667 Shares 7700 views

uniwersytety Taszkent: co wybrać?

W Uzbekistanie, istnieje wiele dobrze znane uczelnie, które jest popyt nawet wśród studentów zagranicznych. W celu ustalenia kolejności, który wszedł, konieczne jest, aby rozważyć wszystkie najlepsze opcje. Ten artykuł pomoże wnieść ważny wybór.

Taszkent Instytut nawadniania i rekultywacji gruntów

Podobnie jak w innych uniwersytetach w Taszkiencie, Instytut jest jedną z najlepszych placówek oświatowych w Azji Środkowej. Tutaj przygotowanie specjalistów, którzy będą w przyszłości pracy w dziedzinie gospodarki wodnej. On jest jednym z narzędzi wspomagających ekonomii, polityce i kulturze republiki.

Instytut Melioracji i nawadnianie nie jest znana tylko w Uzbekistanie, ale również za granicą. Tutaj przeszkolonych ponad 5000 studentów.

Instytucja zajmuje się próbą złagodzenia pełnego wpływu niedoboru wody. Tutaj przygotowanie specjalistów, którzy mogą pracować w tym obszarze.

Taszkent State University of Economics

Biorąc pod uwagę wysokie szkół Taszkiencie, trzeba powiedzieć o Uniwersytecie Ekonomicznym. Wcześniej był znany jako Narxoz. Tutaj istnieje 7 wydziałów i 28 wydziałów. Możesz nauczyć się opanowania i dostać drugą specjalność.

Ponadto, na podstawie prac uniwersytet takich instytucji: Instytutu biznesu, ekonomii, szkolenia, konwersji, wyższej szkoły biznesu, w liceum, gimnazjum, szkolenia, doradztwo i ośrodków badawczych. Wszystkie te instytucje mogą zakupić rozmaite edukacji ekonomicznej. Z reguły ci, którzy chcą uzyskać dyplom z odpowiednim profilu, wprowadź go w Tsue tej uczelni – jako podstawowego. W sumie są przeszkoleni około 10 tysięcy studentów.

Narodowy Uniwersytet Uzbekistanu nazwany Mirzo Ulugbeka

uniwersytety Taszkent przygotować swoich uczniów w całkowicie różnych dziedzinach produkcji. Konieczne jest, aby mówić o uczelni imienia Mirzo Ulugbeka. W swoim kraju, jest on jednym z najstarszych. Ponadto instytucja uznana przez pierwszy uniwersytet w sowieckiej Azji Środkowej. Do tej pory ośrodek szkoleniowy miał trzy razy, aby zmienić nazwę.

W tej chwili instytucja jest jedną z najbardziej popularnych w swoim profilu między innymi, znajduje się na terytorium Uzbekistanu.

Taszkent Instytut Medyczny

Uczelnia powstała w 1935 roku. Wcześniej istniejące Wydziału Lekarskiego, to na jej podstawie i w kształcie tej instytucji. Szkoli farmaceutów, lekarzy i higienistki.

Początkowo Wydział Medycyny znajdował się na terytorium Korpusu Kadetów. Potem udał się i pobytu Institute. Jako niezależny instytut stał się w 1972 roku. Teraz uniwersytet jest uważana za jedną z najpotężniejszych.

Taszkent Instytut Technologii Chemicznej

Instytut jest liderem w swojej specjalności na terytorium Uzbekistanu i Azji Środkowej jako całości. Wcześniej był podrozdział Politechnika.

W tej chwili, szkoła rozwija najnowsze metody następujących dziedzinach: przetwórstwo spożywcze, przemysł naftowy i gazowy, metalurgii, medycynie i budowlanych. W ostatnich latach większość innowacji zostały wykonane dla technologii chemicznej. Posiada tytuł doktora, magistra.

To założył szkołę w 1991 roku. Dokonano tego w celu poprawy stanu kształcenia zawodowego.

Studenci są przygotowani do przemysłu chemicznego, rafinacji ropy naftowej i innych branż. Uczenie się jest ponad 4 tysięcy osób, wydziałów – 5. Jest to okazja, aby otrzymać edukację na wydziale korespondencji.

Taszkent Instytut Tkaniny i Przemysłu Lekkiego

Instytut tekstylne została założona w 1932 roku. Nawet wtedy, że specjalizuje się w produkcji inżynierów w niektórych zawodów: przetwarzania, przędzenia bawełny, jedwabiu i technologii tkania. Już w 1994 roku, dział, które są zaangażowane w przygotowanie kawalerów i mistrzów zostały otwarte.

Przeszkolonych ponad 3500 tutaj studentów. Zatrudnia 300 profesorów i nauczycieli. Wydany w tej chwili około 42 tys. Specjalistów.

Instytut tekstylny jest także zaangażowana w produkcję podręczników, podręczników, artykułów i wykładów. Jej terytorium przebiega typografii.

Instytucja ma powiązania gospodarcze z różnych organizacji rządowych. Współpracuje z uczelniami i ośrodkami w wielu krajach europejskich. Program działań w zakresie wymiany studentów.

Politechnika Taszkent State

Wiele uniwersytetów w Taszkiencie zostały utworzone w XX wieku. State Technical University, zbudowany w 1920 roku. Szkoła oferowane szkolenia w siedmiu różnych wydziałach.

Teraz Politechnika jest największym w Azji Środkowej. Tutaj przygotowują specjalistów w wielu dziedzinach, zwłaszcza inżynierii, lotnictwa, automatyki, i tak dalej. D. Uczelnia współpracuje z ośrodkami zagranicznymi związanych z nauką.