94 Shares 9039 views

Constellation Cygnus: schemat. Historia konstelacji Łabędzia. Kiedy lepiej jest obserwować konstelacje

Jeśli spojrzeć na jasnym letni nocnym niebie, szef może zacząć się obracać z ogromnej liczby gwiazd. Bezgraniczna przestrzeń przestrzeni nad naszymi głowami dawna przyciąga do niej, kiwając jej tajemnice. Dla wygody wszystkich mnóstwa gwiazd w konstelacji podzielone. Kiedy jest lepszy do oglądania każdego z nich, w zależności od jego lokalizacji. Jeśli jednak podniósł się z ziemi do przestrzeni, będzie to niemożliwe do spełnienia jest coś przypominającego niebiański wzór, znane nam z dzieciństwa. Obiekty, które składają się na konstelację, jak to było, rozpęd i przestaje stanowić spójną całość. To dlatego, że każdy konstelacja – jest to projekcja nieba, która jest pokryta wszystkich ciał kosmicznych, które znajdują się tutaj z punktu widzenia obserwatora. W rzeczywistości, odległość między nimi może być tysiące lat świetlnych.

Jeden z najbardziej znanych niebieskich obrazów – konstelacji Łabędzia. Prowadzenie lecącego ptaka obejmuje około 150 gwiazd, z których niektóre są wśród najjaśniejszych obiektów widocznych z Ziemi. Dzięki nim konstelacja Cygnus jest dość łatwe do znalezienia w niebie.

oglądanie

Wielu astronomów amatorów z dzieciństwa Wiesz, to wygląda konstelacji Łabędzia. Gwiazdy, które ją tworzą, ustawieni w kształcie krzyża, przypomina dużego ptaka z wydłużonej szyi i rozpostartymi skrzydłami. Sylwetka daje jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak zwane konstelacji Łabędzia.

Idealny czas, aby obserwować to w lecie. Jednak Swan zauważalne przez cały rok. Dowiedz się jak to najprostszy sposób dla wielu znanych asteryzmie (typowe grupy jasnych gwiazd) „trójkąt letni”. Część z nich jest gwiazdą w konstelacji Łabędzia, zwany Deneb. Pozostali dwaj jej szczycie – Vega i Altair, jeden z najbardziej zaskakujących punktów na nocnym niebie. Constellation Cygnus dla dzieci i ich rodziców, którzy są lubiący astronomii, także atrakcyjny ponieważ jest rozciągnięta wzdłuż Drogi Mlecznej.

historia

Znamy mapę nieba dzisiaj nie zawsze tak było. Częściowo dlatego, że w miarę upływu czasu, gwiazdy zmieniają swoją pozycję. Jest to szczególnie zauważalne w przypadku przychodzi do nas ciał niebieskich. Na przykład na terenie North Star kiedyś dawno temu, ponad 17 tys. Lat temu, to już zostało nazwane powyżej Deneb.

Innym powodem rozbieżności pomiędzy niebieskich i nowoczesnych map przeszłości jest zebranie w grupach różnych gwiazd. Jeden z pierwszych opisów konstelacji dalej 275 pne. e. Został on stworzony przez greckiego poety Aratos z Soloj. Praca ta następnie po czterech wiekach zmieniony Ptolemeusza. Jego „Almagest” zawiera listę 48 gwiazdozbiorów. Jeden z nich (Argo) został następnie podzielony na trzy oddzielne (Kiel, Karma, żagiel, kompas), a pozostała zachowała swoją nazwę aż do teraz.

Obecnie badacze zidentyfikowali 88 konstelacji. Swan odnosi się do starożytnych, wymienione w wykazie Ptolemeusza. Jednak w tym czasie był znany jako ptak. Historia gwiazdozbiorów Łabędzia i zawiera odniesienia do pism astronoma Eudoksos z Knidos, pochodzący z IV wieku przed naszą erą. Nazwy gwiazd jak część Swan nawiązującym do okresu, kiedy większość nauk, w tym astronomii, opracowany na Wschodzie, w krajach arabskich.

most gwiazda

Najjaśniejsza gwiazda w konstelacji Łabędzia – jest Deneb, Alpha Cygni lub. W języku arabskim, nazwa oznacza „ogon”. Oznaczenie jest zgodny z jego lokalizacji. Deneb ozdabia konstelacji Swan (Schemat pokazany poniżej) w części, w której część końcowa znajduje się na ptaka. Obiekt należący do białego nadolbrzymem. impressiveness gwiazda jest dobrze rozpoznany, jeśli porównamy go z naszej luminary. Tak, waga Deneb równa dwadzieścia słonecznych. Odległość od ziemi do Deneb różnie szacowana jest od 1,55 do 2,6 tys. Lat świetlnych. W tym przypadku jest to wyraźnie widoczne na niebie, jak jego bardziej jasność słońca 270 tysięcy razy.

Jak już wspomniano, Deneb jest częścią Trójkąta Letniego. Z gwiazdami w wierzchołkach związanych z pięknej chińskiej legendy, w której Deneb służy jako pomost między kochankami, reprezentowane w niebie Vega i Altaira. Według legendy, to pojawia się raz w roku. Że miłośnicy noc mogą spędzić razem. Potem będą musieli ponownie pozostawić na kolejny rok.

korona

Naprzeciw Deneb punktu konstelacji Albireo (Cygnus Beta). Jest zwieńczony głową ptaka. Aby zrozumieć, jak to wygląda w konstelacji Łabędzia, i gdzie się znajduje, wystarczy znaleźć dwa jasne punkty. Albireo jak Deneb, widać gołym okiem. Ci, którzy zdecydowali się zbadać go za pomocą teleskopu otworzy się jeszcze bardziej interesujący obraz. Albireo – układ dwóch gwiazd. Większość z nich Albireo A – pomarańczowy olbrzym. Jego towarzysz – niebieskie gwiazdki, odnosząc się do głównej gwiazdy sekwencji Albireo V. Nazwa Arabski tłumaczy się jako „dzioba kurczaka.”

Gamma i delta Swan

Centralny punkt konstelacji jest Sadr, który oznacza „pierś”. Jest to druga najjaśniejsza gwiazda. Sadr (Cygnus gamma) – nadolbrzymem dotycząca widmowej klasy F8 pulsacji o okresie 74 dni. Wagowo, to jest 12 razy większa niż słońce.

Za Sadra jasności Delta Cygni. Jest to podwójny system gwiezdny, położony w odległości 170 lat świetlnych od Ziemi. Aby odróżnić to znacznie trudniejsze niż Albireo. Delta składa się z dwóch gwiazd, które są na tyle blisko, o okresie obiegu 537 lat. Pierwszym z nich jest niebiesko-biały olbrzym o jasności znacznie wyższym niż słońce. Jego sąsiad – żółto-biała gwiazda, mniej imponująca pod każdym względem.

standard

Epsilon Cygni lub Jenny – istotne nie tylko punkt na mapie nieba, ale w obliczeniach astronomicznych. Znajduje się w odległości 73 lat świetlnych od Ziemi. Tłumaczone Jenny lub hieny, co oznacza „skrzydło”: nazwa daje wyczerpujący opis jego pozycji w konstelacji. Ona świeci 62 razy jaśniejszy niż słońce.

Szczególna rola Jenny nauki jest to, że jego widmo jest standardem klasyfikacji innych gwiazd. Co więcej, jest to obiekt kosmiczny w 1846, Neptun został otwarty.

krzyż północne

Constellation Cygnus dla dzieci i dorosłych, świadomych siebie asteryzmie, zwany Krzyżem Północną. Jest on utworzony przez pięć gwiazdek opisanych. U podstawy jest Albireo, końcówka wyznaczonego Deneb, w centrum asteryzmie – Sadr, a po bokach – Jenny i Delta Cygni. Jest to najjaśniejszy punkt stanowiący Swan. Constellation (fot dobrze dać do zrozumienia) nie może pochwalić się jasnym blaskiem innych jego elementów. Oczywiście, pięć gwiazdek nie jest wyczerpująca zainteresowania są Rajski ptak. Jednak jest ona Północna Krzyż czyni taki wybitny konstelacji Łabędzia. Jak go znaleźć, zwykle nawet nie myśleć: asteryzmie znane niemal każdemu.

Inne „populacja”

Innym interesującym obiektem jest konstelacji 61 cygni, binarnym układzie gwiazdy. Składa się z dwóch pomarańczowego karła. Jak system Albireo widocznej z Ziemi i jest dostępna dla badań. Jego wyjątkowość polega na tym, że 61 Cygni jest jednym z najbliższych gwiazd na słońce (Odległość od naszej gwiazdy jest 11,36 lat świetlnych). Ponadto ma ona znaczący prawidłowego ruchu i jest własnością niewielkiej liczby podobnych obiektów widocznych z Ziemi. 61 Cygni jest słynne dzięki astronomii istniał w środku zdania ostatniego wieku o obecności systemu planetarnego. Nowe dane, ponieważ nie potwierdzają hipotezę, ale gwiazda nadal jest tematem wielu naukowców.

Kolejnym przedmiotem dużego zainteresowania – jest czarną dziurę Cygnus X 1, znajduje się w pobliżu 61 cygni. Jest najjaśniejsza źródło promieniowania rentgenowskiego, w konstelacji. Cygnus X-1 jest identyfikowany z dwóch obiektów: Jeden z nich – jasne niebieskie gwiazdy, z drugiej – jej towarzysza, niedostępne dla obserwacji. Promieniowanie powstaje, ponieważ przenoszenie masy niebieskich gwiazd w czarną dziurę. Podczas ruchu jest on ogrzewany do temperatury ogromne rozmiary a jego część jest emitowana do przestrzeni, w postaci dwóch strumieni kieruje się w inny od strony obiektu. Stan czarną dziurę Cygnus X-1 była w latach 70-tych ubiegłego wieku.

mgławica

Gwiazdy nie są jedynymi obiektami w konstelacji Łabędzia. Jazda to także ciemny obszar zwany „Northern Coal Sack”. Jest to dość blisko do naszej galaktyki znajduje międzygwiezdny obłok pyłu i gazu. Istnieje wiele mgławic. Złożone obiekty kosmiczne są określane jako zasłona lub Network (NGC 6960 i NGC 6992) – konsekwencje grzmiał 40.000 lat temu, do wybuchu supernowej. Na zachodnim brzegu zasłony Mgławica Miotła Wiedźmy jest niesamowite z pięknem zdjęć zrobionych za pomocą teleskopów.

Najjaśniejsza gwiazda w konstelacji Łabędzia, Deneb, oferuje bliskość dwóch mgławic: Ameryka Północna (NGC 7000) i Pelikan (IC 5070). Pierwszy jej kształt jest bardzo podobny do tytułowej kontynencie. Wraz z Mgławica Pelikan rozciągają się one ponad 50 lat świetlnych. Na Ziemi widzą gołym okiem, pod warunkiem, że obserwator będzie usytuowany w obszarze daleko od miasta lub innego sztucznego oświetlenia. Pojawiają się one jako mała rozmyte miejscu w północno-wschodniej części najjaśniejszych gwiazd, która ma łabędzia. Constellation, której zdjęcia ze wszystkich mgławic będzie bardzo interesujące zobaczyć absolutnie wszystko, słynie nie tylko ze swoich jasnych gwiazd i innych sąsiednich obiektów kosmicznych. Zatem obraz szlachetnych ptaków, a historia wygląd konstelacji odzwierciedlenie w mitologii.

Orfeusz i lira

Swan – bohaterem wielu legend i opowieści. Zarówno w naszej iw obcej kultury, ptak ten był symbolem piękna, czystości duszy i sztuki. Niektóre mity mówią o tym, jak było konstelacji Cygnus niebo. Legenda dla dzieci jeszcze doprowadzić do historii dla liceum jest związany z starożytnego greckiego piosenkarza Orpheus. Według niej, zamiar wrócić z martwych ukochanej Eurydyki, że naruszył zakaz zawrócić w drodze powrotnej i utracone na zawsze możliwość, aby pogodzić się ze swoją ukochaną. Zasmucony, spędził kilka lat wędrówki po świecie, pozostając wiernym Eurydyki i nie pozwalając sobie na inne dziewczyny, za to, co było znane jako mizoginem. Raz na Godła rzeki spotkał się z grupą Bachantek, wielbicieli Dionizosa. Na wieść o Orfeuszu, byli bardzo zły i rozerwał go, rzucając liry piosenkarza i jego głowę w wodzie. Bogowie Olimpu nie byli obojętni na bohatera, podziwiam je z ich talentu. Według jednej z wersji mitu, dusza jego lira Orfeusza i podniósł do nieba. Więc nie konstelacja Lear i Swan, położone blisko siebie.

faeton

Istnieje kilka mitów, które wyjaśniają, dlaczego możemy teraz rozważyć konstelacji Łabędzia. Legenda opowiada syn Heliosa, boga słońca, Phaeton. Śmierć, chciał udowodnić swoje pochodzenie i prosił ojca, by pozwolił mu jechać rydwan słońca na niebie. Helios uzgodnione. Dumny Phaethon był w stanie poradzić sobie z gorących koni i rydwanów wypadł z rzeki. Na ziemi, pozostaje długo szukał Cycnus, oddanego przyjaciela. Bogowie, widząc jak on zasmucony, obrócił ją w łabędzia. W tym przebraniu żył w pobliżu wody. Pragnąc utrwalić bezinteresownej przyjaźni, Zeus umieścił niebie konstelacji Łabędzia. Legenda, której centrum znajduje się postać o imieniu Cycnus, w innych wariantach. Jego nazwa w języku greckim oznacza „łabędzia”.

Warianty pochodzenia i śmierci Cycnus

Bohater, później przekształcony szlachetnego ptaka w różnych mitach był synem boga. Born of Apollo, Cycnus utonął w jeziorze, które jest następnie nazwie Kikneyskim. Jako syn Posejdona i Kalika znalazł się na łamach legend o wojnie trojańskiej. Według legendy został on zabity przez Achillesa, a jego ojciec odwrócił Cycnus w łabędzia. Trzecia wersja tej historii, że jego rodzice byli Ares, bóg wojny, a Pelops. Legenda opowiada o doskonałej zdolności do zarządzania Cycnus rydwan. Lubił zadzwonić konkursie wszystkich gości odwiedzających dom. Zwycięstwo pozostała Cycnus tak długo, jak jego przeciwnik nie Hercules. On przekroczył syna Aresa i rannych boga wojny. Sytuacja musiała interweniować, Zeusa. W rezultacie, Cycnus został przekształcony w łabędzia.

krucyfiks

Późniejsze epoki wypełnia swoje znaczenie konstelacji Łabędzia. Jazda go na mapie XVII wieku i później często zastąpiony przez obraz ukrzyżowanego Chrystusa. Nie najmniej rolę w tym odegrał identyfikacji z dobrze oznakowane asteryzmie Northern Krzyż Ziemi. Skorelowanie go z ukrzyżowania doszło we wcześniejszych dokumentach. W traktacie św Grzegorz z Tours, dnia 592 rocznie, to opis Wielkim Krzyżem ze wskazaniem jego postawy wobec konstelacji Łabędzia. Według świętego, znajdował się pomiędzy literami alfa i omega „pisał” gwiazdy Delphine i Lyra odpowiednio. Symbole te są zgodne z cytatem z Księgi Objawienia, w którym zmartwychwstały Chrystus nazywa siebie alfa i omega, początek i koniec.

Interesujące jest, że obraz krzyża znowu odnosi się do Orfeusza. Według niektórych uczonych chrześcijańskich Rzymian na początku nowej wiary pożyczył symbol ukrzyżowanego Boga pogan, więc przedstawiająca Orfeusza. Założenie to jest jeszcze jedna nić połączy konstelacji CYGNUS mit o piosenkarza i legendzie biblijnym.

Gwiaździsta jest uderzające w jego piękno i zawsze przyciąga nie tylko widoki, ale również myśli ludzi w dawnych czasach przymusowej mądry szukać wyjaśnienia dla wszystkich tych wspaniałości. Constellation Cygnus – żywym przykładem tego, jak trzeba zrozumieć niedostępne miejsca przy użyciu środków artystycznych wyrażania poezję i legendy. nie mogą być poglądy zawarte w starożytnych legend i mitów, nie będziemy o nich wiedzieć, a połowa z tego, co jest znane dzisiaj.

Współcześni ludzie nie są pozbawieni chęci zrozumienia tego, co znajduje się za wielu jasnych plamek na nocnym niebie. Ścisłych obliczeń naukowych widać marzenie, aby zrozumieć tajemnicę kosmosu, nauczyć swoje prawa i intuicyjne zrozumienie niemożności aby zmieścić się w ludzkim umyśle całej jego neohvatnost. Zdjęcia z teleskopu Hubble'a i jego „koledzy” pokazują, jak blisko prawdy byli starożytni poeci w sensie urody, rozciągnięte nad naszymi głowami. Biorąc pod uwagę, zdjęcia, łatwo jest uwierzyć, że wśród musujące blasku gwiazd i mgławic by wzgardził żyć żadnych bogów.