217 Shares 8811 views

wędkarstwo zima w Karelii: Charakterystyka ryby

wędkarstwo zima w Karelii – specjalny przyjemność. Wyjątkowy i majestatyczny charakter, twarde i mrozy kopiec śnieg, obfitość jezior i rzek roi się od różnych ryb – wszystko to stwarza optymalne warunki do wędkowania w zimnych porach roku. Szczególnie cenione w okolicy miejsca wśród doświadczonych rybaków, którzy regularnie odwiedzanych przez Karelii na ulubione stawy dla ryb przechwyconych wraz z nadejściem chłodów. Niedaleko za nimi początkujących i amatorów.

Połowy w grudniu

Niedoświadczeni rybacy często mają wiele pytań na temat tego, co jest wędkarstwo zima w Karelii, w określonym czasie jest jeszcze lepiej iść z wędką w stawie. Jeziora i rzeki są pokryte lodem nawet w środku lub na początku jesieni, ale robi prawdziwą fortecę w grudniu. Według opinii na początku sezonu całkiem dobrze złowionych:

  • Okoń, szczupak (sposób łowienia – bombki, zherlitsy).

  • Karaluch, leszcze, okoń (sposób łowienia – pręt pływaka w połączeniu z przynętą).

  • Okoń (metoda łowienia – wabik czy giga).

Połowy w styczniu

Jak na środku zimy, w tym czasie nastąpił znaczny spadek połowów. Ze względu na ten znaczny tendencji grubość rozliczane lodów, które nie przepuszczają światło i zmniejsza ilość tlenu w wodzie, tworząc tym samym niekorzystne warunki karmienia i aktywnego życia ryb. Wiele osób są zdeponowane na dole.

Aby zwiększyć szanse na dobry połów w styczniu, zaleca się wybrać dużych zbiorników o dużej powierzchni wody. Tak więc, na głębokości nadal aktywnie polować na szczupaki, które mogą skorzystać na zherlitsy zimowym i dużych przynęt. Podczas polowania na leszcza lub płoć przynęty powinny być stosowane. Ponadto, należy pamiętać, że potrzebuje własnego przynętę dla każdej ryby. Tak, kleń woli tłusty boczek i smażyć – ćmę.

Wędkowanie w lutym

wędkarstwo zima w Karelii w lutym, spada również do kategorii przyjemności wzrosła złożoność. Wygaszania w północnej zimowym mrozem różni silne, duże ilości śniegu i na ogół bardzo trudne warunki pogodowe, lód ma więc taką samą grubość jak w styczniu. Uważa się, że o tej porze roku jest prawie bez gryzienia, ryba zachowuje się bardzo słaby i złapać go na haku – wielki sukces. Którymi można spróbować złapać na wielkiej wodzie w lutym? Nadal możliwe jest, aby wyciągnąć szczupak, okoń, jazgarz, a pod koniec miesiąca – i płoci.

Recenzje lokalnych meritum

Tak, niech SUBTOTAL jak dobry połów zima w Karelii. Recenzje rybaków, ponad rok odwiedza lokalne miejsca, proponuję następujące zalety lokalnego rybołówstwa:

  • Możliwość połowów zimowych w okresie od listopada do początku kwietnia.

  • Większa szansa złapania okazy (zwłaszcza dużych okazów).

  • Obecność dużej sieci obiektów turystycznych, nadających się do komfortowego zakwaterowania rybaków.

Opinie mówią, że najlepszą rzeczą w chłodnej porze roku jest złowionych szczupaków i miętus. W pierwszym przypadku zaleca się stosowania zimą wędkę, wyposażony w pionową łyżką, w drugim – do zastosowania dolną przynęty lub zimowy zherlitsy wyposażony małych ryb żywych. Nawiasem mówiąc, miętus jest aktywowany w godzinach wieczornych i preferuje pogodę z silnymi wiatrami.

Wędkowanie na jeziorze Onega

W jakich konkretnych miejscach zaleca się wysłanie do mrozów i zimna? Oczywiście, to opcja korzystna może być połowów pod lodem w Karelii nad jeziorem Onega. Jeden z największych i najczystszych akwenów w przeważającej części, znajdujących się na terenie obiektu naszego kraju. Jezioro Onega ma imponujące nie tylko wielkości, ale również znaczną głębokość (w niektórych miejscach jest to więcej niż 30 metrów), pasza stawie ponad 1000 różnych strumieni i dopływów. On jest pokryta lodem wystarczająco powoli na krawędziach – w grudniu, w pobliżu centrum – w styczniu. W kategoriach lokalnych rybaków mogą spróbować szczęścia i złapać każdy z 47 przedstawicieli podwodnego królestwa. Okaże się na Jezioro Onega łosoś, pstrąg, sieja, karasie, okonie, szczupaki, kryzą.

wędkarstwo zima w Karelii, przechodząc nad jeziorem Onega, najczęściej prowadzone na miętusa. dużej głębokości amatorskie styczeń-miesięcy był aktywnie gryzienie na niemal każdą przynętę. Przy odrobinie szczęścia można zdobyć i okoń, który preferuje oryginalne opakowanie (vibrohvostiki czerwone lub zielone). Jednakże, jeśli nie jesteś zwolennikiem nowoczesnych urządzeń do połowów, typowy robak lub bloodworm również pasuje całkiem dobrze.

Wędkowanie na rzekach

Wśród przybyłych są popularne i na pytanie, czy jest możliwe połowów pod lodem w Republice Karelii na rzece? Oczywiście, że tak. Rada w tym przypadku jest również uniwersalny: wybierz większych rzek z umiarkowanym prądu, takich jak Suma, która jest w drodze na Morzu Białym przecinają wiele z trzema jeziorami. metody połowu opanowanie rzek zależą przede wszystkim od tej ryby, która jest otwarta polowanie.