245 Shares 4748 views

Prawo jazdy – kategoria M. Specyfika

SDA Rosja stale rozwijana i aktualizowana. W 2013 roku, najbardziej kontrowersyjne i dyskutowane były zmiany w prawach do kierowania pojazdami samochodowymi. Nowa kategoria M, pozwala na kontrolę lekkich pojazdów czterokołowych i motorowerów. Dlatego wszyscy kierowcy, że interesujące cechy jej odbioru lub otworzyć już istniejący dokument.

Gdzie i jak uzyskać licencję?

Jak wiecie, samochód – to nie jest luksusowy, ale najlepszym środkiem transportu. Zwłaszcza, jeśli praca jest kilka kilometrów od domu. Ponadto, rynek pracy zmieniły się wymagania dla niektórych wnioskodawców i dodany do listy wymagań jest inny – posiadanie samochodu. Odpowiednio, i zwiększyła potrzebę uzyskania prawa jazdy.

Popyt tworzy podaż, więc szkoły jazdy obecnie aktywnie zaangażowany w uczeniu się. I harmonogram zajęć można znaleźć dość łatwe nawet dla osoby pracującej. Przy wyborze szkoły jazdy muszą przystąpić wyłącznie od osobistych preferencji i wygody.

Kategoria A, M, oraz wszelkie inne mogą być przypisane do kierowcy, który zdała kurs teoretyczny i praktyczny w państwie akredytowanym szkoły. To jest po raz pierwszy – sprawdza dokumenty instytucji.

Aby uniknąć problemów, wystarczy dokonać rezerwacji wszystkie ważne i ciekawe momenty w umowie: liczbę zajęć teoretycznych i praktycznych, pełnych kosztów szkolenia, rozpocząć szkolenie, możliwość ćwiczyć w weekendy, itd …

Są badane pod względem

Zgodnie z ustawą Federalnej 7 maja 2013 pod numerem 92-F3, dokonaliśmy pewnych zmian w tworzeniu kategorii i podkategorii pojazdów. Wśród nich są:

 1. Kategorii A i A1. Właściciele mogą bezpiecznie jeździć na wszystkich typach motocykli.
 2. Kategoria B i B1, BE. Prawodawstwo to obejmuje pojazdy z siedzenia pojemności mniejszej niż osiem i wadze do 3,5 tony, a także trójkołowych i czterokołowych pojazdach.
 3. Kategoria C, CE i C1 C1A. Z tych praw może prowadzić samochody waga całkowita przekracza 3,5 tony. Dodatkowo ograniczona C1 samochodów o maksymalnej masie do 7,5 m.
 4. Kategoria D, DE, D1 i D1E. Ponieważ te samochody mogą być przeprowadzane z ilością miejsc pasażerskich transportu od 8 do 16 lat.
 5. Kategoria Tm i Tb. Jeśli każda z nich może być sterowane Odpowiednio usługi tramwajowe i autobusowe.
 6. Kategoria M dopuszczone do jazdy motorowerów i lekkich pojazdów czterokołowych.

Jak jest szkolenie w szkole nauki jazdy?

Z reguły proces uzyskiwania prawa do jakiejkolwiek formy transportu trwa około 2,5-3 miesięcy. Aby zarejestrować się w każdej szkole jazdy Federacji Rosyjskiej, konieczne jest, aby zacząć przechodzić badania lekarskie. Ponadto, warto tylko tych, którzy osiągnęli 16-18 lat.

Początkowo szkoła jazdy studiuje teorię. Badamy przepisów drogowych, konstrukcji pojazdu i umiejętności pomocy w nagłych wypadkach. To trwa kilka tygodni.

Kolejnym etapem dla każdej kategorii, w tym praw kategorii M, – jest praktyka właściwego transportu. Dotyczy to nie tylko jazda w zamkniętym pomieszczeniu, ale również opuszczania miasta. W tym badaniu zabronione jazdy na różnych drogach, obszarów mieszkalnych lub terytorium podwórzowego i wzdłuż dróg, które są oznaczone znakami „Drogowa” i innych niedozwolonych miejscach wyznaczonych przez policję drogową.

Ostatnim i najważniejszym etapem – dostawa egzaminów wewnętrznych i zewnętrznych. Z reguły są one takie same, a w szkole nauki jazdy, aw MREO. Egzamin składa się z dwóch części – teoria i praktyka. Testy można podjąć dowolną liczbę razy, ale w drugiej próbie, oni zarabiać.

Szczególnie w celu uzyskania prawa do kategorii M

Zgodnie z rosyjskim prawem, każdy obywatel może uzyskać prawa do jakiejkolwiek formy transportu, jeżeli spełnia kryteria kwalifikujące dotyczące wieku i kondycji fizycznej.

Do wynajęcia Kategoria M to osoby, które osiągnęły pełnego wieku szesnastu lat. Można rozpocząć szkolenie, jeśli 16 nie zostały jeszcze spełnione, ale aż do dnia narodzin nie ma więcej niż 2 miesiące. Najważniejsze jest to, że w tym czasie egzaminy teoretyczne i praktyczne upragniony wiek już było.

Badanie może być w dowolnym stanie licencjonowanym obiekcie, takie jak szkoły jazdy lub automotor. Jednocześnie jest specjalne porozumienie, które określa precyzyjnie wszystkie szczegóły przyszłej pracy i współpracy.

Obywatel, po raz pierwszy dostaje prawo powinien wysłuchać kursu teoretycznego i nauczyć się praktycznych umiejętności prowadzenia motorower lub skuter. W tym przypadku nie jest konieczne, aby mieć swój własny pojazd. Aby otrzymać kategorię M może być na motorower szkolenia.

certyfikacja kierowca odbywa się głównie w lokalnej policji ruchu drogowego. Po pierwsze, wykonać test na teorii, a następnie – po prostu ćwiczyć jazdy.

Jeżeli wszystkie kroki są przekazywane, a następnie po pewnym czasie kierowca spodziewać się nowych praw.

Jak uzyskać Kategoria M, czy istnieje prawo do innej kategorii?

Chociaż ustawa o zmianach w przepisach została przyjęta w 2013 roku, dokładne i opracować ramy jego realizacji prawie żaden. Zajmuje specjalnie z uzyskaniem praw do kategorii M

Dopiero teraz zaczyna się rozwijać program treningowy do przygotowania podłoża i szczególne regulacje. Jednak został on dowiedział się, że ci, którzy mają już prawo do dowolnej kategorii, kategoria M otworzy się automatycznie.

Dlatego doświadczeni kierowcy nie muszą się martwić o konieczności przekwalifikowania i dodatkowego czasu i kosztów. Naczelnik ruchu musi pokazać tylko swoje istniejące prawa. Ci, którzy zostali pozbawieni jazdy może mieć do ponownego podjęcia i teoria i praktyka jazdy.

Dokumenty wymagane dla kategorii M szkole nauki jazdy

Aby stać się pełnoprawnym studentem szkoły jazdy, trzeba spełniać kryteria wieku i stanu zdrowia. Ponadto, w przypadku kategorii M prawo jazdy wymaga dość standardowy zestaw dokumentów:

 1. Paszport.
 2. Specjalny certyfikat badania lekarskie. Zawiera zawarcia takich lekarzy, jako terapeuta, okulista, chirurg, otolaryngologa, psychiatra i psychoterapeuta.
 3. Certyfikat ukończenia kursów w szkole nauki jazdy (jeśli są dostępne).
 4. Prawa do żadnej innej kategorii.

Po przedstawieniu wszystkich dokumentów określonych systemu edukacyjnego i jest specjalna umowa między uczniów i szkół jazdy. Należy ją dokładnie przeczytać i omówić absolutnie wszystkich punktów spornych.

Jakie dokumenty są wymagane w policji?

Po przejściu przez wewnętrzne może kontynuować badania najważniejszego etapu. W każdym lokalnym oddziale policji drogowej, a także zapisać się do szkoły jazdy, dostępnych dokumentów. Główną część, która jest przygotowana z wyprzedzeniem i transmitowane przez licencjonowanego instytucji.

Osobiście Zdający, aby uzyskać prawo jazdy kategorii M przynosi w policji drogowej tylko paszportu i prawa jazdy uzyskanego wcześniej. Szkoły nauki jazdy zapewnia następujące dokumenty:

 1. Oświadczenie, podpisane przez ucznia wcześniej.
 2. Dokument potwierdzający kierowcy ważną rejestrację.
 3. zaświadczenie lekarskie i jego kserokopię.
 4. Dokument potwierdzający przejście szkolenia i egzaminów.
 5. Otrzymanie zapłaty cła państwowego.

Po wszystkich powyższych dokumentów policja drogowa odpowiedzialny przepisać dokładnie miejsce, data i czas dostawy egzaminu.

Jak zachowywać się w policji drogowej?

Tak więc, wszystkie wewnętrzne egzaminy dostarczona. Wyprzedzając tylko najbardziej istotnym krokiem – badanie w kontroli państwowej. W porównaniu do poprzednich kontroli, jest jednym z najważniejszych i decydujących kroków. Po tym wszystkim, tutaj rola nie tylko wiedzę i umiejętności kierowcy, ale także emocje przyszłego kierowcy. A to, niestety, nie może obsłużyć wszystkich.

Przed jak zdać na prawo kategorii M, musi spełniać następujące wymagania:

 1. Uspokoić. W tym przypadku, to lepiej nie podejmować żadnych środków uspokajających uspokajające. Może to wpływać na szybkość reakcji i twój końcowy wynik jest dostawa.
 2. Do. Należy to zrobić w ciągu całego okresu zatrudnienia, zamiast na przedostatnim dniu. Pamiętaj, że nie masz wiedzę potrzebną do zdania egzaminu, a także zapobiegać wypadkom na drogach.
 3. Nauczyć się zasad, zamiast konkretnych biletów. Cała wiedza powinna pomóc na drodze, nawet w sytuacjach stresowych.

Jak są nowe kategorie prawa jazdy M?

Wraz ze zmianami w ustawodawstwie przepisów dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym i innych przepisach oraz modyfikować dokumenty kierowcy. Wcześniej było prawa europejskiego standardowym rozmiarze 86 * 54 mm ze wskazaniem danych osobowych i kategorii.

Teraz jednak dodała szereg istotnych innowacji, takich jak:

 1. Unikalny kod kreskowy z danymi osobowymi.
 2. Micro tekst z napisem „Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji” i „Prawo Jazdy”.
 3. Orłowski efekt specjalny zapewniając ostre przejścia kolorów bez przesunięć, luki i linie się pokrywają.
 4. Optycznie zmienny element, który zmienia się w zależności od kąta nachylenia.
 5. prawa numeracji wykonywane przy użyciu promieniowania UV.
 6. Dodano kategoria M praw, jak również data ważności.
 7. Wszystkie informacje są odczytywane w promieniowania UV i IR.

Jak widać, licencje nowego sterownika są obdarzone wszystkich możliwych stopni ochrony. Ponadto, mają raczej niewielkich rozmiarów, jak również wilgotności i chroniony przed laminowaniem uszkodzenia.

Prawo międzynarodowe: konieczność czy nie?

To pytanie jest z pewnością zainteresowany ludzi, którzy często podróżują za granicę. Jak wiadomo, w Europie iw większości krajów cywilizowanych optymalnych środków transportu – to nie jest samochód, rower lub motorower lub skuter mały.

Dlatego istnieje uzasadnione pytanie: „Czy kategoria M Ważny otwarty w Rosji, w innych krajach?” Po tym wszystkim, to pojazd, jak każda inna, może być podjęte w perspektywie krótkoterminowej lub długoterminowej dzierżawy.

Nie ma problemu, jeśli prawo jazdy otrzymałeś po marcu 2011 r. Zgodnie z prawem, wszystkie dokumenty po tym czasie miały z międzynarodowymi standardami, dzięki czemu praktycznie bez przeszkód podróżować w całej Europie na motorower lub skuter.

Ale jeśli nadal chcą nabyć prawa na całym świecie, należy skontaktować się z lokalnym oddziałem policji drogowej, aby oddać standardowy pakiet papierów i uiszczenia opłaty państwowej. Nie zajmie dużo czasu i wysiłku. prawa na całym świecie do kategorii M pozwoli nie martwić się o transfery i innych problemów z dokumentami.

Jak często należy przechodzić kontroli motorower lub skuter?

Dla każdego pojazdu, ważne jest, aby jego kondycji fizycznej, ponieważ na tym zależy życie kierowcy i osób postronnych. I to nie tylko samochód, tramwajem lub autobusem. kategoria kierowca M sprawia też nawet mały motorower lub skuter podlega regularnej kontroli.

Zgodnie z obowiązującym prawem rosyjskim, taki pojazd jest niezbędna, by odzwierciedlić eksperta rocznie. Ponadto, należy również sporządzić politykę obowiązkowego ubezpieczenia przez 6 miesięcy lub rok.

Bądź ostrożny na drodze, jedzie sukces!