667 Shares 2754 views

Jak przygotować cappuccino w domu

Cappuccino – Włoski rodzimy drink, otrzymał światową sławę. Uważa się, że wpadł z mnichami – Kapucyni, bardzo kocha kawę z mlekiem. Zamów nazwę kapucyna, w tej wersji, i dał nazwę napoju.


W innej wersji nazwa tego rodzaju kawy wykonane z pianki mlecznej czapce wieńczącej kielich (w języku włoskim cappuccino – okap, okap).

Dobre cappuccino bardzo smaczne. Pachnące i delikatne znakomity napój zwieńczona śnieżnobiałą pianą z malowane sercem i podawane z laski cynamonu na spodek. Letni wieczór można udać się do kawiarni i napić, zapominając na chwilę zgiełku.

Uważa się, że tylko specjaliści wiedzą, jak zrobić cappuccino „prawo”. Jednak praktyka pokazuje, że z jakiegoś szkolenia i zwykłego śmiertelnika może łatwo przygotować cappuccino w domu. Nie gods garnki garnki, jak mówią.

Szczegółowe cappuccino przepis w domu.

Więc, czego szukamy. Cappuccino jest również zaparzona kawa, mleko, w której mogą być dodawane. Top napój ozdobiony wspaniałą pianką mleka, przyprawione cynamonem i cukrem.

Potrzebujemy:

  • kawa mielona

  • krem

  • cukier

  • startego cynamonu

Obecność wody płyty (gazem lub elektryczne), garnki i inne urządzenia – trzeba dodawać, że.

Opis krok po kroku cappuccino w domu.

Krok pierwszy. kawa napar. Wlać dzbanki do kawy (2 małe łyżeczki jeden kubek do kawy) napełnia się wodą i w ogniu. W tym przypadku, ręka z piórem nie dzhezevoy strzelać i oczy na przyszłość kawy nie zejdzie.

Tak szybko, jak pianka do kawy podszedł i przeniósł się z doniczek, szybko usunąć wszystko z ognia. Czekać, aż wszystko się tam, aby uspokoić i ustatkować, a następnie umieścić garnki na ogniu.

I tak zrobić kilka razy. Co najmniej cztery. W tym konkursie, „prędkość” piana jest ważne, aby zapobiec wrzącej kawy dla nas. Czyraki, stanie się gorzki, beznadziejnie zepsute, a to oznaczałoby, że nie byliśmy w stanie przygotować cappuccino w domu.

Krok drugi. Spienić mleko. Jest to prosta sprawa, ale to wymaga umiejętności, które, jak wiemy, pochodzi z doświadczenia. Ubijania podlegającą kontroli mleka tylko tłuszczu lub śmietany (zawartość tłuszczu nie mniej niż 6%).

Odsetek podobny do poniższego: 1 filiżanka kawy – jeden kubek śmietany. W garnku wlać śmietanę. Po raz pierwszy to lepiej wziąć krem tylko jedną filiżankę. W każdym razie, cappuccino – to pochashkovaya zabawy na dużą skalę nie jest gotowy.

Kładziemy krem na ogień i czekać na dziesięć sekund. Następnie bierzemy mikser i zacząć bić im. Tutaj ważne jest, aby nie przegapić gotowość chwila piany. Można go śledzić przez pojawienie się dużych pęcherzy na powierzchni kremu. Kiedy się tam dostać, skupiamy się i cieszymy się, gdy znikają. Jak straciliśmy – piana jest gotowa, wyłączyć mikser.

Krok trzeci. Związek kawy i pianki. Kawa wlewa się piękne naczynia (lub to, co jest). Następnie łyżka delikatnie rozprowadzić piankę na wierzchu kawy.

Krok czwarty – dekoracja. Na górnej powierzchni pianki wlać cukru (małe łyżeczki) i cynamon. Tutaj mamy również pewności, czy będzie to miało cappuccino. Zaczynamy z cynamonem. Jeśli piana będzie go utrzymać, dodać cukier ostrożnie. Jeśli będzie to cukier (pianki) siłą, a następnie cappuccino mamy „prawo”.

Jeżeli cukier spadnie przez piankę, następnie materiał wymaga mocowania. Znowu trochę kawy, śmietana i dalsze recepty. I nie należy się martwić, wszystko zacznie się bardzo szybko.

Nie ma innego sposobu, aby zaparzyć kawy cappuccino w domu, jednak droższe. Niezbędnego do wdrożenia krajowego ekspresu do kawy, jest tak zaawansowana, że to był najlepszy cappuccino w ich możliwości. Następnie proces produkcji napojów zostaną uproszczone i stanie się kwestia przyzwyczajenia, takie jak filiżanka herbaty na śniadanie.

A potem będziemy przyhamować w kawiarni, gdzie będziemy przynieść cappuccino w pięknej misce z laski cynamonu na spodek. Iz serca narysowane na piance.