147 Shares 9730 views

Zawierające nagietka ginekologicznych świece. Calendula w ginekologii. Świece Calendula w ginekologii

Wyciągi z roślin leczniczych, powszechnie stosowane w medycynie ludowej i oficjalnej. Naturalne środki przeciwzapalne mają niską toksyczność, nie mają praktycznie żadnych przeciwwskazań, ale w tym samym czasie ma działanie terapeutyczne, w połączeniu z innymi lekami. Do tej pory prawie 40% produktów farmaceutycznych wytwarzanych na bazie ziół leczniczych. Udział zasobów roślinnych w porównaniu do syntetycznych analogów stale rośnie.


Zakres wielu ziół nie ogranicza się do jednej grupy chorób. Zgodnie z ogólną zasadą, rośliny mają złożoną efekt, a niektóre formy – wyłącznie lokalnym. Jednym z takich leków jest naturalne nagietka szerokie spektrum działania i nagietka, – do zastosowań terapeutycznych albo profilaktycznych kwiatów rośliny.

Właściwości lecznicze nagietka

Lecznicze właściwości roślin z powodu substancji biologicznie czynnych, które stanowią część nagietka:

 • Karotenoidy, które są barwione z kwiatów nagietka w jasny pomarańczowy, niezbędne do syntezy witaminy A.
 • Alkohole, podobne do cholesterolu (sterole), obniżyć poziom substancji tłuszczowej, jak we krwi.
 • Triterpenoidy, które posiadają działanie przeciwzapalne, przyczyniają się do polepszenia przekazywania impulsów nerwowych.
 • Flawonoidy przyczyni się do uzdrowienia ran, łagodzi skurcze mięśni gładkich, wyeliminować lub zapobiegania nowotworów, stymuluje produkcję żółci i moczu w wystarczających ilościach.
 • Olejki eteryczne, które mają działanie przeciwbakteryjne, hamują rozwój szkodliwych mikroorganizmów.
 • Kumaryna, wzmacniając działanie przeciwzapalne i flawonoidów triterpenoidy.

Ponadto, rośliny leczniczego są wykrywane wapń, potas, cynk, molibden, selen, magnez, żelazo i inne minerały. W ogóle, nagietki pomaga wzmocnić układ odpornościowy, ma właściwości antyseptyczne, gojenie, działanie przeciwzapalne i anty-grzybicze.

Korzystanie z nagietka w medycynie

W medycynie, Calendula jest stosowany w kompleksowym leczeniu lub jako środek zapobiegawczy. wywary nagietka i wlewy dożylne wewnątrz na kaszel, nadciśnienie, nerwicę, choroby przewodu pokarmowego, wątroby i pęcherzyka żółciowego. Herbata z nagietka jest przydatny w chorobach układu sercowo-naczyniowego i układu pokarmowego. Zewnętrznie wlewu służy do płukania gardła i doustnego leczenia uszkodzeń skóry, douching.

Różnorodność form dawkowania tej rośliny sprawia, że jest niemal powszechne. Wywary są wykorzystywane nie tylko bezpośrednio z suszonych kwiatów, a także olejki, maści, czopki. Calendula jest stosowany w ginekologii i proktologii, ponieważ to sprawia, że wiele emulsji.

Świece z gwoździ w ginekologii: stosowania miejscowego

Świece z nagietka w ginekologii są stosowane jako środki przeciwzapalne o lokalne efekty. Główną zaletą tej formy dawkowania jest bezpieczne dla kobiecego ciała i prędkości świec. Ze względu na szczególny ramach ludzkiego ciała, w temperaturze topnienia, poprawy pacjenta zauważyć, zwykle po pierwszym zastosowaniu. Na różne dolegliwości stosując świece Calendula. Instrukcje stosowania konkretnego preparatu dotyczy bardziej szczegółowo oznaczenia zależności od dostępności dodatkowych składników. Lek jest zwykle przepisywany przez lekarza dla następujących chorób:

 1. Zapalenie pochwy (zapalenie pochwy), – zapalenie błony śluzowej pochwy, któremu towarzyszy dyskomfort, swędzenie i pieczenie, wydzieliny o różnym charakterze, ból przy oddawaniu moczu. Choroba jest wirusowe lub bakteryjne w przyrodzie.
 2. Śluzówki macicy – zapalenie wewnętrznej warstwy macicy, który występuje w wyniku infekcji układu moczowego, zaburzenia mikroflory pochwy, po procedurach ginekologicznych i porodu. Bolesne miesiączkowanie pojawia się ogólne osłabienie, gorączka, zaburzenia miesiączkowania i nietypowe wydzieliny z pochwy.
 3. Endocervicitis – zapalenie zlokalizowane w kanale szyjki, często w połączeniu zapalenie pochwy w wyniku zakażenia ogólnego występuje. Objawy choroby zwykle nie jasno wyrażone.
 4. Jajników – zapalenie macicy, powstałego w wyniku wnikania patogenów oportunistycznych lub aktywności mikroorganizmów. Ponadto, choroba może być wynikiem zapalenia wyrostka robaczkowego.

Oprócz bezpośrednich dowodów, czopki dopochwowe (Calendula i inne rośliny lecznicze) mogą być przypisane do normalizacji mikroflory, podrażnienia lub szczelin, suchość lub grzybiczych chorób pochwy.

Zastosowanie świec Calendula czasie ciąży

Ciąży, nie jest absolutnie przeciwwskazanie do stosowania podrażnienia nagietka. Świece z nagietka w ginekologii, lekarz może być wyznaczony w okresie ciąży (w każdym etapie) i karmienia wskazano. Herb jest skutecznym narzędziem, gdy większość środki farmakologiczne mogą mieć negatywny wpływ na dziecko.

Ponadto, podczas rodzenia mianowany Calendula świece na hemoroidy. Przykry problem często wyprzedza kobiet w późniejszych etapach, ze względu na ciągłą presją głowy płodu w splotu żylnego, co zakłóca krążenie krwi i przyczynia się do węzłów. Inną ważną zaletą – znaczne zmniejszenie bólu, który jest oznaczony przez wiele kobiet, którzy używają świec Calendula na hemoroidy.

Korzystanie świece Calendula w okresie menopauzy

Menopauza u wielu kobiet towarzyszą nieprzyjemne objawy, w tym:

 • suchość pochwy, świąd i palenie;
 • nieregularne miesiączki;
 • bezsenność i zmęczenie;
 • fale, które charakteryzują się postępującą ciepła w górnej części ciała;
 • wysokie ciśnienie krwi;
 • drażliwość, a częste zmiany nastroju.

Świece Calendula, instrukcje użytkowania, które, co do zasady, zastosowanie opisuje sposób dla każdego indywidualnego przypadku, są w stanie skutecznie radzić sobie z pewnych warunkach specyficznych dla menopauzy. Wywary są wykorzystywane strzelać epizody nadciśnienia i tace w celu ułatwienia wygaśnięcie funkcji reprodukcyjnych kobiecego ciała. Homeopatyczne świece (Calendula jest ich głównym składnikiem) lub douching menopauzie wyeliminować suchość i dyskomfort w pochwie.

Dozowanie zapłonową Calendula

Nawet naturalne i bezpieczne środki jak świece Calendula powinien być podawany wyłącznie przez lekarza. Samoleczenie może prowadzić do pogorszenia wyglądu i objawów towarzyszących, co komplikuje proces ustalania dokładnej diagnozy.

Świece, nagietka, w których substancja czynna jest aktywny, zioła lecznicze lub inne syntetyczne leki podaje się w pochwie w położeniu poziomym. Po pierwsze, umyć ręce ciepłą wodą, a po wprowadzeniu nawet pół godziny, aby położyć. Przydatne i wkładka higieniczna, t. I. Faza ciekła świecy może wyciekać z pochwy, nawet jeśli właściwie podawana.

Czopki doodbytnicze z nagietka w czasie ciąży lub hemoroidów spowodowane innymi przyczynami są podawane po wypróżnieniu, przed snem. Końcówka smaru świecy może być mała ilość wazeliny, a następnie umieścić w pozycji poziomej: powinny leżeć na boku, jedna noga jest w pełni otwarta, druga zgięta do brzucha.

Recenzje fitosvechey aplikacja Calendula

Odbytnicy lub czopki dopochwowe (Calendula), opinie pacjentów, którzy w większości pozytywne, są szybkie. Wiele kobiet sprawozdanie znaczną poprawę po pierwszym zastosowaniu. Ceniony przez pacjentów naturalności, niski koszt, łatwość obsługi (dość często jedna świeca za dzień) i wysoką efektywność leków na bazie nagietka.

Główne przeciwwskazań do stosowania czopków

Uniwersalna roślina lecznicza ma tylko jedno przeciwwskazanie do stosowania – idiosynkrazji. Pożądane jest również kombinacja z nagietka i alkoholu lub innych czopka. Pomimo skuteczności i toksyczności niskiej doodbytniczego lub czopków dopochwowych (Calendula, rumianek, szałwia, Linden, itd.) Wymaga rady, zgodności i schematy dawkowania WSTĘPNEGO lekarza.