198 Shares 2524 views

Cechy i historia święto Dnia Obrońcy Ojczyzny

Dnia dwudziestego trzeciego lutego – to data w kalendarzu, znany jako „Dzień męska”. To wtedy wszyscy mężczyźni przyjąć gratulacje. Ale konieczne jest naprawdę pogratulować wszystkich mężczyzn? I jak w kalendarzu w ogóle miał tę datę? I dlaczego w tym dniu ogłoszony dzień wolny? W tym wszystkim powinno być uporządkowane. Historia święta Dnia Obrońcy Ojczyzny nadal pozostawia wiele pytań.


Prawdopodobnie najbardziej popularna odpowiedź na pytanie: „Co to jest dnia dwudziestego trzeciego lutego?” byłoby: „Dwudziesta trzecia lutego – jest ósmym marca, ale tylko dla mężczyzn.” Czy to prawda? Co to wszystko za taki urlop? Skąd pochodzi? Konieczne jest, aby zrozumieć. Aby osiągnąć ten cel trzeba będzie zanurzyć się w głąb historii. Kontynuować.

Historia święta Dzień Obrońcy Ojczyzny

Korzenie możliwych wersjach koloru dwudziestego trzeciego numeru w kolorze czerwonym na kalendarzach już badacz podczas początku Rewolucji Październikowej. Według jednej z tych wersji, 23 lutego – dzień powstania robotniczego i Chłopskiej Armii. Jednak jej organizacja została oficjalnie sformalizowane dekretem piętnastego stycznia osiemnastym roku dwudziestego wieku. Stąd też inna wersja. Uważa się, że obchodzimy aresztowania niemieckich sił w pobliżu miasta Pskowa. Jednak istnieją udokumentowane dowody, że dnia dwudziestego piątego lutego miasto zostało zajęte bez walki. W związku z tym, rząd bolszewicki zgodził się na podpisanie separatystycznego pokoju z Niemcami. Więc co to wszystko państwo notatki na Dzień Obrońcy Ojczyzny? Historia festiwalu pochodzi z początku XX wieku.

Stworzenie Armii Czerwonej

Pierwsze szczegóły pierwszej wersji: na statku kosmicznego. Chociaż historycy i trochę zdezorientowany w celownik, jak wcześniej wspomniano, dzień festiwalu, w tym przypadku, została wybrana całkowicie błędne. Triumf byłoby być obchodzony w styczniu. Jednak wydarzenie to było bardzo ważne i kosztowne. Fakt, że utworzenie sowieckiej armii dwudziestu milionów rubli przeznaczono – ogromne pieniądze w tych dniach. Ale porządek w szeregach żołnierzy dawno to było prawie niemożliwe do osiągnięcia. Fakt, że wielu nie rozumie zwłaszcza, dla których wojennej, było wielu rekrutów, ale historycy teraz zadzwonić pod znakiem pierwszych zwycięstw tej armii. Historia święta (Dnia Obrońców Ojczyzny), z tym tylko początek.

odroczenie terminu

W rok po tym wydarzeniu postanowiono ustanowić uroczystość, ale ze względu na pewne okoliczności, to po raz pierwszy przełożony na 17 lutego. Następnie zdecydowano się ponownie przesunąć datę, ale nie tyle w niedzielę. I byli dwudziesty trzeci. Jednak potem tryumf zapomniany przez kilka lat, ale w dziewiętnastu dwudziestego drugiego roku obchodów została wznowiona. I od tamtej pory święto jest obchodzone na całym świecie, w całym kraju regularnie.

Zwycięstwo niedaleko Pskowa

Z drugiej wersji dużo, jednak. W dziewiętnastu trzydziestym ósmym roku, kiedy władzę w kraju był groźny Stalin, zespół wydał traktat historii partii, nie było nic o ustanowienie tego święta. I rzeczywiście, jeśli cenzorzy firm próbowała otoczyć datę jakiejś tajemnicy i wymazać go z pamięci ludzi. Nie, sama święto pozostał, ale to teraz oficjalnie dwudziestego trzeciego lutego ZSRR oznaczał zwycięstwo nad siłami niemieckimi niedaleko Pskowa. Równie dobrze może być to, że w ten sposób usuwanie historii kraju pewnych faktów, cenzorzy firm próbowało się upewnić, że obywatele będą wkrótce zapomniane podpisu ultimatum do Niemiec. Historia święta (Dnia Obrońców Ojczyzny) był nieco wypaczone.

Wtedy już złapany na wakacje tak, że nikt tak naprawdę nie sięgnął do korzeni tej dacie. Dopiero po wielkim zwycięstwie nad hitlerowskimi Niemcami sięgają zdecydowaliśmy się zmienić. A teraz stało się zwyczajem, aby uhonorować wszystkich wojskowych, które dzień. Ale po drugiej wojnie światowej do liczby dodatku mógłby sam klasyfikuje prawie każdego obywatela. Nawet kobiety.

Dziś …

Kontynuując historię festiwalu w dniu 23 lutego. Dzień Obrońcy Ojczyzny została odprawiona, a następnie, w roku dziewięćdziesiątego piątego dwudziestego wieku, kiedy to Duma Państwowa Federacji Rosyjskiej wydał ustawę, która, o którym mowa byłego rosyjskiego chwały wojskowej. I święto ponownie przemianowano, ale nazwa nie dość, że to był bardzo długi (SC dzień zwycięstwa nad wojskami niemieckimi w tysiąc dziewięćset osiemnastego roku – Dzień Obrońcy Ojczyzny), dlatego też nie do końca prawda. W związku z tym, te rzeczy również nazwa nie trwała długo.

Historia Defender of the Day w Rosji Ojczyzna dzisiaj wiadomo na pewno. Już w roku dwa tysiące drugiego w Dumie została ponownie uchwalił ustawę zmiany nazwy wakacje. I co najważniejsze – to było wtedy, że termin ten był dniem wolnym, bez względu na dzień tygodnia wypada. Teraz spoczywa wyłącznie w tym dniu, od dzieci szkolnych do pracowników. Jednak prawo jest bardzo odpowiedni do zaprzestania wszelkich kontaktów z datowania zwycięstwie wojsk sowieckich nad Niemcami.

Kto powinien być gratulacje?

Oczywiście, obecnie ten dzień ma jakieś podteksty wojskowych. A niektórzy młodzi ludzie nawet powiedzieć: „Co muszę pogratulować, bo nie służył?” Ale ponieważ każdego młodego człowieka – obrońca, więc cokolwiek człowiek może być zawód, bez względu na wiek, nawet bardzo młodzi, jeszcze musimy pogratulować mężczyzn. Każdy patriota, który nie jest obcy dla odwagi, honoru, godności i odwagi, trzeba pogratulować.

A warto zauważyć, że ten dzień, jeśli spojrzeć, nie bardzo męski, nie w pełni. Po tym wszystkim, kobiety często są również ochraniacze Ojczyzny. Wiele z płci pięknej służyli lub służą w wojsku, uratować swój kraj i swoje granice z wojen i katastrof. Dzień Obrońcy (historia święto jest bardzo mylące) w przyrodzie – jest to święto, które jest co najmniej związane z płcią.

uroczystość

Bardzo pouczające historii festiwalu w dniu 23 lutego. Dzień Obrońcy Ojczyzny obchodzony dzisiaj. Stan Przewodnik do tradycji w ten jasny dzień odwołań do wszystkich wojskowych, którzy słuchają jego słów w swoim wystąpieniu i II wojny światowej weteranów, a także inne wojny i konflikty zbrojne. W tym dniu, jak dziewiątego maja, postanowił położyć wieniec na cześć pomniki poświęcone wojen i ich członków – Obrońców kraju. W mediach i na wszystkich programów informacyjnych transmitowane gratulacje. I dokumentalnych telewizyjnych i fabularnych o wyczynach synów Ojczyzny. W godzinach wieczornych, to święto jest tradycyjnie we wszystkich dużych osiedli, zwłaszcza tam, gdzie znajduje się siedziba voenokruga flota lub armia polowa, rozpoczyna uroczyste defilady.

Dzień Obrońcy: historia i cechy wakacje

Dlaczego został wybrany właśnie ten numer? Historia święta Dnia Obrońcy Ojczyzny tłumaczy tę zmianę kalendarza juliańskiego na gregoriański. Triumf był obchodzony przez kilka lat i zmieniły datę przejścia. Początkowo dzień był poświęcony kobietom. Terminy zostaną usunięte, ale chęć i poczucie świętowania lewo. Dlatego nowe święto zostało wprowadzone, później otrzymał nazwę „Dzień statków kosmicznych i marynarce wojennej.” Stało się to w ramach piątej rocznicy Armii Czerwonej.

Dzień story święto Obrońcy Ojczyzny w okresie radzieckim uzupełniane działania propagandowe. W celu utrzymania morale żołnierzy i funkcjonariuszy SC, wprowadzono liczne festiwale. W tym ten jeden. W dziewiętnastym roku XX wieku w Petersburgu, podczas spotkania nowej władzy publicznej – Rada, propozycja została wykonana z okazji rocznicy utworzenia armii sowieckiej. Ponadto założyliśmy dzień czerwone prezenty z decyzją rocznicy opóźniony, a następnie zdecydowano się połączyć te dwie daty.

Dziś bardzo wyszczególnia Dzień Obrońcy Ojczyzny, historia wypoczynkowego, wiersz, gratulacje dla mężczyzn można znaleźć bardzo łatwo. A może nie tak ważne teraz, gdzie tradycja poszła świętować ten dzień. Najważniejsze, że uhonorował odwagę, odwagę i godność posiadaną przez naszych obywateli.