752 Shares 5198 views

Winogrona: szkodniki i ich kontrola

Winogrona przestał być czysto południowej kultury. Wyhodowane odmiany, które dobrze rosną i owocują w centralnej Rosji o klimacie umiarkowanym. Jak dla innych roślin uprawnych, na winogron wymaga dobrej opieki. Po pierwsze powinien on być odpowiednio utrzymywane szkodników winogron, które można podzielić na dwie główne kategorie: choroby grzybicze i owadów.

choroby grzybowe – zagrożenie dla winogron

Choroby grzybowe, które stwarzają zagrożenie dla winogron, bardzo dużo. Klucz między nimi – mączniak rzekomy, mączniak prawdziwy (Oidium), szary i biały rot, antraknoza, chloroza i inni.

Wszelkie choroby, łatwiej jest zapobiegać niż leczyć. Do zapobiegania chorobom winogron, konieczność zapobiegania, na przykład, przeprowadzenie procedury agronomicznych. Krzewów i winogrona powinny być dobrze wentylowane, że jest między nimi powinny być wolne do powietrza „spacer”. W tym przypadku, przycinanie gałęzi i niezastąpione fragment pasynkovanie w czasie dojrzewania owoców – usuwanie liści z kiści. Procedury te pozwalają powietrze przeniknąć do buszu, szybko wysuszyć winogron. Szkodniki, choroby grzybowe, a zarodniki nie mogą rosnąć i śmierć.

Środki zapobiegawcze dotyczy także środków oddziaływania chemicznego winnic siarki i topsinom fudozolom. Dojrzałe owoce są dobrze posypać różowego roztworu nadmanganianu potasu.

Dobry skutek uzyskuje się przy stałej opylania gleby popiołu drewna. Potasu, która jest zawarta w nim, ma wpływ na odporność roślin na choroby i opóźnia wzrost grzyba reakcji alkalicznej.

Winogrona: szkodniki – owady

Głównymi szkodnikami winogron – filoksera jest Chruszczow, pająk, krykieta grozdevoy mole, larwy sprężykowatych, osy.

Filoksera (prawie niewidoczne mszyce) – niebezpiecznego szkodnika, co jest niemożliwe do walki. Uszkadza korzeni i liści winogron. W dotkniętych obszarach pęcherzy jasnożółtych (wtedy – ciemno brązowy), siła wzrostu roślin, jest osłabiony i matryc.

W Europie, filoksera przybył z Ameryki Północnej i od razu przyniósł nieodwracalne szkody dla winiarstwa. W XIX wieku, francuski rząd ustanowił fundusz nagród w wysokości $ 300 tysięcy franków za pomocą zniszczyć filoksery. Ale do tej pory nie został odnaleziony.

Phylloxera przenosi się często z sadzonek. W celu zapobieżenia musi być odkażona dwie minuty w roztworze sporządzonym z 200 g gliny i 100 g 12 procentowego hexachlorane pyłu w 5 litrach wody. Odpowiednie jako insektycydy: D-68 "Rogor" danadim, phosphamide "Aktelik" i inne.

Pietruszka jest narzędziem zapobiegawczym. Aby umieścić go w winnicy musi jak najwięcej!

Na glebach piaszczystych, filoksera nie rozwija, a muł i glina – bardzo słaby.

Strzały winogron szkodników chrabąszcze. Ich larwy osiedlić się w glebie i gryźć korzenie i łodygi winogron. Podczas kopania gleby jesienią zebrać i zniszczyć larwy chrabąszcza. Zniszcz je i gdy patrzy się na wiosnę i latem, młodych roślin.

Liście winogronowe, zakażone przędziorków, które lubią się osiedlić na ich spodzie, stając brązowy. Mite preferuje odmian winogron z szerokimi liśćmi. On nie boi się zimy i wiosny osiada ponownie w winnicy. Po pąki winogron drzewa, musi rozpylania 0,20% emulsja keltan. Następnie powtórz oprysk.

Osy również uszkodzić winogron. Szkodniki chlorophos obawiają się, że ich i spryskane.

Gąsienice, liść mały kolorowy motyl powodując wielkie szkody pąków, kwiatów i owoców winogron. W rezultacie, jagody wysycha podczas suchej pogody i mokry one gnić. Można pozbyć szkodnikami poprzez rozpylanie 0,2-0,3% chlorophos roztworu i insektycydy biologicznej, na przykład, lek „Batsilus Turindzhensis”. Jako środków zapobiegawczych niezbędnych do przeprowadzenia usuwania kory z biegunów i stawkach, które są dostępne w pobliżu.

Ochrona przed szkodnikami winogrona – trudną i kłopotliwą rzeczą. Ale jeśli chcesz, aby każdy rok winogrona cieszysz z pysznych owoców jagodowych, to powinno być prowadzone systematycznie i celowo.