400 Shares 7943 views

Feta serbski: skład, właściwości użytkowe, kaloryczny

Feta – jest przedstawicielem marynowanych serów, które stały się ostatnio bardzo popularne. Jest to najczęściej spożywane w postaci naturalnej lub wykorzystane do przygotowania różnych potraw. Jeden z najbardziej znanych serów tej klasy w naszym kraju jest uważana za serbski ser.

Trochę o produkcie

Uważa się, że pierwszy ser w starożytności wykonane arabskiego kupca. Legenda opowiada, jak, idąc w podróż, zabrał ze sobą zad z mlekiem. Jednakże, w wysokich temperaturach, pod wpływem ciepła i bakterii, zawartych w produkcie, okazało kwaśny. Tak, aby uzyskać pierwsze na świecie kawałek sera. Od tego czasu technologia produkcji była trochę zmieniona. Nowoczesne ser (w tym serbskim) przedstawia się następująco:

 1. Mleko przez działanie specyficznych gatunków bakterii narażonych zakwaszenie. Do produkcji postanowili podjąć koziego lub mleka owczego, ale czasami używane i krowa.
 2. Otrzymany Ser wysyłane do dojrzewania, zanurzając je w pojemniku ze specjalnie przygotowanej solanką. Ten proces trwa około 30 (lecz nie 60 dni).

Interesujące jest, że ser Serbem innych produktów tego gatunku praktycznie bez skórki i miękką masę ciała stałego o minimalnej ilości pustych przestrzeni. Jeśli jakaś skórka jest obecny, to tylko z powodu niewłaściwego przechowywania. Najdłuższy zachowuje swoją świeżość sera w tej samej cieczy, w której dojrzewa.

Korzyści i uszkodzenia produktu

Sery Serbem dowolny produkt mleczny ma wystarczająco dużą zawartość wapnia. Promuje naturalne wzmocnienie kości i zębów. Ponadto, należy zauważyć, że sama wapnia w serze w szczególnym stanie łatwo strawnego. Ponadto stałe korzystanie z serem ma pozytywny wpływ na organizm jako całość, aw szczególności na ludzkiej skórze. Staje się bardziej gładka, miękka, elastyczna i aksamitna. I odwrotnie – duża ilość potasu sprawia, że produkt jest zakazane dla osób z zaburzeniami z układu nerwów lub krążenia. A ludzie, którzy mają problemy z przewodu pokarmowego, należy ograniczyć spożycie tych serów ze względu na wysoką zawartość soli. W razie potrzeby, liczba ta jest oczywiście możliwe, aby zmniejszyć, a jeśli produkt czas moczenia w wodzie lub tylko kilka minut, aby utrzymać ją we wrzącej wodzie. Cechy jakościowe sera w tym samym czasie nie ulegnie zmianie, a sól będzie znacznie mniej.

Co klienci mówią

Czasami poglądy zwykłych konsumentów w sprzeczności z faktem, że wspomniany producent lub specjaliści mówią. Zupełnie inaczej wygląda serbski ser w tej sprawie. Informacje zwrotne od klientów w pełni potwierdzić wszystko najlepsze, co mówią o tym produkcie, z wyjątkiem zawartości soli. Panuje przekonanie, że jego ilość jest tak mała, że prawie nie czuje smaku, więc rdzenie nie może być rozczarowany w tym zakresie. Wszystko inne – prawda. Jest to kolejny ważny czynnik, że cała masa marynowanych serów stoi dokładnie serbski ser. Recenzje potwierdzić słowa producenta naturalności surowca. W dzisiejszych czasach bardzo często można znaleźć produkty mleczne wytworzone z odzyskanych elementów. W tym przypadku jest inaczej. Naturalność tego sera pozornej nie tylko z napisem na opakowaniu. Potwierdza to miękki, delikatny smak i gładka. Po tym wszystkim, naprawdę dobre grono niemożliwe, aby wydostać się z wody z proszkiem. Aby to zrobić, to jest naturalne, świeże mleko.

Zakres zastosowania

Ten ser (serbski ser) dla dobrego kucharza – prawdziwy unikat. Z niej można gotować setki ciekawych i naprawdę wyśmienitych potraw. To może po prostu doprowadzić do tabeli jako oryginalnych przekąsek wraz ze świeżych warzyw i ziół. Ponadto, sprawia, że gorące i zimne wyśmienite kanapki, zupy i stosować jako składnik do sporządzania pizzy. Feta tak dobre, jak jeden ze składników nadzienie do ciastek. Ale przede wszystkim tego sera jest znany konsumentowi jako główny składnik do wszelkiego rodzaju sałatek i vinaigrettes. „Greek” rozumie się nie tylko sławny. Istnieje również bardzo smaczne i bardzo prosty wariant – Sałatka „szopska”. Aby ugotować potrzebne będą: 2 pomidory, 1 ogórek, cebula, strąk papryki, 4 gramów sera, 100 g oliwek, ocet jabłkowy 5 gramów, 15 gramów oliwy z oliwek i łyżkę tymianku tymianku.

Przygotowuje sałatkę w minutach:

 1. Papryka piec w piekarniku przez 20 minut, a następnie umieścić go w plastikowej torbie i pozostawić w tym stanie, aż ostygnie.
 2. W tym czasie pozostałe produkty są pokroić w kostkę i włożyć do miski.
 3. Następnie mieszaninę ochłodzono do mielenia pieprz na paski i dodać do miski sałatkowy z octu, oleju i przypraw.

To danie z pewnością zadowoli tych, którzy lubią smaczną i zdrową żywność, ale uważnie obserwując ich wagę.

Co jest w środku

Zazwyczaj kupuje ser w sklepie, kupujący jest zainteresowany przede wszystkim, co jest dobre serbskiego sera. Skład jest w stanie dać wyczerpującą odpowiedź na to pytanie. Po pierwsze trzeba zwrócić uwagę na to, z którego wytwarza się ser. W tym przypadku, używane są tylko naturalne składniki: mleko, ekstrakt podpuszczka, sól i drożdże specjalnego. Bez dodatków spożywczych, środki aromatyzujące, środki zagęszczające i inne związki chemiczne. Ten ser można spożywać bez obawy o swoje zdrowie. A następnie wskaźniki wartości odżywczej, z których jest widoczne, że 100 g tego produktu zawiera: około 20 g białka, 19 g tłuszczu, około 0,5 grama węglowodanów, od około 5 g popiołu i 52 g wody. Kompozycja ponad wymowny. A jeśli wziąć pod uwagę, że wartość energetyczna produktu jest mniej niż 260 kalorii, to staje się jasne, że jest po prostu idealny dla zdrowej diety. Należy także rozważyć, kompozycję bogatą witaminy (A, B, E), przy czym praktycznie nie jest zniszczone, ponieważ proces wytwarzania sera odbywa się w stosunkowo niskiej temperaturze.

Na własne oczy

Długie i trudne, można mówić o serbskiego sera sera światowej sławy. Zdjęcia można najlepiej opisać każdy produkt. Obraz, oczywiście, nie będzie w stanie przekazać oryginalny smak i delikatny smak. Ale to daje okazję zobaczyć i docenić, jak dobry produkt sam w sobie, albo danie, które gotuje się od niego. Zdjęcia z wielu sałatek tak wymowne, że mogą one być przygotowane, nawet bez czytania receptur. Biały ser jest bardzo popularny w kuchni narodowych z krajów bałkańskich, Ukrainy i Mołdawii. Tutaj z niego działa cuda. Na przykład, Bułgarzy uwielbiają ser piec w piekarniku. Aby rozpocząć, należy obficie posypane papryka (papryka), następnie dodać trochę masła, a następnie szczelnie owinięte w pergamin, wysłać do piekarnika. Smak tego sera zmienia się dramatycznie. Staje się bardziej soczyste i uzyskuje niepowtarzalny smak. Odkrywczy kucharze pozwalają odkryć w sobie najlepsze cechy produktu znanego. jest to naturalny świeże mleko.

Kto sprawia, że ser

Bardzo często w ostatnich czasach, sklepy spełnia serbski ser. Producent sera – firmy MLEKARA Sabac – dostarcza swoje produkty do wielu krajów za pośrednictwem dystrybutorów. Największe z nich w Rosji – Moskwa spółką oparte na „Foodland” oraz firma „Market Line” z Petersburga. Są one zaangażowane w bezpośrednich dostaw i zapewniają rynku mleczarskim serbskiej produkcji. Najbardziej znany rosyjski kupującego jest produkcja marki Adria. Sery o tej nazwie są wysokiej jakości, a sam produkt zwraca uwagę dogodnym opakowania z tworzyw sztucznych i dobre uszczelnienie. Z powodu swoich przedstawicieli firma MLEKARA Sabac jest znany nie tylko w Europie. Jej produkty są nawet szczęśliwy kupić w Ameryce. Oprócz Serbii, firma produkuje ser w Albenie (Bułgaria), Prezident (Francja), denmax „Bryndza z Uglicz” i „Umalat” (Rosja). Mimo to, to właśnie produkty MLEKARA Śabac rosyjskich nabywców jest absolutnym liderem.

własne ręce

Wiele osób wie, że nie jest konieczne, aby kupić ser w sklepie. Można to łatwo zrobić ręcznie. Na przykład, serbski ser w domu składa się z następujących produktów: mleko 2-litrowy 6 jajek, 400 g kwaśnej śmietany i kilka łyżeczek soli.

Gdy jesteś gotowy, możesz zacząć:

 1. Mleczny wlewa się do naczynia, dodać sól, a mieszaninę doprowadza się do temperatury wrzenia.
 2. W tym czasie pokonać dobrze jajka, a następnie połączyć je ze śmietaną.
 3. Wylać masę jaja w gorącym mleku.
 4. Gotować razem, aż do momentu oddzielenia skrzepu i serwatki. To trwa około 5-6 minut.
 5. Szczep gorącej masy przez dwie warstwy gęste gazy ułożonych na cedzidło.
 6. Pozostałą Ser zawijania końców materiału i umieścić w prasie w ciągu 5 godzin. Dla najlepszych dojrzewania produktu można umieścić w lodówce.

Jeśli składniki do podjęcia wysokiej jakości i bardzo świeży ser więc byłoby niemożliwe do odróżnienia od tego, co jest sprzedawane w sklepie. Tylko cena gotowego produktu znacznie zachwyt kochanki.