840 Shares 8888 views

Antidotum „tiosiarczan sodu”: instrukcje użytkowania

„Tiosiarczanu sodu” Zastosowanie użytkownika opisano jako 30% roztwór do podawania dożylnego. Jest ona wskazana do stosowania jako antidotum na zatrucie związki cyjankowe, jak również w leczeniu pewnych zaburzeń alergicznych, neuralgii i stawów.

Użyj „tiosiarczan sodu” i do zastosowań zewnętrznych. Pacjenci świerzb 60% roztworu należy wcierać w skórę, i po jej wyschnięciu, zwilżyć słaby roztwór kwasu solnego. Lek może mieć na kleszcze, skórnego lub odroczony niszczy jaja wpływ ze względu na ich zdolność, jeśli wchodzi on w kwaśnym środowisku do rozpadania się, tworząc dwutlenek siarki i siarkę.

Lek sieci farmaceutycznych dostarczanych w kartonach, w których każda ma dziesięć ampułki pyatimillilitrovyh rozwiązanie „tiosiarczanu sodowego.” Instrukcje zawarte.

Produkowany jest lek w postaci proszku, który jest bezbarwny przezroczysty granulki, bezwonny, gorzki smak słony,. Granulki łatwo rozpuszczają się w wodzie i nie rozpuszcza się w alkoholu.

leczenie farmakologiczne może być prowadzona wyłącznie na receptę. Zazwyczaj dzieci nie zaleca jego stosowanie, z wyjątkiem sytuacji awaryjnej w przypadku zatrucia. Dorosłych „tiosiarczan sodu” strzały zrobić wstrzykiwany dożylnie lub jet – rozwiązanie pięć lub dziesięć kostek. W przypadku zatrucia każdej substancji trujących, czy arsen, rtęć lub ołów lub kwasu cyjanowodorowego, jego soli lub soli jodu, bromu, dawka leku na pojedynczą dawkę można zwiększyć do pięćdziesięciu ml.

Poza opisem metody i zastosowanie „tiosiarczan sodu” Podręcznik Preparat zawiera szereg innych ważnych informacji.

Przeciwwskazane stosowanie tego leku dla ludzi, którzy mają nietolerancję jego składników. Skutki uboczne są wyrażane w manifestacji alergicznej wysypki, świąd. Przedawkowanie nie została opisana, ale warto pamiętać, że przedawkowanie jakiegokolwiek leku nie jest niczym dobrym, a często napotykają poważne konsekwencje.

Stosowanie leku „tiosiarczan sodu” ciąży jest dozwolone pod warunkiem, że korzyści dla kobiet ma przewyższać potencjalne ryzyko dla płodu. Jednakże, jeśli kobieta w potrzebie leczenia lekiem, ale to matka pielęgniarstwa, w takim przypadku należy przerwać karmienie piersią.

W leczeniu tego leku pojazdów zarządzania i pracy ze złożonymi mechanizmami, jak również lekcje do tych działań, które wymagają zwiększonej uwagi i szybką reakcję, jest dozwolone, ponieważ lek ten nie ma wpływu na dane zdolności danej osoby.

Należy zauważyć, że użycie „tiosiarczanu sodu” przewodnika preparatu zawiera specjalne instrukcje. W przypadku zatrucia cyjankiem antidotum powinno zostać wprowadzone bez zwłoki, ponieważ zwłoka grozi śmierć. Następnie należy zainstalować uważną obserwację ofiar i przez kilka dni, aby monitorować jego stan, ponieważ może się zdarzyć, powrót objawów zatrucia. W tej sytuacji musi być ponowne wprowadzenie leku, ale dawka powinna być zmniejszona o połowę.

Przechowywać leki potrzebne w suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Należy dołożyć starań, aby w miejscu jego przechowywania nie było dostępne dla dzieci.

Term dopuszczalne stosowanie leków nie więcej niż pięć lat.

Kup „tiosiarczan sodu” jest dostępny w każdej aptece bez recepty.