649 Shares 6013 views

Ciekawe mało znane fakty o tym, co długość życia lisów, jej zwyczajów i diety

Fox jest jednym z największych zwierząt na naszej planecie. Niektóre gatunki są powszechne w północnych szerokościach geograficznych, siedlisko dla innych halo – cieplejszym klimacie. W środkowej strefie tego zwierzęcia jest bardzo częste.

Bardzo interesujące jest pytanie o to, co jest długość życia lisów. Ale również o diecie io zwyczajach tego wspaniałego zwierzęcia, wiele z nich nie są całkiem dobry pomysł.

Rudowłosa piękność nie może nie podobać!

W różnych strefach klimatycznych żyją różne podgatunki lisy. W sumie jest ich ponad pięćdziesiąt. Różnią się kolorem i rozmiarem.

Zauważyłem, że ten trend: im bliżej południa, tym mniejszy mały ssak i futra kolorowanie go ściemniacza. Ku północy istnieje ponad wielkiego dzikiego lisa. Jej skóra jest znacznie jaśniejsze niż południowych podgatunków. Jednak mieszkający w tundrze lisa polarnego różni się całkowicie białe futro. Ale tego rodzaju dotyczą lisów, więc wydaje się być inna historia.

W środkowej strefie najczęściej czerwonego lisa zwykłej. Jest to największy podgatunek. Niektóre osoby osiągają długość do 1 m. A także dlatego, że nie ma prawie shestidesyatisantimetrovy bujny piękny ogon!

W zimnych porach roku, zwierzę jest pokryte puszyste futro i długi, odbywa się w wylinka sprężyny, a następnie stos w drapieżnika staje się mniej gęsty i znacznie krótszy niż zimą. Futro zabarwienie pojawia reddishnesses.

Bohaterka folkloru Patrikeevna sam!

Ile mieszka lisa w otaczającym nas świecie, a wielu ludzi wymyślać różnego rodzaju opowieści o niej. Aha, i to jest kłamcą, a podły charakter, podstępny i kusicielka i zdrajcą. Co opowieść podjąć – gdziekolwiek Patrikeevna działa jako negatywny charakter.

Wydaje się, że takie zakorzenione podziękować lisa z powodu jej sztuczki. Bardzo dużo jest w stanie zręcznie uniknąć kłopotów – do połowu dorosłych zwierząt jest trudne. Wiele umiejętności i inteligencji powinny być dołączone do myśliwego, że ta ruda piękność stała się jego ofiarą.

Teraz, gdy ludzie byli jak lisy …

Tymczasem, jak wilki, te zwierzęta tylko raz wybrać ich partnera życiowego. Jak opiekuńczych rodziców, samce razem z kobiety podnoszenie młody. I lisy zaczynają dbać o jego żona nadal na etapie ciąży. Kopią dziurę dla całej rodziny, upiększyć go. Manifestacja czułą opieką przyszłego ojca w stosunku do swojej dziewczyny tylko dotknie! On nawet połowy jej pchły, że mama była bardziej zrelaksowany.

A jeśli nagle młoda matka pozostaje z tragicznym wypadku bez żywiciela rodziny, mężczyźni kawalerskie nawet walczyć o prawo stać ojczym sierotą. I jak rzucić przyjaciela i rozprzestrzenił się na inne kurkami, tak posnorovistey młodszy i może być mowy. Nie wyrzucaj lisy ich małżonków, nie pozostawiać dzieci bez opieki.

To ilu mieszka lisa, tak wiele cierpienia z niesprawiedliwości ludzi, tak wiele słyszy plotki o sobie, ale oszczerstwa. Ale ludzie jakoś kosztowałoby jej dużo się nauczyć.

Żywotność lisa

Wiadomym jest, że zwierzę to należy do rodziny psowatych, czyli pies jest bliskim krewnym. Faktycznie, oni szczekają jak psy i wygląd są podobne, a rozmiar. I styl życia tych zwierząt są bardzo podobne. W związku z tym średnia długość życia lisów powinien być podobny do psa.

Ale nie wszystko jest podporządkowane logice. Psy mieszkają sześciu do siedemnastu lat w zależności od rasy. Ich warunki życia również odgrywają ważną rolę. Ale lisa w naturze często nie mieszka więcej niż trzy lata. Czasami są fox-pyatigodki. I to nie jest rzadkością w przypadku istnieją ludzie, którzy żyli na okres do siedmiu lat.

Ale w domu oczekiwana Fox Life zaskoczy nawet najbardziej doświadczonych teleskopowe psa. Okazuje się, że rudowłosa piękność z należytą starannością żyć do ćwierć wieku!

Dieta lisów

Mówiąc o co te drapieżniki wolą jeść, większość ludzi jest zdania, że króliki. I będą się mylić. Oczywiście, od lisa zając nie odmówi. Jednak korzystne są małe gryzonie. „Myshkovanie” jest ulubionym zajęciem lisa. A leverets myśliwskie handluje głównie w ciągu zaledwie kilku osobników. Szczególnie duże drapieżniki mogą nawet zaatakować cub jelenia. Ale ptak nie daje żadnych podgatunków lisa.

Jaja są także smaczne danie dla drapieżnika. Mimo braku pasz lisa, według świadków, nie gardzi padliną. A w pustynie i półpustynie z jaszczurki i inne gady nadrobić lwią ich diety. W Kanadzie i północno-wschodniej Eurazji w wielu żywych lisów rybaków.

A jednak mało kto wie, że lato przysmak dla czerwonych Kody są owady i ich larwy. I to jest na pewno w menu każdy szanujący kurkami zawierać owoce, jagody i owoce – witaminy są niezbędne dla umysłu i rozwijać!

Oczywiście, należy wymienić zwierzę jadło roślina jest zupełnie niemożliwe, ten rodzaj energii nie jest tak istotny. Ale bez niego fox nie może. Czasem nawet zjada wegetatywne części roślin. Wiadomym jest, że rozległe szkody w uprawach owsa zastosowano inwazji lisów w mlekowego okresie dojrzałości ziarna.

Teraz, to naprawdę nie jeden powiedzieć, że Lis jest – przebiegli i zła zające eater bezbronny, a zatem rozprzestrzeniać plotki o lisa zdrady i zdrady, też nie będzie.