409 Shares 7561 views

Zresetować na Androida do ustawień fabrycznych

W niektórych sytuacjach, Android użytkownicy chcą wymazać wszystkie dane z smartfona lub tabletu i przywrócić ich domyślne. Ten artykuł zawiera instrukcje krok po kroku, które wskażą, jak wykonać reset fabryczny na Androida i inne urządzenia „pusty”.

Przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych oznacza, że po tym procesie, urządzenie powraca do stanu, w którym się znalazł od razu po zakupie. usuwa on dane swojego konta Google zapisane ustawienia aplikacji i plików (zdjęć, filmów i utworów audio) zawartych w mediach wewnętrznych lub wymiennych.

Następujące cztery kroki pomogą wytrzeć androidem wszystkie poufne dane i przywrócić gadżet do ustawień fabrycznych.

ostrzeżenie

Przed rozpoczęciem tego procesu, należy wykonać kopię zapasową wszystkich swoich danych osobowych, które później chcą się przenieść do nowego urządzenia. Inaczej, dane zostaną utracone na zawsze. Aby utworzyć kopię zapasową danych osobowych na komputerze, podłączyć urządzenie za pomocą napędu USB i zapisywać wszystkie dane do folderu na dysku twardym komputera. Można również wykonać kopię zapasową swoich danych osobowych i danych pochodzących z aplikacji na serwerach Google, ale jest to nieco bardziej skomplikowane.

Krok po kroku

Pomimo faktu, że rozkłady różne platformy mają różnice między sobą Android resecie jest podobna, niezależnie od wersji oprogramowania.

1) Aby rozpocząć proces kasowania danych w smartfonie lub tablecie, najpierw naciśnij przycisk „Menu”, aby otworzyć wiele opcji dostępnych na ekranie.

2) Następnie należy wybrać „Ustawienia” w menu na ekranie, a następnie przewiń w dół i kliknij „Prywatność”.

3) W menu „Ustawienia prywatności”, kliknij opcję „Ustawienia fabryczne ustawienia fabryczne”, a na następnym menu wybierz, czy chcesz zresetować ustawień Android i wymazać wszystkie dane z urządzenia, informacje na swojej zewnętrznej karty pamięci MicroSD, lub w ogóle mediów, wypełniając odpowiednie pola wyboru. Po dokonaniu właściwego wyboru, trzeba potwierdzić naciskając «reset telefonu».

4) Zostaniesz poproszony, aby potwierdzić raz jeszcze, że naprawdę jesteś skłonny, aby zresetować urządzenie do ustawień fabrycznych. Kliknij przycisk „Usuń wszystko”, aby zakończyć proces. Urządzenie będzie przeprowadzenie pełnego resetu na Androida i ponownym uruchomieniu tabletu lub smartfona, zobaczysz, że jest gotowy do pracy.

Należy pamiętać, że proces usuwania wszystkich zapisanych danych może trwać 10 minut lub dłużej aż do zakończenia, w zależności od tego ile informacje są przechowywane na urządzeniu i / lub na karcie pamięci.

Charakterystyka różnych wersjach

Mówiąc o tym, jak dzieje resetu na Androidzie 40, powinien uwzględniać pewne menu funkcji specjalnych. Gadżety z tej wersji do ustawień fabrycznych systemu operacyjnego ma własną sekcję w menu „Ustawienia”. Przejdź do menu w taki sam sposób, jak to opisano w poprzednich krokach, a następnie przewiń w dół do pozycji w kopii zapasowej i przywrócić dane. Podobnie występuje i reset na 41 Android.