479 Shares 8612 views

Akvapechat własnych rąk: cech technologicznych

Zmień wygląd poza rozpoznawania produktu dzisiaj jest dość prosta. Po wszystkim, teraz stał się dostępny akvapechat – technologia dekoracyjnych powłok na obiektach o różnych kształtach. Ma wiele imion – Drukowanie zanurzenie akvaprint, 3D-dekorację.

Trochę historii

Technologia ta zaczęła być używana w latach 80-tych ubiegłego wieku, ale do dziś nie straciło na znaczeniu. Co więcej, obecnie stało się publiczne. Akvapechat zrobić z rękami nie ma trudności. Aby to zrobić, po prostu trzeba mieć odpowiedni zestaw narzędzi.

akvapechati technologia

druk Immersion jest bardzo prosty w użyciu. Specjalne folie, które dziś można kupić prawie w każdym sklepie specjalne, umieszcza się w roztworze i stosuje się do obrabianego przedmiotu. Ta pozostaje w związku z tym, że folia owija się produkt. Powłokę nakłada się pod wpływem silnych środków chemicznych określonej temperatury i gęstości wody.

Etapy stosujące akvapechati

Kto z nas nie chce, aby zaktualizować wygląd swojego samochodu lub mebli, gustownie urządzone okno lub różne pamiątki? Akvapechat sprawia, że możliwe nasze pragnienia w domu.

Sam proces składa się z kilku etapów.

 • Pierwszym krokiem jest określenie, projekt filmu
  wybierz kolor i lakier ochronny.
 • Potem trzeba pracować z powierzchni, na której ma zastosowanie akvapechat. To musi być oczyszczone, odtłuszczone, szlifowane i malowane w kolorze bazowym wybrać na początku.
 • Teraz jesteś gotowy i bardzo akvapechati.
 • W końcu, wysuszony produkt poddaje się kilka warstw lakieru, co daje leczonego osobnika końcowym występ.

Akvapechat własnymi rękami

Z wszystkich powyższych kroków jest bardzo skomplikowany wydruku rysunek. Mimo, że nie ma potrzeby martwić się o niego. Możemy powiedzieć z przekonaniem, że każdy z nas może zrobić akvapechat swoje ręce, bo nie trzeba mieć specjalnych umiejętności.

Należy mieć dowolny odpowiedni pojemnik objętości i wypełnić ją wodą do określonej temperatury. Folia do akvaprintov ma podstawę rozpuszczalnych w wodzie, tak, że rozciąga się w wodzie. Stopniowo staje się miękka i rozłożone równomiernie na powierzchni. Następnie aktywator jest stosowany, film zamienia się w ciecz. Natychmiast po tym, gdy zbiornik jest zanurzony produkt przygotowany do obsługi. Przez wodę powłoką dekoracyjną równomiernie nanosi się na powierzchnię przedmiotu.

Jak widać, akvapechat, własnymi rękami wykonane zgodnie z instrukcją, jest dostępna dla prawie każdego. Ale każdy produkt zyskuje dawną odwołania i reprezentacyjny.

korzyści akvapechati

Technologia ta ma wiele zalet, które dawno poznane przez tych, którzy napotkał ją co najmniej raz.

 1. folia syntetyczna akvaprinta mogą być stosowane na dowolnej powierzchni: metali, tworzyw sztucznych, materiałów ceramicznych, drewna, szkła, sklejki. W związku z tym można je uznać za uniwersalne.
 2. Z pomocą akvapechati mogą sprawić wzór cokolwiek powierzchni: imitacja drewna lub zwierzęcego ukryj wzór, granit lub marmur, kolorów i abstrakcyjnych wzorów.
 3. To bardzo proste – zrobić akvapechat własnymi rękami. Nawet jeśli zdecydujesz się umieścić obraz na zakrzywionej powierzchni, fasetowany, dutuyu, żadnych problemów z nim nie występuje. Pod naporem wody spadnie dokładnie rysowania.
 4. Folie do druku mokro nie tylko efekt dekoracyjny. Chronią one również produkt przed kurzem, zadrapaniami, UV.
 5. Ta trwałość wydruku oraz odporność na niekorzystne wpływy z otaczającego medium.

Zobacz, jak wiele zalet mają akvapechat! Z ich rąk, można zdziałać cuda, malowanie produkty, czyniąc je słodkie i atrakcyjne.