669 Shares 4421 views

Optymalne ciśnienie w oponach – gwarancja bezpiecznej jazdy

Manewrowość, zużycie paliwa i bezpieczeństwo jazdy w celu określenia nie tylko umiejętności kierowcy, możliwości techniczne silnika i podwozia, ale także ciśnienie w oponach. Opony z samochodu zależy od zdolności do „utrzymania” drogi, jak również bezpieczeństwo. Utrzymania optymalnego ciśnienia w kołach – gwarancję bezwypadkowej jazdy na każdej drodze i we wszystkich warunkach pogodowych.


Producenci samochodów w instrukcji obsługi wskazują dopuszczalnego ciśnienia w oponie samochodu, w którym pojazd ma być używany. Dane te są związane ze standardowymi oponami o wymiarach zamontowany w samochodzie, a kierowca musi spełniać następujące parametry.

Podczas sprawdzania ciśnienia w oponach?

Przede wszystkim, ciśnienie powinno być sprawdzane ostrych spadków temperatury. RV Parametry 185/65/13 optymalne ciśnienie 2,0 atm, w temperaturze 25 stopni Celsjusza. Obniżenie temperatury od 10 do 20 stopni, prowadzi do spadku ciśnienia do 1,5-1,7 MPa. Zmniejszone ciśnienie w opony pojazdu, zwiększa się zużycie paliwa, o 15-30%, a rozkłada sterowalność pojazdu przyspiesza zużycie opon. Na początku sezonowych zmian temperatury, kiedy termometr ciągu dnia rejestruje temperaturę od -5 do +5, już konieczne jest, aby zwracać uwagę na ciśnienie w oponach i podjąć kroki w celu jej normalizacji.

Na drugim miejscu, ciśnienie w oponach jest sprawdzana wraz ze wzrostem obciążenia na samochód. Na przykład, podczas przewożenia dużej liczby pasażerów lub ładunku, którego waga przekracza możliwości samochodu. Zaleca 2,0 atm (opony wielkości nominalnej 185/65/13) stają 2,8-3,0 atm. Takie wskaźniki pogarsza przyczepność bieżnika z nawierzchnią drogi, co prowadzi do słabej właściwości jezdnych, zużycie paliwa i zwiększa drogę hamowania o 1,5 razy, oczywiście, ciśnienie w oponach skracają ich żywotność.

opcja monitorowania ciśnienia lub manometr

W Unii Europejskiej od 2012 roku w sprzedaży samochodów zaczęli przybywać z czujników ciśnienia wskazują na opony (manometry), a to już nie jest urządzeniem opcjonalnym, a funkcjonalny i obowiązkowe dla wszystkich nowych samochodów. Mechanizm informuje kierowcę o konieczności zmiany ciśnienia w górę lub w dół. Jesteś wolny, aby ustanowić taki czujnik, który informuje o ciśnieniu w wykonywaniu opon. To urządzenie nadaje się dla tych, którzy podróżuje na długich dystansach.

Jakie jest ciśnienie w oponach? To pytanie powinien zadać sobie każdy kierowca przed każdą podróżą. Jeśli jedziesz do roku w małej Przebieg niedrogich przenośnych mierników pneumatyczne lub cyfrowe. Z tych urządzeń, zawsze będzie mógł sprawdzić ciśnienie w oponach.

W samochodzie, każdy system wymaga stałego nadzoru ze strony kierowcy. Ciśnienie w oponach – nie bagatela, ignorując stan gumy prowadzi do kosztów finansowych dla kół paliwa i napraw, a może zagrozić bezpieczeństwu jazdy. Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzić i wyregulować.