654 Shares 5437 views

ból ucha

Ból w uchu często występują w wyniku zapalenia ucha środkowego. Przyczyny mogą być ostre komplikacje i choroby wywołane przez wirusy. Zapalenie ucha środkowego jest spowodowane przenikaniem zakażenia. Ona dostaje na trąbki Eustachiusza z nosogardzieli. W tym przypadku, ból ucha charakteryzuje nadmierna agresywność, co jest spowodowane przez ich rozłożenia na powierzchni głowicy. Jednocześnie pacjenci doświadczają rozdzierający i bolesnych doznań. Ponadto, ból w uchu i towarzyszy zwiększona drażliwość. Takie sygnały powstają nie przypadek w organizmie. Fakt, że uszy są zlokalizowane w mózgu, w bezpośrednim sąsiedztwie, a procesy zapalne mogą prowadzić do bardzo niebezpiecznych powikłań.


Ból może być spowodowane penetracją zanieczyszczonej wody. Taki stan nazywany jest „ucho pływak”. Kluczowe elementy stanu obejmują uczucie pełności, obrzęk i zaczerwienienie w przedsionku, kanał zewnętrzny lub szyjnych węzłów chłonnych. Dodatkowo do bólu ucha, a stanem towarzyszy uwolnienie płynu surowiczego lub ropą od niego, świąd, dyskomfort, obniżenie funkcji słuchowego lub wyciszania. Uwagi i łuszczenie i zaczerwienienie skóry wokół ucha.

W niektórych przypadkach, pod wpływem działania wody występuje obrzęk woskowiny zator i przewodu słuchowego zewnętrznego. Taki stan towarzyszy gwałtowny spadek funkcji słuchowej, dyskomfort, uczucie pełności. W takich przypadkach pomoc może być specjalistą, który będzie produkować wyprane korek zlewu.

Ból ucha może być spowodowane na skutek uszkodzenia lub w środku ucha zewnętrznego, ucha, cysty, zapalenia stawów lub zapaleniem kości i stawów w szczęce stawów, ropnia lub świnki ślinianki przyusznej i innych.

W niektórych przypadkach, warunek ten może być spowodowany przez inne choroby. Tak więc, na przykład, ostrym bólem w uchu dzieci często występuje, gdy chorób jamy ustnej (próchnica i inne).

Lekkie zapalenie ucha często występuje, gdy dziecko przeziębienia. Tak więc często nie jest ostry ból w uchu dziecka. Zasadą jest, że nagle pojawia się w godzinach wieczornych.

Należy zauważyć, że kraje te doświadczyły bardzo trudne dzieciństwo. Gdy dziecko występowanie bólu w nocy zaleca się stosować gorący kompres lub w jakikolwiek sposób do ogrzania do ucha. Wytyczne te są stosowane, gdy nie ma ciepła, a nie ropna wydzielina z muszli ucha dziecka. W przeciwnym razie procedury ocieplenia są przeciwwskazane.

Gdy pojawi się temperatura polecam wstawić do ucha wacikiem zwilżonym dziecięcej borowego alkoholu. Typowo, ból ustępuje. Jednak rano trzeba zabrać dziecko do lekarza.

Gdy ból w uszach dzieci stosować kropli na bazie alkoholu jest dopuszczalne wyłącznie za zgodą lekarza.

Do zapobiegania dolegliwości po kąpieli, można użyć tamponchiki bawełny. Przed kąpieli je płytko wkładane do uszu. Ponadto zaleca się suszenie po kąpieli. Osuszyć uszy, można użyć wacików lub tampony.

Pojawienie się przeziębienia może być również przyczyną dyskomfortu w uszach.

Należy zauważyć, że ból w uszach nie przechodzą na własną rękę. Wymaga badaniom lekarskim. W przypadku wystąpienia bólu u dzieci nie może leczyć chorobę sam. Tylko specjalista może określić przyczynę ich wygląd i przypisać odpowiednie leczenie objawów i przebiegu choroby, a także powiedzieć, jak uniknąć ewentualnych komplikacji.