadzi to do gwałtownego wzrostu przepływu krwi. Ciśnienie w lewej przedsionków zwiększa się, co prowadzi do zamknięcia otworu owalnego. Czasami, w przypadku braku procesów patologicznych, przetrwały otwór owalny zamyka się w ciągu dwóch miesięcy do roku.

Funkcja ta znajduje się w trakcie słuchania sercem stetoskop jako patent foramen ovale jest często przyczyną tonów serca. W celu potwierdzenia diagnozy pediatra może być wysłany do EKG i USG serca.

Dlaczego czasami nie zamyka okno?

Jednak w niektórych przypadkach, zamknięcie nie odbędzie się w tym okresie. przetrwały otwór owalny znajduje się w 50 procent dzieci w wieku poniżej pięciu lat, a 10 procent dorosłych. W tym przypadku, to nie koliduje z pracą serca i tylko w rzadkich przypadkach wymagają interwencji chirurga. Dlatego obecność otwartego okna u niemowląt nie Jest to powód do niepokoju.

Jednak nie jest to konieczne, aby zaniedbać sytuacji, należy dokładniej zbadać dziecko, ponieważ fakt ten jest czasami towarzyszy zespół niewydolności oddechowej (infekcja płuc). W niektórych przypadkach, elementy zamykające otwór nie jest możliwe z wrodzonymi wadami, co było wynikiem rozciągania ściany przedsionków. Powoduje również może być obecność chorób, takich jak dysplazja łącznej i alkoholu embriopatii.

Ponadto, obecność odsłonięte PFO może prowadzić do rozwoju paradoksalnego zatoru. W tym przypadku, zator (drobne cząsteczki, bakterie, pęcherzyki powietrza), które występują w prawym przedsionku mogą przenikać do lewej komory serca. Jeśli w przyszłości będą one dostać się do mózgu, może spowodować bardzo poważne konsekwencje, w tym udaru mózgu. Dlatego ważne jest, aby zbadać dziecko, a czas spędzony leczenie chorób serca pomoże uratować mu życie.