677 Shares 5652 views

Gruczołów dokrewnych organizmu ludzkiego: Charakterystyka i znaczenie funkcjonalne anatomofiziologicheskie

Regulacja funkcji, które obsługują funkcje życiowe organizmu ludzkiego, jest osiągnięty w dwóch zasadniczo różnych sposobów. Po pierwsze – jest to humoralna mechanizm kontroli, który jest wcześniej, jeśli ocenimy elementy strukturalne i funkcjonalne organizmu ludzkiego w zakresie rozwoju filogenetycznego. Drugim mechanizmem jest znacznie bardziej elastyczne i lepiej reagować na zmiany w kondycji organizmu. Ta regulacja układu nerwowego, którego istotą jest zmniejszona do funkcji korekcji obejmujących trzewnych i obwodowych refleks, natomiast wpływ czynnika humoralna jest reakcja cząsteczek neuroprzekaźnika z kompleksów komórek receptorów w docelowych narządach. W którym transmisja sygnału odbywa się za pomocą cząsteczek biologicznych, syntezy, które występują w gruczołach wydzielania wewnętrznego ciała. Oni wydzielają substancje, które mogą rozprzestrzeniać się za pośrednictwem krwi do pewnej odległości od przysadki i wpływów pod kontrolą władz.


gruczołów dokrewnych: struktura humoralnego układu regulacji

Odpowiedzialność za prawidłowe funkcjonowanie wszystkich układów i narządów człowieka niesie mózgu, co jest najlepszym ośrodkiem analizowanie informacji przychodzących i miejscem syntezy sygnałów wysyłanych przez komórki docelowe powyżej dwóch systemów. A jeżeli wpływ układu nerwowego jest wywierana za pośrednictwem wielu połączeń w dedykowanym rodzaju tkaniny, humoralną aposredstvenno realizowane w trakcie transportu bioaktywnych cząsteczek zdolnych do aktywacji kompleksów receptor w komórkach docelowych narządów. W tym przypadku, gruczołów wydzielania wewnętrznego mogą być rozmieszczone w sposób szczególny i jest zasadniczo różna od zewnątrzwydzielniczych. Po pierwsze, gruczoły wydzielania zewnętrznego wydzielają cząsteczce na zewnątrz, to znaczy do otoczenia. To wymaga specjalnych kanałów wydzielania, które mają endokrynologiczne gruczołów wydzielniczych komórek rzucające hormony bezpośrednio do krwioobiegu.

Ważne jest, że wyższa centrum humoralna regulacja jest w mózgu, a mianowicie podwzgórzu. Jego tkanki gruczołowej pochodzenia nerwowej syntetyzuje statyny, hamuje syntezę hormonów przysadki, a liberiny że wbrew modulować swoją funkcję. Przez to uzyskuje się dwukierunkowy efekt sterowania funkcjami całej układu hormonalnego gruczołów ciała. Zatem hormonalna innego funkcji centrum jest przysadka – konstrukcja jest około 20 razy mniejszy niż w podwzgórzu, ale wykonuje takie funkcje potrzebne. Należy również zauważyć, że takie małe gruczołu wykonuje syntezę związków wielkocząsteczkowych w dużych ilościach, które nazywane są hormony, podczas gdy struktura na wyższym poziomie wytwarza tylko liberinami statyny, które są bardzo prostą strukturę chemiczną, co stanowi dipeptyd.

Druga dławnica hormonalnego łatwo sterowany przez cykl mózgowej i wydzielania zależy od aktywności syntezy hormonów tropikalnych. Tak więc, innym przysadki mózgowej syntetyzowane i ADH resorpcji regulacyjny cząsteczek wody w nerkach zbierania kanałów nefronów i oksytocyna, za skurczów macicy podczas porodu i gruczołów wydzielania mleka. Gruczołowej przysadki albo w przednim płacie gruczołu krokowego kontroluje wzrost wydzielania cykl procesów organizm hormonów tarczycy , przez dekarboksylację w rdzeniu nadnerczy, syntezę hormonów steroidowych w korze nadnerczy.

Bardzo ważne narządy do ludzi jest trzustka i gonad. Według jego struktury i funkcji – jest to typ mieszany wydzielina gruczołów, czyli mają miejsca na ciało, z których niektóre są typu wydzielania hormonalnego, a drugi – ekrynowy. Zatem gonady przydzielone komórek drobnoustrojów w środowisku, hormonów, ale przepływa bezpośrednio do krwi. Zatem hormonalnego funkcji trzustki do syntezy zmniejsza glukagon, insulina i somatostatyna, zewnątrzwydzielnicza – synteza amylazy i peptydaz do trawienia w 12 dwunastnicy. Ponieważ trzustce, dokładnie jak gonad – to zewnątrzwydzielniczej i gruczołów wydzielania wewnętrznego jednocześnie.