182 Shares 3569 views

Okresowe choroby: objawy i leczenie

Choroba charakteryzuje się okresowe zapalenie stawów i organów wewnętrznych, który jest powtarzany od czasu do czasu. Zazwyczaj jest ona dziedziczona. Najczęściej choroba podatne na mieszkańców basenu Morza Śródziemnego. Po raz pierwszy zostanie ona zdiagnozowana w dzieciństwie, ale nie można całkowicie wyleczyć, bo nie ma leków, które może powstrzymać rozwój tego problemu i jego nawrotu.


Przyczyną choroby jest anomalią genetyczną. Zapobiega wytwarzania białek, które są zdolne do hamowania procesów zapalnych. Ciało po prostu nie może stłumić własną rękę.

choroba okresowa ma takie objawy: ból w klatce piersiowej, brzuchu lub mięśni, czerwona wysypka, zapalenie stawów, zaparcia lub biegunki i gorączki. I wszystkie znaki mogą pojawić się nagle i trwają kilka dni. Szczególne powody, które powodują stan zapalny, nie. Choroba nie może przypomnieć sobie kilka miesięcy.

W tej chwili jakieś specjalne testy (z wyjątkiem próbek krwi), co pozwoliłoby ustalić diagnozę przedstawił, nie istnieje. Częściej nawrót choroby zależy od objawów, z badaniem historii rodziny. Jeśli gorączka nie można wyleczyć całkowicie, może zmniejszyć nasilenie objawów.

Choroba okresowe, których leczenie nie wymaga rejestracji pacjenta do szpitala, przyniesie wiele niedogodności. Jednak mogą one zostać wyeliminowane specjalnego przygotowania – „kolchicyny”. Należy wziąć każdym razem, gdy planowane nasilenie choroby. Prezentowane lek ma dość silne działanie cytostatyczne. Wyprodukował tabletek. Jeśli chodzi o odbiór, to zależy od stopnia rozwoju choroby. Niektórzy pacjenci wziąć go codziennie, a niektóre mogą rzadziej piją tabletek. Wadą jest duża ilość skutki uboczne leków.

choroba okresowa może produkować wystarczająco poważne komplikacje, zwłaszcza zmiany w strukturze stawów i narządów. Jednak mogą one być zabezpieczone przez nowoczesnych leków.

Pacjenci, którzy chcą prowadzić normalne życie, muszą stosować się do niektórych porad lekarzy. Po pierwsze, leki powinny być podejmowane wyłącznie na podstawie recepty lekarskiej. W tym przypadku, nie próbuj pić pigułki na własną rękę, może to było jeszcze gorzej. Po drugie, konieczne jest, aby dostosować dietę. W szczególności konieczne jest, aby używać jak najmniej tłuszczu. Należy również ograniczyć stosowanie produktów zawierających laktozę.

Bardzo uważnie w leczeniu takich chorób jak gorączki śródziemnomorskiej, konieczne jest dla kobiet, które chcą zajść w ciążę. Oni muszą mieć pewność, aby skonsultować się z lekarzem i genetyka. Fakt, że lekarz powinien dopasować schematu dawkowania leku, i może zastąpić niektóre leki.

Reprezentowane przez chorobę nie jest wyrok śmierci, jednak jego leczenie powinno być traktowane bardzo poważnie.