538 Shares 2029 views

Żukow pomnik. Zabytki w Moskwie. Pomnik marszałka Żukowa

Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, Rosja przyniósł wiele wielkich generałów. Aby oddać hołd i uznanie, wiele z nich w celu ustalenia pomnik w Moskwie, Sankt Petersburgu i innych rosyjskich miastach. Jeden uznanym w kraju generałowie jest Georgij Żukow Konstantynowicz – Marszałek Związku Radzieckiego i czterokrotnie Bohater Związku Radzieckiego, a także posiadacz dwa rzędy na „Victory”. Po wojnie był głównodowodzący armii przez dwa lata pełnił funkcję Pierwszego Zastępcy Ministra Obrony ZSRR. Legendarny przywódca wojskowy zmarł w 1974 roku, w dniu 18 czerwca. Decyzją z przywódców kraju, Żukowa – jako wybitny polityk i dowódca wojskowy – został pochowany w pobliżu ściany Kremla na Placu Czerwonym. A dla 100-lecia Georgija ustalonego porządku i Medal Żukowa.


Nikt nie zapomniał …

Bohaterowie odchodzą, ale pamięć o nich jest wieczne. Nazwa dowódcy zwany Wojskowa Komenda Akademii Obrony Powietrznej w Twerze. Jak sama nazwa są aleje i ulice w wielu miastach byłego ZSRR. Rzeźby na cześć Marszałka zainstalowany w Jekaterynburg, Omsk, Kursk, Charkowie i innych miastach. Nie jest wyjątkiem i Moskwa. Pomnik Żukow, jednak w stolicy pojawiły się stosunkowo niedawno – w 1995 roku, choć pomysł jego stworzenia powstała w czasach Związku Radzieckiego.

historia

Ministerstwo Kultury zorganizowało konkurs na najlepszy szkic przyszłych rzeźb. Został on wygrał przez rzeźbiarza monumentalnej sztuki, poprzednio niosąc pomnik marszałka Żukowa (Strelkovka we wsi – ojczyźnie dowódcy), Victor Dumanyan. Kompozycja powinna być umieszczona na terenie Smoleńska, ale daje rady na umieszczenie zabytków w Moskwie, Wydział Architektury i Wzornictwa zdecydowała, że najlepszym miejscem do montażu rzeźby jako pomnik Żukowa – Manege Square. Jednak korekty prac wykonana nagryanuvshaya restrukturyzacji. Na pomniku dawno zapomniane …

Pomnik marszałka Żukowa

wznowione oni pracę w nowym kraju w ramach nowego reżimu. Prezydent Borys Jelcyn, 09 maja 1994 podpisał dekret w sprawie instalacji pomnika na Placu Manege. Ale potem znowu następuje zmian. Podczas spotkania Jelcyna z weteranów II wojny światowej, zdecydowano, że taka struktura powinna być ozdobione najważniejszej części kraju – na Placu Czerwonym. Żukow pomnik teraz postanowił zainstalować w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum Historii i innych ratowników Ojczyzny – Minin i Pozharsky. Aby objąć prowadzenie na piosence powierzono rzeźbiarza Vyacheslavu Klykovu (zdjęcie poniżej), a on obsługiwany poprawności decyzji. Według Klykova, wybór innego miejsca dla pomnika byłoby profanacją pamięci dowódcy.

Nadal Żukow pomnik umieszczony na Placu Manege, obok wejścia do zabytkowego muzeum. Fakt, że Red Square – jest to obiekt kultury i historie o światowym znaczeniu, wpisany na listę UNESCO i jest pod ochroną, a organizacja jest zabronione wprowadzać żadnych uzupełnień lub zmian na swoim terytorium.

Opis rzeźby

Pomnik wykonany jest w stylu socrealizmu. Gieorgij Żukow, siedząc na koniu, a kopyta deptanie sztandary hitlerowskich Niemiec. Można to prześledzić równolegle Georgiem Pobedonostsem, lęku podbijać węża. Dowódca przedstawia niektóre stanął w strzemionach i powitać swoich towarzyszy. Wiaczesław Klykov powiedział, że szukał w kompozycji stanowią jedną z najbardziej uroczystych scen z życia Marszałka – kiedy to 24 czerwca 1945 Victory Parade. Żukow pomnika jest rzeźba z brązu zamontowany na granitowym cokole masową. Waga pomnik osiągnie sto ton.

Ciekawostką

Warto zauważyć, że Stalin nakazał Georgiyu Konstantinovichu biorąc trafień jest na białym koniu. Jest to jedyny przypadek w całej historii radzieckich parady koni. Nadaje się do Żukowa koń biały garnitur na arenie nie mógł znaleźć Ministerstwa Obrony, a okazało się, że tylko w pułku kawalerii KGB ZSRR. To był ogier, który nosił imię idola. Nawiasem mówiąc, Gieorgij kawaleria była doskonała, ale rano nadal przyszedł do stajni do treningu.

Żukow pomnik: krytyka

Miejscem, które trwało do pomnika, nie był bardzo udany: w pierwszej kolejności, rzeźba zbyt lekko przed wejściem usługowego muzeum, a po drugie, że znajduje się na północnej stronie budynku, więc bardzo ciemne. Żukow pomnik zobaczyć szczegółowo jest możliwe tylko w ciągu dnia, ponieważ w godzinach wieczornych i nocnych godzinach skład wygląda czarny. W kręgach artystycznych pomnik doznał także wielu krytycznych. Architekci i rzeźbiarze nie tylko estetyka i proporcje pomnika postrzegana negatywnie, oni też skazany i urzeczywistnił wizerunek marszałka i samą ideę.

opinia autora

Mimo wielu niepochlebnych opinii, kły nadal twierdzą, że kompozycja jest zbudowany profesjonalnie właściwe, a obraz dowódcy przesyłane poprawnie. Ciągnąc za wodze, Żukow, gdyż przyniósł zwycięstwo murów Kremla. Jak mówi autor, to pokazuje bezpośrednio momencie przyjęcia Parade, gdy marszałek jest u szczytu chwały i świetności. Z tym pomysłem zgadza i rytmiczny krok konia. Jednak eksperci w jeździe i to spowodowało pewne zamieszanie. W ogólnym niezadowoleniem dodali oliwy do ognia, mówiąc, że nogi konia, więc nie umieścić. Jednakże, jak już wspomniano, kły w jego pracy znaleziono żadnych braków. Podczas tworzenia kompozycji był prowadzony przez własnych wspomnień z tamtego pamiętnego Victory Parade w obrazie Żukow próbował wcielać tematu świętości, umieszczając dowódcę na równi z Aleksandrom Nevskim i Dmitriem Donskim.

obchód

Oczywiście, Żukow pomnik w Moskwie – nie jest to jedyny pomnik poświęcony marszałkowi. Gdzie indziej utrwalać pamięć o tym wielkim człowieku?

  • Poza ZSRR, pierwsza rzeźba na cześć Georgija powstała w 1979 roku w Mongolii, Ułan Bator, w czterdziestej rocznicy zwycięstwa w Khalkhin-, obok pierwszego w świecie dom-muzeum dowódcy. Na ulicy, gdzie znajduje się muzeum, jest także nazwa Żukowa.
  • W ZSRR, pierwszy pomnik Marszałka został wprowadzony w Stary Oskoł w 1988 roku (założony w 1973) w dzielnicy, tzw „sąsiedztwa Żukow”.
  • W Moskwie, pomnik na Placu Manege – także nie jedyna rzeźba na cześć Georgija. Pomnik on zainstalowany w parku na alei marszałka Żukowa, a północna przedsionek dvuhzalnoy „Kashira” stacja metra.
  • W Petersburgu, Żukowa pomnika od 1995 roku, znajduje się w Parku Zwycięstwa w Moskwie.
  • Posąg dowódcy i Armawiru na tej samej ulicy.
  • W 1995 roku Marszałek pomnika powstał w Omsku.
  • Rok wcześniej, w 1994 roku, w miejscowości Irbit region Swierdłowsku, Żukow pomnik został odsłonięty. Rzeźba wykonana jest w pełni wzrostu na cokole z marmuru w pamięci momencie Gieorgij został wybrany do Rady Najwyższej ZSRR z dzielnicy i miasta Irbit Irbit.
  • 8 maja 2007 w Mińsku (Białoruś) został otwarty pamięć Marszałek Square, znajduje się popiersie Żukowa zainstalowany.
  • W mieście Orał (Kazachstan) biust dowódca ozdabia się tuż przed budynkiem administracyjnym jednostki wojskowej.
  • W 2005 roku pomnik Georgiyu Konstantinovichu założona w Irkucku, która jest ustawiona na 60. rocznica zwycięstwa w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.