445 Shares 1938 views

Dzień Konstytucji Dagestanu: historia i tradycje święta.

Przyjęcie Konstytucji – ważny krok w kierunku demokracji w państwie prawa. Dlatego w wielu krajach ten dzień – święto i to jest obchodzone przez wszystkich mieszkańców. Jeden z tych republik w Rosji – Dagestanu, gdzie 26 lipca 1996 Republikańska Konstytucja została przyjęta. Znaczenie święta jest to, że ustawa została przyjęta w trudnym dla kraju i Republiki dozwolonym czasie, aby utrzymać pokój, stabilność i jedność w wielonarodowej Dagestanie. Dlatego święto Dzień Konstytucji Dagestan jest powszechnie obchodzony w republice wszystkich obywateli.

26 lipca – Dzień Konstytucji Dagestanu historii.

Każdego roku w dniu 26 lipca, mieszkańcy Dagestanu świętować jeden z najważniejszych święto narodowe – Dzień Konstytucji. Potrzeba jej rozwoju podyktowane zmieniających się warunków życia w krajach byłego Związku Radzieckiego i rosyjskim Dagestanie. Jakie zmiany?

 • socjalistyczna gospodarka rynkowa systemu zamiast hozyastva;
 • rodzaj bourgeois wielopartyjny stanu zamiast komunistycznej;
 • demokratyczne państwo z podziału władzy, zamiast radzieckiego wszechmocy;
 • niezdolność Konstytucji RFSRR odzwierciedlenia zmienionych stosunków społecznych;
 • nowa sytuacja geopolityczna w Dagestanie w związku z upadkiem Związku Radzieckiego i wejścia w Federacji Rosyjskiej jako przedmiot.

Podczas opracowywania nowej konstytucji i rządu uczestniczył w komisji konstytucyjnej Rady Najwyższej Dagestanu, a także grupę roboczą naukowców, prawników i adwokatów. Ale zmiany w życiu społeczno-politycznym kraju i Republiki doprowadziło do konieczności dokonania pewnych korekt i 10 lipca 2003 przyjął nową konstytucję, ale pomimo różnicy w terminach, obywateli rocznie świętować 26 lipca Święto Konstytucji Republiki Dagestanu. Przejście ze względu na ciągłość obydwu konstytucji.

Wartość Konstytucji Republiki Dagestanu

Jaką rolę konstytucji w Dagestanie? Bez wątpienia ważne, ponieważ zajmuje pierwsze miejsce w Dagestanie, powstawania obu aktów cywilnych i prawnych Republiki i fundamentalnego prawa Rzeczypospolitej. Ona – prawny i moralny punkt odniesienia w kraju i ma moralny i psychologiczny wpływ na obywateli i urzędników Dagestanu twarze. Oznacza to, że zgodność lub niezgodność z normami konstytucyjnymi pociąga za sobą reakcję na dużą skalę i jest poza zakresem stosunków prawnych. Dlatego, aby podkreślić znaczenie obywateli dokumentów rocznie świętować 26 lipca Dzień Konstytucji Republiki Dagestanu.

Główne założenia konstytucji

Konstytucja jest prawem podstawowym, ustalające subiektywny stan Dagestanie jako republiki w Federacji Rosyjskiej, jej struktury społecznej, systemu i ważnych zasad organizacji, działalności oraz zestaw kompetencji władz publicznych i samorządów lokalnych, jak również w systemie praw i wolności człowieka i obywatela. Zgodnie z tym przepisem odnosi się do:

 • przedstawiciele władz lokalnych i państwowych elektrowni są zobowiązane do organizowania oficjalnych działań zgodnie z konstytucją;
 • powinni wdrażać i monitorować realizację procedury norm konstytucyjnych w społeczeństwie.

Zgodnie z Konstytucją Republiki Dagestanu, wysokiego urzędnika – prezydenta. Jej mandat obejmuje władzę wykonawczą i tworzenie ciała ustawodawczego w Republice Dagestanu.

Co zmieniło się wraz z przyjęciem Konstytucji?

Przyjęcie Konstytucji doprowadziła do ogromnych zmian we wszystkich sferach życia obywateli:

 • powstanie praw i wolności;
 • tworzenie gospodarki i efektywnego wykorzystania środków budżetowych;
 • Pozytywne zmiany w zakresie rozwoju nieruchomości;
 • tworzenie silnego systemu służb państwowych i instytucji społecznych.

Ale, niestety, zmiany nie były tylko pozytywne, ale również negatywne, i istnieje wiele problemów, które należy rozwiązać organów władzy państwowej Republiki Dagestanu.

 • ubóstwo – przychody z pewnej części ludności nie przekracza poziomu progu egzystencji;
 • bezpośrednie i pośrednie naruszenie Konstytucji;
 • niewystarczająco skuteczny mechanizm dla realizacji praw i wolności.

Jak obchodzić Dzień Konstytucji Dagestanie

Dagestan – jeden z rosyjskich republik międzynarodowych Dagestanu i Święto Konstytucji – jedno z najważniejszych świąt, który jest gotów przyjąć każdą udział rezydenta od małych do dużych. Dlatego główne uroczystości odbywają się na głównym placu w Machaczkała, gdzie 28 dzielnice republiki reprezentują swoją unikalną kulturę. Ubrany w tradycyjny strój, to zapoznanie mieszkańców i odwiedzających z lokalną żywność, napoje, taniec i prowadzi kursy mistrzowskie w robótki, która słynie z ich regionu – haft na tkaninie, dzbany produkcyjnych, łyżki drewniane, dywany i biżuterii. Są tu produkty rzemieślników i artystów.

Ponadto, program świąteczny nadal wykazują zawodowych i amatorskich grup w Dagestanie. Z wielkim zainteresowaniem jest zbezcześcić Centralnej Wojskowej Orkiestry Ministerstwa Obrony. Na początku koncertu jest zwykle mieszkańcy witają prezydenta Armenii i innych urzędników, którzy zwracają uwagę na znaczenie tego prawa i święto zwane Dniem Konstytucji Dagestanu. Program świąteczny kończy fajerwerki na dużą skalę.