296 Shares 6964 views

Co to jest grafik? Grafologia: definicja, znaczenie

Czy wiesz, że w formie pisma można przeczytać osobę jako otwartą książkę? Twoja postać, temperament, stan w chwili pisania i wiele więcej można się nauczyć tylko patrząc na swoje rękopisy. Imponujące, nieprawdaż? Ta wiedza jest otwarta dla wszystkich i studiuje ich grafologię.


Co to jest grafik?

Grafologia to dziedzina wiedzy, która studiuje pisma i jego stabilne powiązanie z charakterem osoby. Chodzi o to, że cechy pisma ręcznego i podpisu zawierają bardzo cenne informacje o tobie, a postęp osiągnął nawet punkt, w którym można określić sylwetkę osoby ręcznie. Więc nie zdziw się, jeśli grafolog mówi Ci, czego nie wiesz o sobie i wierzę, że ma rację.

Grafologia, której definicja jest tak prosta, znalazła zastosowanie w takich dziedzinach:

 • Rekrutacja. Często pracodawcy spędzają dużo mniej czasu na wyborze kandydatów, a wszystko dzięki analizie pisma ręcznego, co może powiedzieć dużo lepiej niż sam kandydat.
 • Poradnictwo zawodowe. Zgodnie z twoim pismem możesz zrozumieć, jakie umiejętności masz i co Cię interesuje, co korzystnie wpływa na definicję orientacji zawodowej.
 • Negocjacje. Z pomocą grafologii można określić, w jaki sposób osoba będzie zachowywać się w trakcie negocjacji.
 • Genealogia. Z pomocą analizy pisma niektórych osobistości historycznych można zrozumieć, dlaczego działały w ten sposób, a nie inaczej.
 • Egzamin medyczny. Dzięki grafologii można określić, czy podpis jest oryginalny, czy nie.
 • Bezpieczeństwo. Pisma ręcznego można zrozumieć, jaka jest uczciwa osoba.
 • Zgodność. Analizując pisma kilku osób, można założyć, że ludzie są ze sobą zgodni.

Znaczenie pisma ręcznego w psychologii

Po raz kolejny ludzkość jest przekonana, że psychologia jest wielką siłą. Prawdopodobnie tylko dzięki psychologom ten świat nie był jeszcze szalony i utrzymuje się na powierzchni. Przez chwilę wyobraź sobie, co by się stało, gdyby wszyscy zostali sam z ich problemami?

Wyniki niektórych badań wskazują, że pismo jest bezpośrednio uzależnione od umysłowych zdolności człowieka. Zdaniem większości psychologów jest to w ręku człowieka, że jego psychiczna esencja manifestuje się bardziej niż w jakiejkolwiek innej działalności. Dlatego też grafologia jest niezbędną częścią psychologii.

Grafologia, której znaczenie jest wystarczająco duże w psychologii, może nawet pomóc osobie zmienić. I ten proces zmian nazywa się grafoterapią.

Grafoterapia

Grafoterapia oparta jest na obliczaniu wszystkich braków, złych nawyków i niektórych cech charakteru, które dana osoba chce się pozbyć. Przedwczesny – oznacza uzbrojony, prawda? Łatwiej jest pozbyć się niedociągnięć, gdy wiesz, czego potrzebujesz, aby się pozbyć. Grafolodzy podążają za zmianami osoby do ostatniego, po wszystkim tak często, że po pozbyciu się jednego charakteru, inny, nawet gorszy niż poprzedni, jest manifestowany.

Każda zmiana naszego charakteru natychmiast odzwierciedla nasze pisma, więc nie dziw się, że w ciągu całego życia zmieni więcej niż jeden raz, a nawet dwa.

Badanie grafologiczne

Tak więc, jaka jest już nasza wiedza, grafologia i grafoterapia, rozważmy teraz główną broń tego nauczania – ekspertyzę graficzną.

Badanie graficzne jest procedurą, podczas której grafolodzy analizują swoje pisma z pewnych powodów. Podajmy je poniżej.

Główne cechy naszego pisma

Każde pismo jest niepowtarzalne, ale grafolodzy wciąż potrafili widzieć w zbiorze rękopisów niektóre wspólne znaki, zgodnie z którymi określają charakter osoby.

Na początek analiza pisma ręcznego i pisma ręcznego mężczyzn jest rozważana osobno, a każda ma własną cechę:

 • Kobieta pisma ręcznego. Kobieta ma czyste, jednolite pismo, często dokładne, dokładne, z bliskimi listami. W kobiecej ręce dominują małe linie o słabym nacisku. Prawie zawsze jest to zaokrąglone pismo z nachyleniem.
 • Mężczyzna pisma ręcznego. Mężczyźni wyróżniają się beztroskim, nierozerwalnym i nierównym pismem, szerokie litery i szerokie linie, mocne i silne naciski. Najczęściej nachylenie do przodu.

Nie są to jednak główne kryteria, w których określa się płeć osoby i jej charakter. Poniżej przedstawiono główne cechy pisma ręcznego, które analizuje wiedzę graficzną:

 • Wymiary liter (bardzo małe, małe, średnie lub duże).
 • Nachylenie listu (pochylenie do tyłu, łatwe pochylenie do tyłu, pochylenie do przodu, ostrość do przodu).
 • Kierunek pisma ręcznego (kierowany do góry, prostoliniowy, skierowany do dołu).
 • Charakter pisania (litery są bardzo ściśle ze sobą powiązane lub przeciwnie, odległe od siebie lub mieszane)
 • Ogólna ocena pisma ręcznego (staranne, starannie wydrukowane każdą literę, nieostrożny pisma, nieczytelne).

W Stanach Zjednoczonych nawet istnieją specjalne biura, w których można zamówić analizę graficzną dowolnego pisma ręcznego.

Grafologia podpisu różni się nieco od grafiki pisma ręcznego. Analizując podpis, należy zwracać uwagę nie tylko na listy, ale także na liczbę loków, pałek, rozmiarów podpisów i innych czynników.

Związek pisma do ciała

Jak wykazują badania zagranicznych i krajowych grafologów, pismo jest silnie powiązane z rodzajem ciała osoby. Po wyciągnięciu wniosków z badań możemy powiedzieć, co następuje:

Zarys pikniku (typ ciała, który charakteryzuje się dużą i krępą postacią, ma tendencję do otyłości) można scharakteryzować przez brak liter wyciągniętych, każde słowo, które pisze razem, praktycznie bez ręki. Jego litery mają ten sam rozmiar, najczęściej zaokrąglony. Ogólnie rzecz biorąc, pismo jest gładkie, lekkie i nieformalne.

Pismo pisma astenicznego podzielone jest na kilka części słowami, czasem nie można w ogóle łączyć liter. Nierówne pisma, litery o różnej wielkości i kształcie, wskazały. Ogólnie, pismo jest niepewne.

Pismo od lekkoatletyki nie przypomina astenu czy pikniku. Może różnić się w zależności od roli, jaką sportowcy wybierają dla siebie.

W jaki sposób środowisko naukowe ocenia wykresologię?

Wspólnota naukowa przez długi czas nie mogła dojść do ogólnego wniosku, co to jest grafologia. Pomimo faktu, że na początku jego grafiki rozwojowej wspierali niektórzy naukowcy, teraz uważa się je za pseudonaukę. Brytyjskie Towarzystwo Psychologiczne uważa, że grafologia (wraz z astrologią) ma "zero autentyczności" i nie ma żadnych możliwości ustalenia charakteru osoby.

Literatura na temat grafologii

Jeśli jesteś nękany przez takie dziedziny wiedzy jako grafologia, nie jest trudno znaleźć książki o tym. Większość naprawdę sprytnych książek na temat grafologii napisali Siergiej Jurewicz Mikołowski, kandydat nauk prawnych i prezes organizacji pozarządowej "Eurazjatyckie Stowarzyszenie Poligrafów". Wśród jego prac znajduje się książka "Podstawy grafiki". Moskwa: Yurlitinform, 2008 ", napisany wspólnie z Komissarovą Yaroslavą Vladimirovną, ekspertem w dziedzinie poligrafii i kandydatem do orzecznictwa. W nim dostępny język opisuje wszystkie metody studiowania pisma ręcznego tak, aby każdy czytelnik zrozumiał, co jest zagrożone. Po przeczytaniu tego zwróć uwagę na inne dzieła Aleskovsky S. Yu, opisują wiele ciekawych rzeczy.

Teraz wiesz, co to jest grafologia. Uwierz mi, jest to bardzo interesujące pole wiedzy, które może pomóc ludziom zrozumieć siebie i zmienić na lepsze.