792 Shares 2368 views

Wakacje w Indiach w listopadzie: zdjęcia i opinie

W miejscu, gdzie znajduje się nowoczesny Indie, kolebki starożytnych cywilizacji światowej. Nie jest zatem zaskoczeniem, że ten kraj zawsze starał się dostać turystów z całego świata.

Indie zachwyca swoich gości na każdym kroku. Istnieje wiele pomników historii, architektury i kultury, unikatowych eksponatów muzealnych, reprezentujących różnorodność kultury tego kraju. Należy zauważyć, i wspaniałe naturalne krajobrazy: słynne plaże Goa, tajemniczej Tybecie i majestatycznych i potężnych Himalajów. Dlatego każdy podróżny może zdecydować, gdzie na relaks w Indiach w listopadzie.

Podczas gdy w innych krajach europejskich, w listopadzie – jest już późna jesień, w Indiach w listopadzie, najwygodniejsze czas na odpoczynek. W tym okresie przestanie letnie deszcze monsunowe, z wyjątkiem państw położonych na południu, wyniszczające ciepło, że Europejczycy są trudne do przekazania w lecie, stopniowo ustępuje.

pogoda

Pogoda w Indiach w listopadzie, jest zróżnicowana: jeśli w Goa na plaży sezon zaczyna się czas, Himalaje może być śnieg. Jest to drugi miesiąc od początku sezonu turystycznego, który charakteryzuje się lepszą pogodę w regionach południowych i północnych. Rekolekcje letni monsun, opad ustaje. W regionach północnych i centralnych wydają chłodne wiatry, które wieją z ziemi. Powodują one nieznaczne zmniejszenie dziennych temperaturach.

Na przykład, w Delhi powietrze jest ogrzewane do południa do + 35 ° C i przez noc przypomina podejścia zimy: po zachodzie słońca temperatura spadnie do 13 – 14 ° C. W stanie Pendżab, którego granice Pakistanie, który przyciąga turystów doskonałą infrastrukturą oraz wysoki poziom usług, dzień jest jeszcze bardzo gorące – + 31-32 ° C, a wieczorem nie spowoduje lekkie płaszcz – temperatura spadnie do +17 ° C, Podobne wskaźniki temperatury nieodłącznym stanie Radżastan.

Narciarze w Indiach w listopadzie jest zbyt wcześnie, aby odpocząć. Wyprawa w Himalaje, aby zostać odroczone do stycznia lub w skrajnym przypadku w grudniu. Ski wakacje w Indiach w listopadzie, jeszcze nie otwarta, a wędrówka nie jest możliwe ze względu na drodze pełno śniegu.

Jeśli zapytać doświadczonych podróżników „gdzie lepiej zrelaksować się w Indiach w listopadzie,” większość z nich powie, że super pogoda panuje w tym czasie w słynnym stanie Goa. Po południu na jasnym niebie świeci słońce, po pora deszczowa zakończył przyroda budzi się do życia, rozkoszując jasną tropikalną zieleń.

W południowo-zachodniej części kraju, w stanie Kerala, a także południowo-wschodniej, w stanach Tamil Nadu i Andhra Pradesh, ciągle pada, ale nie tak intensywne. Jednak stanowią one trzeciego miesiąca. Temperatura w ciągu dnia jest przechowywana w temperaturze około +29 ° C w nocy – + 24 ° C

rekreacja

Będąc w Indiach w listopadzie, nikt nie będzie rozczarowany z podróży. To powoduje wiele emocji i mnóstwo najróżniejszych doświadczeń. Ten kraj zaskakuje i zadziwia, zachwyca i fascynuje, frustrujące, a czasami nawet odpychające. Niektórzy ludzie podejmują silne upodobanie do jej duszy, inni od niej uciec i starają się wrócić tu nic więcej. Każda osoba utworzyła specjalny stosunek do Indii. To jest niemożliwe do przewidzenia, nie będąc tu osobiście.

Na przykład, w Delhi dużo zieleni, wspaniałych zabytków, wygodne hotele, ale błoto na obszarach dotkniętych ubóstwem obfitują.

wakacje na plaży

Ten kraj słynie z licznych plaż dla wszystkich smaków. Są dobrze wyposażone i wygodne reszta przyczynić się do – najlepszego białego piasku, namorzyny szmaragd, turkus laguny i zatoki, wspaniałe zachody słońca. Wszystko to naturalny blask w połączeniu z wysoką obsługi oraz dobrze rozwinięta infrastruktura sprawia wybrzeża raj dla miłośników wypoczynku na plaży.

Goa ośrodki

Jednym z najbardziej popularnych miejsc wśród koneserów pieszczot słońce i ciepłe morze – to Goa. Pary z dziećmi wolą odpocząć w południowych obszarach, ponieważ są one bardziej czyste i wygodne. Istnieją dobre warunki do kąpieli, opalania i ich ulubione sporty wodne (kitesurfing, nurkowanie, surfing). Woda w Morzu Arabskim w listopadzie nagrzewa się do +29 ° C, tak, że może być przeprowadzane tak długo, jak chcesz. Jednak nie należy zapominać o słońcu, które można nagrać niegarbowanych skórę.

Popularna plaża wycieczki do Indii w listopadzie w Kerala. Jednakże mogą być nieco zepsuć resztę okresowo ozdobny chmury na niebie. Ale pomysł na odpoczynek na wybrzeżu Gujarat powinno być zaniechane w listopadzie. W tym stanie częste cyklony tropikalne, które powodują fale sztormowe i niszczące wiatry.

Wycieczki i rozrywka

W Indiach, w listopadzie, nigdy nudny. Przychodzę tu często podróżujących, którzy doświadczają niedoboru nowych jasnych wrażeń. Podróże w kraju będzie zapomnieć o stresie dnia codziennego i pełni cieszyć się przygodą.

Tych podróżnych, którzy interesują się architekturą i historią, Indie trafi ogromną liczbę zabytków narodowych. Zaleca się, aby rozpocząć zwiedzanie z trasy turystycznej „Złoty Trójkąt”, który obejmuje takie miasta jak Jaipur, Agra i Delhi.

W małym stanie Goa koncentruje się wiele buddyjskich i hinduskich katedr, portugalskie forty i kościołów chrześcijańskich. W jego północnej części są wielkie partie, znane na całym świecie. Ponadto, w Goa, a także w Kerala są bardzo popularne ośrodki zdrowia, którzy praktykują Ayurveda.

Jeśli chcesz, aby zanurzyć się w atmosferze starożytnej cywilizacji, wskazane jest, aby odwiedzić Pendżab, w którym mieści kilka świątyń. Każdy, kto tam się stało, należy spróbować prawdziwej kuchni lokalnej. Jej tradycje kulinarne tworzone przez tysiące lat. podpis domu danie Pendżab – aromatyczny kurczak marynowany w jogurcie, a następnie pieczone w piecu tandoori – specjalnego.

Biota

Każdy, kto kiedykolwiek odpoczynek w Indiach w listopadzie, zauważył, że jest to doskonała okazja, aby zbadać florę i faunę kraju. W Indiach jest około 45 tysięcy gatunków roślin. Ponad 5000 z nich są endemiczne – rosną tylko w tym kraju.

Ponadto, Indie znajduje się ponad 350 gatunków ssaków, 20 000 gatunków owadów, 1,200 gatunków i podgatunków 2100 ptaków. Najprostszym sposobem na zapoznanie się z tej odmiany podczas safari w licznych rezerwatach przyrody, w trakcie rejsów rzecznych i ciekawych wycieczek do bardzo dzikiej dżungli.

Festiwali i świąt

Uzyskać lepsze wyobrażenie o Indiach, odwiedzić jednego odbyła się w święta listopadzie. Wszystkie z nich są różne tradycje narodowe i niesamowite kolorowe obchody. Na festiwalu będzie można zapoznać się z kulturą Indian, a także mieszkańcy bawić i spróbować różnych egzotycznych smakołyków.

Kiedy spadki listopada (w kalendarzu hinduskim), miesiącem Kartika, w pierwszych dniach festiwalu świateł „Diwali”. To kolorowe święto, które odpowiadał na cześć zwycięstwa dobra nad złem. W południowych stanach na festiwalu chwaląc Boga Kryszna, który pokonał demona Narakasura, kaliya bogini – symbol siły, honoru w Bengalu, a na pozostałej części kraju wszystkie honory podane do bogini bogactwa i płodności – Lakszmi. Wszystkie regiony kraju w ciągu pięciu dni zjednoczyć tysiące zapalonych migające światła i wspaniałe fajerwerki, które rozjaśnić nocne niebo.

Popularny taniec festiwal „Odissi” Konark miasta odbywa się w listopadzie. Nie zamierzamy na tym samym etapie najlepsi tancerze ze wszystkich stanów. W Pushkar miasto organizuje dwutygodniowy jarmark, program, który przejażdżki na wielbłądach, koncerty i żywa prezentacja zespołów folklorystycznych. Stan Maharashtra jest klasztorny kompleks jaskiń z Ellora. Gdzie co roku festiwal muzyki klasycznej.

Indie w listopadzie: Podróżni

Jakie wnioski można wyciągnąć? Według turystów w listopadzie można mieć wielki czas w Indiach. Pogoda jest piękna, to przyczynia się do wspaniałych wakacji na plaży. Kiedy zmęczony, można wybrać się na wycieczkę z wielu atrakcji. I patrzeć jest coś. Jest to zupełnie inny świat, inna kultura, która nie może jednak wzbudzić zainteresowanie i podziw.