245 Shares 3391 views

Pistolet pneumatyczny Yarygin MP-655K: opis, cechy i recenzje

Wszystkie rzeczy, nawet najbardziej wysokiej jakości i niezawodne, prędzej czy później nieaktualne. Dobrze znane wszystkim pistoletu Makarowa (PM) raz przestał zaspokajać potrzeby wojska. W efekcie zaczęliśmy rozwijać nową broń, która zastąpi legendarnego PM. W 1995 IMZ pod kierunkiem projektanta Vladimir Yarygin 6P35 modelu został stworzony. Została ona pomyślnie wdrożone wszystkie niezbędne parametry: zwiększone sklep, zwiększoną kul działania awarii, możliwość korzystania z kilku rodzajów wkładów. W 2000 roku testy naziemne Yarygin pistolet (aka „Rook”) wygrał miażdżące zwycięstwo. Po czym zaczął być dostarczone do wojska w 2003 roku. Stopniowo, "Grach" wypierając wojska arsenal PM. Podobnie jak w innych popularnych modelach Yarygin pistolet dostał kopię pneumatycznego. Najbardziej znanym z nich – MR-655K. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej.


projekt

Pistolet Air zamierza w tej samej fabryce, co jego krewnych walki. Zewnętrznie, MR-655K jest praktycznie identyczna z oryginałem. Jednak jego cechy techniczne, oczywiście, zupełnie inaczej. Pistolet posiada najbardziej praktyczne dla pneumatyczny kalibru – 4,5 mm. Jego długość wynosi 20 cm, a masa – 700 g produktu z tworzywa sztucznego i metalu. Poślizg, bezpieczników i wszystkie elementy wewnętrzne wykonane są z metalu. Niezawodność produktu nie jest gorsza od prototypu broni palnej.

Pod walki falshstvolom jest lufą, o długości 11 cm. Wygląda na prowadnicy migawki. Pistolet MR-655K ma dwukierunkową bezpiecznika flagę. Jednak zasuwa właśnie opuścił. Magazyn, które posiada wymienną pięty jest standardowy pojemnik z CO 2, a zbiornik do przechowywania części kul. Przedni widok ma nieruchomą wierzchowca, ale mikrometryczny celownik porusza się w dwóch płaszczyznach. Młot posiada taką samą strukturę jak w walce analogowego. Ościeża przeniesiony i mechanizm spustowy jest dwojaki.

Na wyjściu z kulkami stalowymi lufa podnieść prędkość 110 m / s. W ten sposób rozwijają moc 3 dżuli. Poza kulki, pistolet MR-655K trafia również pociski „Diabolo”, wykonane z ołowiu. Sklep pistolet jest umieszczony 100 kulek lub 8 naboi. Z jednego strumienia gazu może wyprodukować około 120 strzałów.

urządzenie

Pocisk Korpus emitowane z ciśnieniem skroplonym energii gazu, który jest dostarczany z pojemnika. Mechanizm zwalniający, w którym mierzy się ilość CO2, która jest niezbędna do nadania pewnej szybkości ładowania. W tym przypadku, MR-655K (Yarygin pistolet) może strzelać nie tylko za pomocą spustu, ale trybie DA. Naciśnięcie spustu powoduje również obrót barana, który zapewnia wielokrotnie naładowane. Bęben niezależnie pobierana przez wbudowany magnes.

modelowe cechy

Pistolet pneumatyczny MP 655K ma bardzo stałą średnicę falshstvol – 13 mm. Do broni gazowej jest rzadkością. Ale taka decyzja konstrukcja została wykonana z ukryty motyw, a to nie jest pragnienie naśladowania broń wojenną. Chodzi o to, że w falshstvole się leja pojemność 100 sztuk kul. Jest to kolejna cecha pistoletu. Zatem, broń nie są pobierane za pośrednictwem sklepu, który znajduje się w uchwycie oraz nośnik śruby. Uchwyt posiada również bunkier, ale ma wartość praktyczną i to tylko bagnet do 100 piłek, dobrze, lub zdolności do stracenia muszli.

Zalety MR 655K

1. Pistolet Yarygin, a raczej jego pneumatyczny odpowiednik, jest bardzo wysokiej jakości. Obie części metalowe i plastikowe może trwać dość długo.

2. Wszystkie elementy sterujące są wygodnie umieszczone w pełni zgodne z oryginałem. bezpiecznik dźwignia znajduje się po obu stronach, a także przycisk blokady sklepie (jeśli to można nazwać sklep, biorąc pod uwagę, że kula naładowana w bramie). To sprawia, że pistolet jest równie wygodne dla praworęcznych i leworęcznych.

3. Miękkie działanie wszystkich elementów sterujących.

4. Duży zbiornik na ładunek i wygodny podajnika. Możliwość wypalania kul, nie tylko kule.

5. regulowana w płaszczyźnie poziomej, równoległej celu. Jak również obecności szyny Picatinny. Oczywiście, nic specjalnego nie ubierać, ale niektóre latarka – łatwo.

Wady MR-655K

1. unpresentable wywołać różnego rodzaju napisów i srebrny kolor niektórych elementów natychmiast wydać pneumatyczny.

2. luz między składowania i przetwarzania, a także między bramą a prowadnicą nie tylko wpłynąć na dokładność fotografowania, ale również powodować dyskomfort podczas operacji.

3. Przechowywać wystarczająco pięty bezpiecznie w uchwycie. W konsekwencji – w widocznym luki w oku.

4. żarówki czasami magnesów środkowej otworu bębna. Usunąć go stamtąd jest trudne.

Montaż / demontaż

Podczas gdy pistolet pneumatyczny Yarigina MP 655K nie jest palna jest mechanizm, który wymaga czyszczenia i konserwacji (smarowania). W tym celu, jak również naprawiać broń zdemontowane. Więc demontażu pistoletu odbywa się w następującej kolejności:

1. Najpierw trzeba kliknąć na zatrzask sklepu i wyciągnij sam sklep. Ciągnięcie „piętę”, to może być usunięte z zasobnika na piłki.

2. Przed zaworem, muszą być usunięte z bębna. Teraz wypierać śrubę z powrotem, możemy podnieść go i usunąć.

3. Kolejnym krokiem bierzemy się opóźnienie lufy i siłownikiem pneumatycznym. Aby to zrobić, należy podnieść przednią część urządzenia do wypalania i wyciągnąć go z rowków haków. Są one, nawiasem mówiąc, są umieszczone wewnątrz uchwytu.

4. Następnie trzeba wybić parę szpilek. Pierwszym z nich jest osią spust, a druga jest w przedniej części spustu.

5. Teraz mamy otwarty dostęp do spustu z wiosną, jednostki zbiornika i mechanizmu spustowego. Bierzemy wszystko.

6. A jeśli odkręcić śrubę pod polem bagażnika, potem tułów mogą zostać usunięte.

Montaż odbywa się w odwrotnej kolejności.

aplikacja

Model ten jest, co do zasady, wszystkie pistolety, stosowane głównie w celach wypoczynkowych i szkolenia pożaru. Będzie to przydatne dla każdego, kto chce nabyć umiejętności obsługi broni. Tym bardziej, że urządzenie pistolet i sposób jego działania (Ładowanie i demontażu) są bardzo podobne do analogu walki.

Użyj pistolety pneumatyczne do samoobrony nie jest zalecane. To nie może spowodować znaczne uszkodzenie ciała, ale z odpowiednimi umiejętnościami i sprzyjających warunkach pożaru w celu zneutralizowania osoba korzystająca możliwe pneumatyczny. Ale nie o to chodzi. Samoobrona wymaga szybkiej reakcji i wnieść broń do działania w kilka sekund. Przed model ten będzie mógł strzelać, trzeba ładować kulki i ustawić butlę gazową. A jeśli kulki mogą być wprowadzone z góry, z balonem tak nie będzie działać. Zamontowany w pracy, szybko traci ciśnienie. Dlatego też załadowany pistolet może być skuteczny przez kilka godzin. W konsekwencji, stosowanie pistoletu do samoobrony jest możliwe tylko w przypadku, jeśli stale szuka nowych czołgów (które kosztują), dobrze, albo (w przypadku awarii!) Wróg będzie czekać aż będzie wycofać ze sklepu uchwyt, wyjąć zestaw „pyatochku” balon i zebrać wszystko ponownie.

MR-655K: Opinie

Jak opinie, bohater naszej opowieści jest dość sprostać oczekiwaniom. Właściciele mówią, wysokiej jakości tworzywa sztucznego, solidną konstrukcję (ale zalecane farbą napis) i dobrą wydajność fotografowania. Niezwykła konstrukcja jest zaskakujące w pierwszym, ale w miarę upływu czasu, pokazuje wszystkie swoje zalety. Bunkier 100 kul – to z pewnością wielka. Na przykład, analogowe pneumatyczny Pistolet PM umieszczony w sklepie łącznie 13 kul. I ładować je dość niewygodne.

Instrukcje do pistoletu wykazały, że butla gazowa 12 g wystarczy do 120 strzałów MP-655K. Ale, jak opinie właścicieli, to nie jest tak. Jeśli strzelasz zmierzające do ponad 70 strzałów są mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. Nawiasem mówiąc, w uzupełnieniu do instrukcji w pudełku z pistoletu jest wycior, dwa bębny (dla pocisków i kul), a także kilka uszczelek do silnika gazowego.

Ogólne wrażenie z tego pistoletu jest dobra. Szczególnie zadowoleni z faktu, że uchwyt nie jest wkręt mocujący cylinder. Ten mały przedmiot natychmiast daje broń należących do powietrza.

wniosek

Oto on – pistolet MR-655K. Informacje i opinie właścicieli pomógł nam, aby uzyskać prawie całkowite (było tylko strzelanie) idea tego rodzaju broni. Pistolet jest idealny dla praktyki docelowej. Jego cena wynosi około 4500 rubli. pistoletu zabawka dla dzieci z granulatu tworzyw sztucznych, które strasznie strzelanie, kosztuje około trzy razy tańsze, ale nie trwało to przez miesiąc. Dlatego cena pistoletów powietrznych więcej niż przyjemne.