426 Shares 5605 views

Co to jest jailbreak? Instrukcje jailbreak. Szanse i zagrożenia związane z procedurą

Wszystko lub prawie wszystko, właściciele urządzeń „jabłko”, taka procedura jest znana jako jailbreaking. Odnoszą się one do niego na różne sposoby: ktoś zatwierdza i łatwe przeprowadzenie tej operacji w telefonie, podczas gdy inni, wręcz przeciwnie, krytycy i opowiada Zdecydowanym przeciwnikiem takiego „zastraszanie” nad jego technologii. Jeśli nie wiesz co to jest jailbreak, a jeśli on potrzebuje urządzenie, to ten artykuł może być przydatna.


Kwestia etyki

Zacznijmy od tego, że ta operacja jest nieoficjalny i nie jest obsługiwany przez Apple, co oznacza, że gdy użytkownik jest usuwany z realizacji gwarancji na skutek naruszenia umowy licencyjnej. Już na tym etapie warto zastanowić się, czy jesteś gotowy do tego kroku. Świadomą decyzję można podjąć, ale wiedząc dobrze, co Jailbreak i jakie możliwości otwiera.

Która daje użytkownikom jailbreak?

Operacja ta odbywa się na urządzeniach z systemem operacyjnym iOS i zapewnić dostęp do swojego systemu plików. W rezultacie właściciele technologii firmy Apple znacznie rozszerza możliwości jej zastosowania, ponieważ system może rejestrować szczypie, te aplikacje, w tym ze źródeł zewnętrznych (bez jailbreaking nie jest możliwe). Zatem, zalety tej postaci są:

 • możliwość korzystania z aplikacji z komputera;
 • Możliwość instalowania oprogramowania nie tylko AppStore, ale także z innych źródeł (na przykład przez Cydia);
 • SSH okazja dostęp do „jabłko” urządzenia (w tym otvyazku umożliwia operatorowi).

  typy jailbreak

  Atrakcyjne perspektywy, prawda? Zanim porozmawiamy o tym, jak wykonać jailbreak na swoim urządzeniu, należy zauważyć, że istnieją dwa rodzaje operacji:

  1. Swobodne jailbreak. Zmiany zostaną zapisane po ponownym uruchomieniu, urządzenie uruchomi się ponownie normalnie bez dalszej pomocy.
  2. Uwięzi wymaga regularnego powtarzania procedury po każdym restarcie urządzenia (bez Aparat ten jest niezdolny do pracy). Ponieważ jest to konieczne za każdym razem, aby podłączyć telefon do komputera, rodzaj operacji nazywany „przywiązany”.

  Tam iz pośrednim rozwiązaniem – semipegged gdy urządzenie nie działa po restarcie jednak leci cały funkcję jailbreak.

  Niewątpliwie, najbardziej korzystny jest pierwszy przykład, ponieważ eliminuje żmudne procedury stały po każdym restarcie telefonu. Dlatego, jeśli to możliwe, należy nadać pierwszeństwo tej metody.

  Jailbreak iOS 7: Instrukcje

  Następny przyjrzymy się jak jailbreak najnowszej wersji iOS 7, który jest udostępniony zespół Evad3rs. Trzeba dać jej kredyt, ponieważ proponowana procedura hacking „jabłko” urządzenia jest tak prosty, że byłoby to moc nawet najbardziej niedoświadczonym użytkownikom.

  Więc wybierz 10 minut swojego wolnego czasu na wdrożenie następujących pięciu etapów:

  1. Przeprowadzić urządzenie kopii zapasowej. Kopia zapasowa jest wykonywana poprzez iTunes lub iCloud.
  2. Odłączyć hasło numeryczne i dotknij ID.
  3. Pobierz odpowiednie narzędzia (oficjalnej stronie Evad3rs od dewelopera).
  4. Uruchom jailbreak po podłączeniu komputera do iPhone / iPad / iPod. Aby rozpocząć, otwórz plik i kliknij na przycisk (A).
  5. Poczekaj, aż jailbreak zostanie zainstalowana na urządzeniu.
  6. W końcowym etapie instalacji ikonę na swoim urządzeniu, kliknij na ikonę. Po ponownym uruchomieniu komputera, pojawi się ikona na pulpicie pojawi się Cydia. Proces jest zakończony.

  Oto nieskomplikowana procedura jailbreak. Jest ona dostępna dla wszystkich urządzeń firmy Apple od wersji 7.0.0 i 7.0.4 wykończeniowych. Ale nie spieszą się, na całej swej prostocie i atrakcyjności. Chociaż, jeśli tylko dlatego, Cydia nie jest jeszcze gotowy, aby zaoferować użytkownikom zoptymalizowane dla iOS 7 szczypie.

  Dlaczego warto zrezygnować z jailbreak

  Co jest jailbreak urządzenie: przyjaciel czy wróg? Istnieje wiele przeciwnicy tej procedury, w tym ja Jabłko (nic dziwnego). Jakie argumenty mogą wymusić odmówić tego rodzaju modyfikacji? Oto lista:

  • To obniża poziom bezpieczeństwa, które mogą prowadzić do kradzieży tożsamości i przenikania wirusów, spyware;
  • może zawiesić programy innych firm, awarie w urządzeniu system operacyjny;
  • zmniejszenie czasu urządzenia na pojedynczym ładunku;
  • Błąd lub awaria jabłkiem praca markowych usług;
  • przerwy w transmisji danych (opóźnienie czasu lub danych zniekształcenia);
  • odmowa urządzenia podczas instalowania aktualizacji dla iOS;
  • pozbawienie urządzeń obsługi technicznej i gwarancji po ich nieuprawnioną modyfikacją.

  Ta imponująca lista różnych niebezpieczeństw każe nam myśleć o tym, co musi jailbreak lub lepiej zrobić bez niego. Teraz, gdy wiesz, co jailbreak można decydować o sobie. W każdym razie nie jest to konieczne do przeprowadzenia operacji lekko, więc nie żałuję tego konsekwencje. Oceniaj wszystkie „za” i „przeciw” i podjąć świadomą decyzję.