694 Shares 8830 views

Pistacje: zalety i przeciwwskazania

Pistacjowy jest chyba ulubionym uczta większość ludzi, ale bardzo niewiele osób wie o ich pochodzeniu i przydatnych właściwości. W tym artykule postaramy się udostępnić wszystkie te punkty. Pistacje są uprawiane na Kaukazie i na Krymie, na rynku rosyjskim są importowane z Turcji.


Owoce rosną na pistacje liściastego małe drzewo do 10 m. Są one domem dla górzystych regionach południowo-zachodniej i środkowej Azji. drzewa pistacjowe rosną bardzo powoli i żyć aż do 300-400 lat.

Dojrzałe orzechy rozpocząć od września do listopada. Oznaką ciąży – ujawnianie i miazga kostna sucha jest zielonkawy. Ci, którzy sami nie otwarte, otwórz mechanicznie. W sklepach możemy kupić przeważnie palone orzechy pistacjowe w formularzu.

Zbierać dojrzałe nasiona tylko w nocy, ponieważ po południu słońce liście wydzielają bardzo silny smak. W dużych ilościach, ten zapach jest nawet zawroty głowy. W małych dawkach aromamasla podniesienie tonu i pobudzać. Aby ustawić nastroju – jeść pistacje. Korzyści i pozytywna energia – to, co dostajesz od jedzenia nasiona.

W wielu krajach uważa się, że drzewa pistacjowe – znak pomyślności i długowieczności. Nawet w Pismo Święte mówi o dobroczynnych właściwościach owoców, ich pochwała z nich przygotowuje niesamowite dania. To od czasów starożytnych przyszedł do nas wiele ciekawych przepisów kulinarnych, które używają pistacje. Korzystanie z nich nie ma wątpliwości, i smakowitość dodać skórkę do każdej potrawy. Jedzenie garść orzechów, należy nasycić organizmowi pożytecznych składników odżywczych, które mogą mieć korzystny wpływ na aktywność mózgu.

Pistacje: zastosowanie i kompozycja

100 g owoców zawierał 49 g tłuszczu, 25 g węglowodanów i 21 g białka. Zawierają one linolenowy, stearynowy, oleinowy i palminitovaya kwasu. Nakrętki są bogate w manganu, żelaza, miedzi, cynku, potasu, wapnia i innych substancji mineralnych i pierwiastków śladowych.

Należy zauważyć, że orzechy mają działanie przeciwzapalne, ponieważ Zawierają one taniny substancją. Dlatego pistacje są często wykorzystywane w medycynie ludowej – bo robią różne maści, kremy, nalewki i wywary.

Pistacjowy: właściwości użytkowe

Nie jest przypadkiem, nasiona te są nazywane „orzechy młodzież”, ponieważ mają działanie antyoksydacyjne. Zawierają one także luteinę, substancję – wzmacnia mięśnie oczu. Ten oraz witamin A, B, E, C, pp.

Gdy jej wartość, orzechy są bardzo pożywne produktów – 100 gramów nasion około 560 kalorii, więc nie dać się ponieść przez nich. Każdego dnia można jeść nie więcej niż 10 gramów pistacji. Jeśli na co dzień mają pistacje, następnie po około miesiącu lub dwóch ty niższy poziom cukru we krwi i normalizuje ciśnienie krwi (nadciśnienie).

W krajach zachodnich, istnieje przekonanie, że stałe stosowanie tych nasion zapobiega powstawaniu nowotworów. Nakrętki mają również działanie wykrztuśne, to zaleca się, aby w okresie ostrych zakażeń dróg oddechowych dla odporności. Jest to świetny naturalny środek do zwalczania chorób przewodu pokarmowego.

Nakrętki muszą być zawarte w diecie sportowców i osób prowadzących aktywny tryb życia. Z wielkim sukcesem pistacjowe olejków eterycznych stosowanych w kosmetykach. Z nich wykonane balsamy, kremy, maseczki, żele i nawet szampony. Jest to doskonałe narzędzie do pozbycia się zmarszczek i poprawę nabłonka skóry.

Olej dodano do garbowania, jest również stosowany do leczenia zakażeń grzybiczych i zapalenie skóry. Jeśli cierpisz na zaparcia i chcą oczyścić organizm z toksyn – często jeść pistacje. Korzyści i wynik nie trwa długo czekać.

Przeciwwskazania

Pomimo wielu zalet, jednak istnieją również negatywne aspekty. Przede wszystkim, wszystkie orzechy – to produkt dla alergików. Na przykład, pistacje podczas ciąży należy stosować ze szczególną ostrożnością. Ponadto, nie powinno być nadużywane w olejkach eterycznych, ponieważ Może to powodować przedwczesne skurcze.

Jeśli zdecydujesz się być leczone za pomocą tych orzechów, należy skonsultować się z lekarzem.