705 Shares 6081 views

Nowy Rok wystrój. Topiarka sizalu

Sisal jest naturalnym naturalnym materiałem, twardym włóknem wykonanym z liści opuszczonej rośliny agawy. To włókno jest skręcone przez silne liny, liny. Malowana jasnymi barwami, jest również stosowana w florystyce do dekoracji kompozycji kwiatowych. Kup od Izal można znaleźć w sklepach internetowych iw sklepach kwiatowych.

Topiary – popularny rodzaj igieł, sztuczne drzewo, przeznaczone do dekoracji wnętrz różnych materiałów. Bardzo popularne są topiary sztucznych kwiatów, ziaren kawy, liści laurowych, nie tylko dekoracji, ale również przyprawiania pokoju. Zrób również topiary z sizalu. Klasę mistrzowską nad zdobieniem takiego drzewa ozdobnego można łatwo znaleźć w czasopismach na haftkach. Czekając na Nowy Rok chcę zrobić oryginalne dekoracje świąteczne w pokoju lub niezwykły prezent dla przyjaciela. Nowy rok topiari sizal w postaci choinki lub puszystej "bajkowej" rośliny jest idealny do tych celów. Aby stworzyć taki "cud" jest całkiem proste, materiały do jego produkcji są bardzo proste.

Jak zrobić topiary z sizalu? Przygotowujemy włókna sizalu o białym kolorze, dobrze uziemione i barwione białą farbą z gałązek drzewa, podstawą z piany z tworzywa piankowego lub plastiku (w sklepach internetowych sprzedają takie półfabrykaty na zabawki choinkowe), ładny garnczek lub inny przedmiot, który go zastępuje (na przykład szklana waza Noga do słodyczy, oryginalny świecznik, wreszcie stary bucik dla dzieci itp.). Nadal potrzebujesz tynku budowlanego, przezroczystego kleju "Moment" lub PVA, srebrnych koralików, ozdobnych płatków śniegu, wstążek satynowych, lepiej czerwonych i wszystko, co nadaje się do dekoracji Nowego Roku. Topiary sizal zaczynają się od korony. Włókno jest puszyste, wygładzone pędzlem i spienione w postaci splątanej kulki, lekko przymocowane i wyrzucone, aby uzyskać skręconą bułkę. Takie koloboki muszą być wykonane tak, aby gęsto pokrywały całą powierzchnię podstawy kulki. Klejamy je jeden po drugim w całym obszarze piłki. Powinieneś dostać okrągłe korony fantastycznego drzewa, jakby pokryte śniegiem. Mocno założyliśmy tę koronę na gałęzi i przymocowaliśmy ją do kleju. Następnie rozcieńczamy gipsem wodą, wlamy mieszaninę do przygotowanej doniczki, wstawamy trzon rodkowy do środka i czekamy na zamarzanie gipsu. Główna praca jest zakończona. Teraz topiak sizalu ozdobiony jest różnymi koralikami, śnieżynkami i wstążkami, przekształcając je w prawdziwy dzieło sztuki.

Spróbujmy zrobić topiary z sizalu w postaci choinki. W tym celu włókno jest rozmontowywane na gwinty, wyrównane i wycięte na segmenty o długości co najmniej 15-20 cm. Można również użyć sizalu, odłączając je do oddzielnych nici. Do torsji okazało się puszyste, takie puste miejsca zajmie wiele. Teraz weź średnią grubość metalowego drutu, wyciąć z niego kawałek, równy długości do podwójnej wysokości przyszłego choinki, plus 10 cm, pod podstawą. Złóż kawałek drutu na pół i połóż go między dwoma końcami nici sizalu (zobacz zdjęcie). Trzymając drut po jednej stronie, naciskamy pozostałe dwa luźne końce szczypcami i zaciskają ją ścisłą spiralą. Jednocześnie dokręcamy włókna sizalu skręconym drutem w środku. Powinniśmy dostać puszystą wałeczkę, podobną do szczoteczki do mycia butelek. Potem wyprostowujemy choinkę, obrzękamy i pokrójemy stożkiem. Pozostaje tylko przymocować do podstawy za pomocą tynku, odbarwiać końcówki białą farbą i ozdobić. W ten sposób możesz robić topiary z sizalu na wakacje na Nowy Rok.