835 Shares 4316 views

Ciągnąć zębów. niezbędnych ograniczeń

Pytanie, co można zrobić, a co nie może być po ekstrakcji zęba występuje u tych pacjentów, którzy nie słuchają dentysty. Wyciągnij zęby – nie jest to prosta operacja, gdzie, oprócz profesjonalizmu i precyzji chirurga, musi podlegać pewnym ograniczeniom, ponieważ rany w gumę – nie jest to trywialne zadrapania, które mogą łatwo zniknąć w ciągu kilku dni. Ząb podarte liście dobrze, że uleczy co najmniej tydzień. Wielu pacjentów po operacji skarżą się na dyskomfort w jamie ustnej. Na przykład: „pull zęby, spuchnięte i bolące miejsce, gdzie był.” Większość tych skarg pochodzi od ludzi, którzy nie są zgodne z zaleceniem lekarza stomatologa.


Bezpośrednio po zabiegu, najlepiej pół godziny siedzieć cicho w klinice korytarz z wymazu z rany, bo ząb wyciągnął – to przede wszystkim dość poważny uraz. Wtedy (i to zalecenie, aby przeprowadzić rygorystycznie) przez trzy godziny nie jeść. Trzy dni nie można pić alkoholu i dymu. W każdym przypadku jest to niemożliwe, aby angażować się w ciężkiej pracy fizycznej, do podjęcia bardzo gorący prysznic, opalanie, łaźni parowej lub intensywne ćwiczenia. Ciągnąć zębów, zazwyczaj pozostawia głębokie rany, a ona może zacząć krwawić gdy powyższe działania. Jeżeli lekarz przepisał odbiór antybiotyki i środki przeciwbólowe – wziąć je do zalecanej ilości. Jest to standardowy zestaw ograniczeń, które jest zalecane dla wszystkich chorych po zabiegu.

Ale nie zawsze ekstrakcja zęba przebiega stabilnie. W innych przypadkach występują powikłania. Konieczne jest podjęcie natychmiastowych działań, jeśli rana krwawi i ból przez długi czas. Jest możliwe, aby zwilżyć tamponu 3 procentowego roztworu nadtlenku wodoru i sprawiają, że stosowanie na rannych dziąseł porcji. Jeśli zdarzenie to nie miało pozytywny efekt, należy skonsultować się z lekarzem. Po upływie znieczulenia jest zazwyczaj ból. W tym momencie można wziąć pigułkę „Nurofen” lek „Ketanov” lub „Ibufen”. Można zastosować lodu na ból miejscu, ale nie trzymać go dłużej niż 15 minut. Kilka dni po zabiegu lepsze niż diety: nie jeść pikantny, słony, twardych pokarmów oraz palenia tytoniu. Usta aby przemyć trzy razy dziennie, wywar z rumianku, nagietka i dziurawca.

W innych przypadkach, na przykład gdy jesteś poza miastem, może być konieczne pilne usunięcie zęba, a dostać się do najbliższej przychodni stomatologicznej nie jest łatwe. W tych przypadkach, ludzie próbują poradzić sobie z problemem na własną rękę. Ale próby ciągnięcia zębów w domu może towarzyszyć wielu bardzo nieprzyjemnych późniejszych powikłań: silny ból, krwawienie rany bez możliwości zatamować krwawienie, dezorientację, a nawet utrata przytomności. Ponadto, nie ma specjalnych umiejętności i niezbędne narzędzie do usuwania zębów mogą być brudne, uszkodzenia emalii lub szczęki sąsiednich zębów, guma może pozostać fragmenty bez właściwego leczenia ran – sposób na przenikanie infekcji. Efekty te nadal będą musiały zostać skorygowane lub leczony w klinice dentystycznej.