211 Shares 2911 views

rak krtani

Podział górnych dróg oddechowych, krtani, gardła, łączy się z tchawicy i znajduje się w przedniej części górnej części szyi. Ten anatomiczny edukacja stanowi okazję do rozmowy z osobą, zapobiega żywności z wejściem do dróg oddechowych.


rak krtani jest poważną chorobą złośliwą, liczba pacjentów, którzy, według statystyk, wzrasta co roku o dziesięć procent.

Objawy choroby „rak krtani,” są dość zróżnicowane. Zależą one głównie od kształtu guza, miejsce ich wzrostu i rozprzestrzeniania się w zakresie. Początkowy okres choroby towarzyszy, z reguły dość łagodne objawy – uczucie drapanie, łaskotanie w gardle, uczucie edukacji zagranicznej, niedogodności połykanie, uczucie zmęczenia w trakcie rozmowy, to znaczy, skarg i wrodzoną chorobę nienowotworowych.

rak krtani występuje z powodu wielu powodów, które przyczyniają się do powstawania wielu chorób onkologicznych. Te mogą być przypisane do złych nawyków, a ekspozycja na środowisko zewnętrzne, a diety i stylu życia. Jednak najważniejszym czynnikiem w świecie jest uważany za główny, jest palenie. Z pewnością każdy wie szkodliwości palenia, ale niewiele osób zerwać z tym bardzo zły nawyk.

Byłoby błędem sądzić, że rak krtani występuje tylko z powodu tytoniu. Jej wzrost w dużej mierze ułatwione dzięki nieograniczonej spożywania napojów alkoholowych, czynników lub zawodowe, takie jak wdychania różnych substancji toksycznych, jak również od wielu czynników fizycznych.

Najczęściej nie jest tak różnych chorób, takich jak rak płaskokomórkowy, podczas gdy inne, takie jak gruczolakorak oraz inny stały, bardzo rzadko.

Płaskonabłonkowego raka krtani rozwija się w błonach śluzowych i skóry. Guz zwykle składa się nietypowych strukturach komórkowych, które rosną w tkance, tworząc rodzaj gniazda na niej i niszczą ją. Czasami te komórki są zdolne do rogowacenia – to edukacja nietypowy przypominają raka perłę.

rak krtani, którego leczenie jest związane z przechodzeniem od choroby i jej skłonność do przerzutów ma kilka stopni.

Trzy metody stosuje się do zwalczania raka pacjenta – to promieniowanie, chirurgicznych i połączeniu.

W przypadku raka strun głosowych są zwykle używane i ten sam zabieg chirurgiczny i radioterapia. Iz klęsce środku i innych działów leczenia chirurgicznego, które doskonale uzupełnia radioterapii. radioterapia mogą być podawane przed lub po operatsii.Rak górnej krtani zwykle poddawana napromienianiu przy dnie uszkodzenia ciała przedstawiono sposób połączone.

W leczeniu raka krtani chemioterapią należy traktować jedynie jako dodatkowego sposobu zwalczania chorób, które podaje się w połączeniu z zabiegów chirurgicznych i radioterapii.

Pierwszy i drugi stopień uszkodzenia od leczonej choroby i metod chirurgicznych i radioterapii, rak krtani klasy 3 – Metoda kombinowana, podczas gdy w leczeniu pacjentów z 4 stopniu przy użyciu takich środków jak gastrostomię, tracheotomii, podwiązaniu naczynia i stosowanego leczenia przeciwzapalnego i przeciwbólowego ,

Według wskaźników statystycznych, rak krtani występuje głównie u mężczyzn w wieku 40-60 lat, stanowią one większość pacjentów, około 80% całości. Co więcej, prawie dwadzieścia procent diagnozy objawia się już w 4. stadium raka, kiedy pierwszy raz poprosić o pomoc lekarza.

Mieszkańcy miast i obszarów przemysłowych narażonych na raka krtani w dwa razy więcej niż osoby mieszkające na obszarach wiejskich. Muszą szczególnie dbać o siebie.