420 Shares 9198 views

Aureus w mleku matki: przyczyny, objawy i leczenie

Długo oczekiwane narodziny dziecka przynosi nie tylko wielkie szczęście, ale również wiele trudności. Jednym z problemów, z którym borykają się młode mamy mogą nawet w oddziale szpitalnym w szpitalu – to aureus w mleku matki. Gdyby nagle niektórzy lekarze nalegają, aby natychmiast przerwać karmienie piersią i zacząć pić antybiotyki. Inni, przeciwnie, popyt, aby zwiększyć liczbę karmień i leczenie nie jest podawany. Kto ma rację? Gdzie w mleku może trwać aureus? Jak się go pozbyć? Niż jest to niebezpieczne dla niemowląt? Zobaczmy, co myślą o nim eksperci.


Meet aureus w całej okazałości

Ta bakteria o nazwie gronkowce, począwszy od greckich słów „STAF”, co oznacza „winorośl” i „ziarniaków”, czyli „ziarno”. Gronkowce mają postać okrągłych ziaren, zbierając w kolonii jak kiść winogron. Ich rodzina z 27 gatunków, ale tylko cztery patogenów.

1 Staphylococcus aureus. W mleku matki, okaże się, częściej niż inne gatunki.

2. naskórka (powodując posocznicę i naskórka).

3. saprofityczne (sprawia, pęcherza moczowego i cewki moczowej).

4. hemolityczna (wywołuje ropne zapalenie skóry, posocznicę, oraz szereg innych dolegliwości).

Staphylococcus aureus jest najbardziej niebezpieczne, ponieważ może to spowodować, że największą liczbę chorób i wpływają na skórę, błony śluzowe, płuc, mózgu i szpiku kostnego, narządów układu pokarmowego. Ten rodzaj bakterii jest niebezpieczna przez fakt, że był w stanie dobrze dostosować się do wszelkich środków do walki z nim. Tak, istnieje grupa Staphylococcus aureus, zwany oporny na metycylinę. Jej członkowie są oporne na penicyliny i cefalosporyny, oksacyliną, metycylinę. Ich szkodliwość polega na tym, że są one bardzo przyczepny, nie umierają na słońcu, przechowywane w suchej postaci, mogą tolerować 10 minut do temperatury wrzenia 150 °, a nie w stosunku do „zanurzenie” w alkoholu i nadtlenku wodoru w przerobienie posiłku.

Gdzie w szpitalu zostanie podjęta aureus

Według statystyk, każdy z nas ma kilka milionów bakterii. Osiedlili wszystkich nisz ekologicznych. Staphylococcus aureus jest wszechobecny. On jest w powietrzu, w wodzie, w glebie, na powierzchni, do której dotyku. Co więcej, on żyje w nas i na nas. Dlatego niemożliwe jest, aby całkowicie pozbyć się go. Zakażenie Staphylococcus może się zdarzyć wszędzie. W szpitalu znalazł źle traktowany przybornik na białych płaszczach z personelu medycznego, na każdej powierzchni, po prostu w powietrzu. Oczywiście, jest on obecny w ciele kobiety w ciąży i ich ubrania. Pielęgniarki i pielęgniarki regularnie dezynfekować, ale bez względu na to jak bardzo była, gronkowce nowy ponownie bardzo szybko kolonizują przestrzeń. Będą nosić pielęgniarek provedyvat albo sam, przychodzą do domu z jedzeniem lub rzeczy ponoszonych dla mamy lub dziecka. Aureus można odebrać w następujący sposób:

 • przez narzędzie;
 • kropelki;
 • skontaktować;
 • z jedzeniem słabo przetworzonych.

Paniki o tym nie warto, ponieważ mikroby nie zawsze wywołują choroby.

Jak gronkowce przenika do mleka matki

Wielu zastanawia się: gdzie aureus w mleku matki mogą podjąć, jeśli ona jest absolutnie zdrowe kobieta w pracy? Jak już opisano, zarodek jest wszędzie, nawet w tych szpitalach, gdzie dokładne warunki sanitarne przeprowadza się regularnie. Na ciele matki mnoży również zadowolony. Dla niego nie było całkiem kobieta w pracy powinny być kilka razy dziennie, aby zmienić ubranie i nosić tylko gotowane i wciśnięty, a ponadto codziennie pływać. W praktyce jest to trudne do wdrożenia. Jest to o wiele łatwiejsze do karmienia przed siebie dokładnie umyć ręce i klatkę piersiową. Wcześniej w szpitalach dodatkowo wymaganych sutek przed karmieniem przetrzeć rozwiązanie furatsilina. Szczególną ostrożność należy traktować pod sutka, w którym utworzone szczeliny. W tych przypadkach, gronkowce, siedząc na skórze i ubraniu, łatwo dostać się do rany i natychmiast rozpoczyna się tam rozmnażać. Bez leczenia, kobieta może rozwijać groźną chorobę – zapalenie sutka zakaźną. Aureus w mleku matki wynika z tych ran i zanieczyszczenia mikrobiologicznego przewodów mlecznych. Innym powodem – obecność zakażenia w ciąży, pozostawione bez leczenia. W tym przypadku, zarazek przedostaje się do mleka przez naczynia limfatyczne. Czasami kobieta nie ma pojęcia, że istnieje zakażenie gronkowiec w jej ciele, więc leniwy i bezobjawowe.

Dla kogoś niebezpiecznego gronkowca

Obecne w mleku matki bakterii najpierw wprowadzić usta dziecka, a następnie w jego przewodzie pokarmowym, ale patologiczne Chociaż nie zawsze są. Mleko matki, będąc bogatym źródłem witamin, między innymi, zapewnia dziecku ważne przeciwciała, które toczą udaną walkę z drobnoustrojami, w tym Staphylococcus aureus. Zatem większość ciała dziecka, nie reaguje na obecność tych drobnoustrojów. Przyczyna choroby mogą mieć takie dzieci:

 • wcześniactwo;
 • rodzi się z nieprawidłowościami;
 • bardzo słaby, z niską masą urodzeniową;
 • otrzymujących żywność uzupełniającą od pierwszych dni życia.

Aureus u niemowląt: objawy narządów wewnętrznych i śluzu

Niebezpieczna zarodek może zarazić dziecko śluzową. W tym przypadku istnieją takie znaki:

 • temperatura;
 • kaszel;
 • „Podparte” w ustach;
 • katar z odprowadzeniem ropne.

Jeśli aureus wszedł ciał dzieciaka przewodu pokarmowego, zaczyna jelit. Jej objawy:

 • Ciekłe częste stolce śluzu;
 • odmowa jedzenia, zmienność nastrojów;
 • wzdęcia;
 • wymioty;
 • wzrósł niepokój;
 • kolka;
 • temperatury.

Najczęściej u niemowląt zakażonych gronkowcem, jest zapalenie spojówek. Objawy choroby:

 • zakisaniya oko (przebudzeniu dziecka, trudno je otworzyć);
 • zaczerwienienie i obrzęk powiek;
 • temperatury.

Gdy objawy powinien skontaktować się z lekarzem, zamiast prowadzenia autodiagnostyki i leczenia metodami tradycyjnymi, w postaci przemywania oczu, gdyż wbity wewnątrz aureus będzie rozwijać.

Znaki gronkowców skóry

Różne rodzaje wysypki może również wskazywać aureus u niemowląt. Objawy zmian skórnych często wykazują następujące dolegliwości:

1. Cellulitis. W tym przypadku, gorączka okruchy, skóry zaczerwienionej obrzęk zaobserwować na dotyk, do którego dziecko reaguje bardzo boleśnie.

2. ropień. towarzyszy również wzrost temperatury, kapryśność, odmowa jedzenia. Krosty rozproszone po całym ciele. Skóra wokół nich staje się stan zapalny. Po naciśnięciu one implikować żółto-zielona ropa.

3. Pęcherzyca. Począwszy od kilku pęcherze, które wielu rodziców biorą na innych niż niebezpieczne uczulony na pieluchy, choroba nie jest odpowiednio leczony idzie do sepsy. Znaki „niebezpiecznych” bańki często: niegrzeczne dziecko, gorączka, niechęć do jedzenia.

4. posocznicy. To straszna choroba często nie powoduje aureus w mleku kobiecym i pępowiny zakażenie rany personelu medycznego lub matki. Również w posocznicy mogą rozwinąć inne, bardziej łagodne choroby powodowane przez gronkowce już w mleku.

diagnostyka

Jeśli podejrzewasz, że dziecko po aureus Analizy wziąć:

 • Uprawy z części nosowej gardła;
 • skóra skrobania;
 • Krew (palców);
 • bakposev kału;
 • bakposev śluzu.

Analiza mleka matki na gronkowca prowadzone również, ale pozytywny wynik nie jest rozstrzygające. Fakt, że trzeba podjąć analizę w 100% sterylnym środowisku, aby osiągnąć w naszych laboratoriach jest praktycznie niemożliwe.

Rzucać ani nie rzucać piersią

Wielu lekarzy twierdzą, że po wykryciu staph konieczność zaprzestania karmienia piersią matki spędzają leczenia antybiotykami, i tylko wtedy, gdy tytuły będą całkowicie wolne od Staphylococcus, nadal karmić piersią dziecko. Większość lekarzy, w tym znanego pediatry Komorowski nie podzielają tej opinii. Mleko kobiece zawiera przeciwciała, które nie znajdują się w każdym preparacie dla niemowląt. Chronią one dziecku nie tylko od gronkowca, ale także od innych niebezpiecznych drobnoustrojów. Dlatego nadal karmić piersią konieczne. Oczywiście, kobieta musi jednocześnie RZETELNIE wszystkie wymogi higieny. Lekarze zalecają karmienie zastępczego tylko w najcięższych przypadkach, gdy kobiety z rozpoznaniem poważnych chorób wywołanych przez gronkowce.

Karmienie piersią w zakaźnego zapalenia sutka

Choroba ta częściej dotyka kobiety rodzenie po raz pierwszy, bo nie od razu wiedzieć, jak prawidłowo umieścić dziecko do piersi i kontrolować pobyt mleka w gruczole sutkowym. W pierwszym przypadku zmiany chorobowe pojawiają udojowe że raz zaludnionych gronkowców. W drugim przypadku, mleko w stagnacji, zaczyna lactostasis, tkanka piersi jest zapalny. Jeśli zapalenie rozpoczął, a jednocześnie znaleźć gronkowce w mleku matki, kobiety muszą nie tylko nie opuścić karmienia, ale raczej do zastosowania okruchy do piersi częściej niż zwykle. W niektórych przypadkach, po karmieniu wymaga dodatkowego pompowania. Czasami, na zeznaniach kobiety robi nacięcia na klatce piersiowej, aby dostać się ropa. Jednocześnie, przebieg leczenia antybiotykami. Przerwanie karmienia piersią nie jest konieczne tylko wtedy, gdy sutek z mlekiem ropą. Następnie opróżnił laktator w klatce piersiowej, a po zniknięciu ropa znowu kontynuować laktację.

leczenie

Antybiotyki przeciw Staphylococcus, zwłaszcza złota, nie jest łatwo podnieść. Nie mylić z wyboru, trzeba zrobić antibiotikogrammy. Na ogół lekarze przepisują „klarytromycyna«»Linkomicyna«»azytromycyna«»Roksytromycyna«»Wankomycyna”, ale aby pozbyć się oporny na metycylinę paciorkowców, środki te mogą nie być odpowiednie.

Dobre rezultaty dają preparaty bakteriofaga, „praca” z wszystkich grup bakterii.

Złożone lekarze mogą powołać probiotyki i stymulanty immunologiczne.

Idealny zabija staph zwykły zieleń brylantowa, więc konieczne jest obowiązkowo smarowane sutki, jeśli mają wrzody.