99 Shares 7770 views

Dane izolacja PSB-C 35. Ściana polistyren PSB-35 C

Wśród materiałów termoizolacyjnych o wysokiej przepuszczalności pary wodnej można zidentyfikować i spieniony polistyren. Dane PSB-S 35 pozwala na jego użycie nawet w miejscach o dużej wilgotności.


Właściwości materiałowe

Pianka jest biała warstwa o małym ciężarze. Jeśli mówimy o bespressovy PSB-S, wygląda jak małe kulki, połączonych ze sobą. Że zawiera do 98% powietrza. Mimo to, dane techniczne PSB-S 35 pozostają na wierzchu.

Skrót oznacza następująco. Litery „SS” oznacza „styropian”. Litera "B" – "bespressovy", "C" – "samogasnące". Dane odnoszą się do maksymalnej gęstości. W tym przypadku ciężar materiału jest w zakresie 25-35 kg / m3.

DPM-C35 w stanie wytrzymać duże obciążenia. W tym płyta nie jest sags, nie przesunął. Pianka nie wchłania wody. W rezultacie, nie zmienia jego rozmiar i kształt. Mechaniczne, termiczne i techniczne cechy PSB-S 35 nie zmienia się podczas całego okresu działania.

Zalety i wady

Wśród pozytywnych cech materiału odzyskanego:

 • Przepuszczalność pary wodnej.
 • Nie wchłania wody.
 • Bezpieczne dla środowiska.
 • Zapobiega to rozwojowi pleśni i grzybów.
 • To nie gnije.
 • Nie reaguje z kwasami, słabe zasady, alkoholu, i sól.
 • Nie reaguje ze składnikami mieszanek betonowych i podobnych materiałów budowlanych.
 • Palności, jak ognioodporny traktowani.
 • Ma niską wagę.
 • Wygodny w obsłudze podczas instalacji (można łatwo ciąć bez oddzielania pyłu).
 • Długa żywotność (ponad 35 lat).

Czy płyty PSB-S 35 i swoje wady. Są mało w porównaniu z meritum. Główną wadą tego materiału jest jego zdolność do uwalniania substancji toksycznych przy spalaniu, które są bardzo szkodliwe dla zdrowia ludzi. Ponadto pianka zapada się pod wpływem rozpuszczalników i substancji na bazie bitumu. Polistyren jest dobrym siedliskiem gryzonie (myszy, szczury i tym podobne).

Dane PSB-35 C

Spieniony polistyren wytwarza się w postaci prostokątnego arkusza o standardowym rozmiarze. Zatem długość waha się od 900 do 5000 mm. Ponadto, zwiększenie wartości następuje w odstępach 50 mm. Szerokości 500-1300 mm (żywicznych – 50 mm). Materiał o grubości w przedziale od 10 mm i skoku w zakresie 20-500 mm.

Wśród innych publikacji danych technicznych:

 • Gęstość w zakresie 25,1-35,0 kg / m3.
 • Stały materiał jest mniej niż 4 sekundy.
 • Wilgotność – do 12%.
 • Dziennie materiał nie absorbuje więcej niż 2% obj.
 • Graniczna wartość wytrzymałości na zginanie – 0,25 MPa.
 • Wytrzymałość na ściskanie – 0,14 MPa.

Jednym z najważniejszych parametrów, które zapewniają szeroki zakres zastosowania jest zdolność pianki do zatrzymywania ciepła. Przewodność cieplna PSB 35 ° C jest bardzo niska i wynosi nie więcej niż 0,038 W / (m * K), który jest typowy dla stanu suchego.

Zakres zastosowania

Styropianu PSB-S 35 ze względu na jego właściwości techniczne nadaje się do zastosowania w warunkach trudnych warunkach pogodowych. Z jest przeprowadzane izolacji piwnicy, piwnic, piwnica, przewodów rurowych (i inne informacje znajdujące się pod ziemią), (i dachów płaskich i pochyłych). Jednak głównym obszarem zastosowania – izolacja termiczna ścian i podłóg (w tym system ogrzewania).

Materiał ten stosuje się w szerokim zakresie temperatur, – od minus 200 do + 85 °. W miejscach o bardzo wysokiej temperaturze stosowania pianki jest zabronione.

Piana może łatwo wyciąć z użyciem typowego ostrza w dowolnym kierunku. Ponadto powoduje on zmniejszenie poziomu wibracji podczas transportu, w ten sposób chroniąc urządzenia. Dlatego jest on powszechnie stosowany jako materiał opakowaniowy. Jest on używany do pakowania wyrobów kruchych (szkło, ceramika), elektronikę i tak dalej.

Producenci i ceny

Wśród najbardziej popularnych producentów dostarczających polistyrenu PSB-S 35 na rosyjskim rynku można podzielić na trzy przedsiębiorstwa:

 • "Mosstroy-31."
 • "Novoplast" LLC.
 • UAB "ET-Plast".

Jakość materiału z testowanych przez czas tych producentów. Koszt 1 metr sześcienny pianki dla każdej z 3300, 3300 i 3115, odpowiednio rubli.

Funkcje montażowe

Izolacja ścian zostaną wykonane jakościowo, jeśli weźmiemy pod uwagę kilka prostych rzeczy. Najpierw musimy wybrać odpowiedni materiał. Nie jest konieczne, aby zakupić piankę, który jest przechowywany na zewnątrz. Styropian musi być biały, bez plam i spalonych obszarów. Kuchenka elastyczna i miękka. Jej kulki są prawie takie same w średnicy.

Płyta zamontowany na przygotowanym podłożu. Tak więc, potrzeba dostosowania ściany i gruntowane, które chronią przed rozwojem pleśni (grzyby). Do mocowania płyt za pomocą kleju. Arkusze układane na zasadzie muru, czyli szwy między trzema arkuszami, tworząc kształt litery „T”. Glina powinna wyschnięcia na kilka dni (w zależności od pogody).

Po wyschnięciu kleju, polistyren zabezpieczone „parasole” (kotwic o bardzo dużym CAP). Pierwotnie przygotowane otwory w które włożyć kołki. „Parasol” wewnątrz Pierce. Parasol wybrany kołki z tworzywa sztucznego, ponieważ metal przepuszczono zimno. Ten etap prac jest wykonywana w celu poprawy niezawodności związku ściany i pianki.

Następnym etapem jest przyklejenie siatki wzmacniającej. Odbywa się to za pomocą kleju, który całkowicie pokrywa siatkę. Siatka jest walcowana na całej powierzchni ściany. Jego poszczególne elementy są umieszczone nakładania. Należy zwrócić szczególną uwagę na rogach. Klej powinien całkowicie ukryć siatkę. Po wysuszeniu jego ściany wypolerowane papierem ściernym. Powierzchnia powinna być gładka.

Następnie warstwa szpachli. Po wyschnięciu zaprawiane ściany. Na tej powierzchni jest uważany za gotowy do zastosowania płaszcz mety. Może to być farby, tapety i inne materiały.

Styropian PSB-C 35 może być uznane za uniwersalne materiał, który znalazł zastosowanie jako cieplnej i akustycznej warstwy izolacyjnej przy budowie budynków i budowli o różnym przeznaczeniu. Materiał ten jest stosowany w regionach o różnych warunkach klimatycznych.