216 Shares 3758 views

Najsłynniejsze muzea Jarosławiu

Jarosław – jedno z najstarszych miast w naszym kraju. I pomimo tego, że jest ona ważnym ośrodkiem regionalnym, pozostało wiele modeli architektonicznych i obiektów sztuki dawnej Rosji. Do tej pory, Jarosław – jeden z najczęściej odwiedzanych miast w centralnej Rosji. Idą tam nie tylko mieszkańcy, ale także goście z zagranicy. I nie ostatnia rola w tym grał muzea jarosławskim, z których wiele jest znanych na całym świecie. Wśród nich są stare, rozpoczęła się w 19 wieku, a także nowe, niezwykłe, rozpoczęty przez osoby prywatne, ale także interesujący i odwiedził.


Główne muzea Jarosławiu

1. Spotkanie z przeszłości mogą być w Muzeum Historii Jarosławiu. Tam jest reprezentowany przez jego życiu i losach jego mieszkańców od założenia miasta do dziś.

2. najstarszy i największy w mieście – to historyczny i architektoniczny Muzeum-Reserve. Jarosław przyciąga turystów z próbkami dawnej architektury i sztuki zgromadzonych tutaj.

Art – 3. Innym ważnym Muzeum Jarosław. Przedstawił również kompleks budynków i zawiera zbiór ponad 70.000 zdjęć.

4. Ciekawym Museum of Military Glory, przyciąga uwagę nie tylko mieszkańców, ale także wielu turystów.

5. Jest w mieście i prywatnej – „Music and Time” – muzeum. Jarosław stał się sławny dzięki wyjątkowej kolekcji dzwonków i starego gramofonu.

Małe muzea i sale wystawowe

Większość turystów są ograniczone do odwiedzania tych znanych systemów. Ale to jest bardzo popularny jako małe muzeum jarosławskim. Miłośnicy teatru powinni odwiedzić dom śpiewaczka operowa L. V. Sobinova i Muzeum Teatralnego imienia F. Volkov. Bardzo ciekawe małe muzeum: „posiadacza”, reprezentujący kolekcję lalek Old słowiańskich i „majolika”, który opowiada o unikalnych ceramiki Yaroslavl. Od współczesnych pomników warto zwrócić uwagę na „przestrzeń”, samochód Kolei Północnej i Muzeum Ognia.

Bardzo interesujące muzea dzieci Yaroslavl. one powstały w ostatniej dekadzie, ale bardzo atrakcyjne dla młodych widzów. Pamiętaj, aby przejść do małego prywatnego muzeum „Mój ulubiony miś”, gdzie unikatowa kolekcja misiów. W lecie trzeba iść do interaktywnego skansen „z wizytą do carewicza Iwana i Elena Pięknego”, a starsze dzieci będą zainteresowani „Arka”, reprezentujących różnorodność krawędzi świata zwierzęcego. Istnieje również kilka w salach wystawowych, w których znajdują się wystawy czasowe.

Najstarszy kompleks muzeum Jarosław

Jest to obecnie najczęściej odwiedzanym miejscem w mieście, znajduje się w jego centrum. I stworzył kompleks ten był w 1865 roku na terenie klasztoru Spasski. W połowie 20 wieku został nazwany „historyczny i architektoniczny Muzeum-Reserve”. Jarosław – jedno z najstarszych miast Rosji, a wielu turystów przyjeżdża tutaj, aby cieszyć się atmosferą starożytności. Kompleks ten po prostu daje im taką możliwość. Przy najwyższej platformy widokowej z widokiem na miasto w dawnych budynkach i innych muzeów w Jarosławiu. Kompleks jest starożytna katedra Przemienienia z unikalną kolekcją rzadkich książek, dzieł sztuki i kościelnej tablicy. Oprócz niego, kompleks obejmuje sześć świątyń ze wspaniałymi malowidłami ściennymi i ikony. Bardzo ciekawe do odwiedzenia jedynego w Rosji wystawę poświęconą unikalnych dzieł starożytnej literatury – „Lay”

Muzeum Sztuki Jarosławiu

Jest to jedno z największych muzeów sztuki rosyjskiej. Powstał na początku 20 wieku i znajduje się w domu byłego gubernatora. Sam budynek jest zabytkiem, ponieważ został zbudowany na wizyty cesarza. Najbogatsza kolekcja sztuki zadziwia wszystkich gości do muzeum. Tutaj można znaleźć obrazy wielkich artystów: K. Bryullov, Levitan, V. Perov, Shishkin, A. Savrasov i wielu innych. Unique to największa kolekcja dzieł Konstantin Korovin. Kolekcja muzeum obejmuje ponad 70.000 eksponatów. Oprócz malarstwa, są pomniki ikonografii, numizmatyki i sztuki i rzemiosła. Obecnie Muzeum Sztuki Jarosławiu to kompleks zabytkowych budynków. Oprócz domu gubernatora z ogromnym ogrodzie, gdzie znajduje się wystawa rzeźby, zawiera Metropolitan Chamber, dom-muzeum Opekushin i małego muzeum – „Dom na Novinsky”

Muzeum historii

Został on otwarty dopiero pod koniec 20 wieku. Celem jego powstania było prześledzić losy miasta i jego mieszkańców oraz ich miejsca w historii tego kraju. Muzeum kompozycji są w porządku chronologicznym, i porozmawiać o tym, jak ludzie żyli w mieście, jak rozwijać sztuki, kultury i nauki. Oprócz materiałów archeologicznych, gdzie można zobaczyć starożytne monety, broń i przedmioty codziennego użytku. Godny kompozycji procentowych poświęconych postępom medycyny i sławnych ludzi, który zasłynął dla miasta Jarosławia.

W muzeum muzyki i czasu

Powstał pod koniec 20 wieku Grigoriem Mostoslavskim. Jest to jeden z największych i najbardziej popularnych prywatnych muzeów. Jego osobliwością jest to, że wykazuje on pracę, wszystkie z nich można dotknąć i przetestować. Zebrali różnych instrumentów muzycznych, pudełka, narządów ulicznych, jak również wiele dzwony i kuranty z różnych epok. Dlatego otrzymał kolekcję starożytności zwane „Music and Time” (muzeum). Jarosław nie zna takich zbiorów. Niezwykle jest to również coś, co można spróbować grać na żadnym instrumencie, słuchać dźwięku dzwony, dzwonki i pozytywki. Niektórzy ludzie po prostu do tego jazda w Jarosławiu. Muzeum czasu i muzyki pozwala im również usłyszeć głosy wielkich ludzi na początku 20 wieku w rekordzie na płytach.