343 Shares 2694 views

Lek "Nitrofungina". Recenzje. Instrukcje

Narkotyk "Nitrofungina" należy do kategorii środków połączonych, które wywierają działanie przeciwgrzybicze. Mechanizm działania opiera się na zdolności aktywnego składnika – chloronitrofenolu – w celu zahamowania wzrostu dermatofitów.


Wskazania

Preparat "Nitrofungina" jest zalecany dla grzybów różnego typu. Zalecane leki na trichofityzm, epidermofityzm, kandydozę skóry, erozję kandydozy i zmiany dysgidrotyczne w fałdach międzyzębowych szczotek. Wskazania obejmują międzygatunkowe grzyby grzybowe, zakażenia grzybicze w zewnętrznym kanale słuchowym.

Sposób stosowania

Produkt powinien być stosowany na zewnątrz. Obszary dotknięte chorobą są potraktowane (pocierane lub nawilżane) dwa razy na trzy razy dziennie, aż do wyeliminowania klinicznych objawów patologii. W obecności procesu zapalnego w ostrym przebiegu na obszarach grzybicy i wyprysku lek jest rozcieńczany wodą w stosunku 1: 1. Zapobieganie nawrotowi zmian grzybiczych po całkowitym wyeliminowaniu objawów patologii przeprowadza się przez co najmniej cztery do sześciu tygodni. Częstotliwość leku – 1-2 razy w tygodniu.

Działania niepożądane

W niektórych sytuacjach lek "Nitrofungina" (opinie niektórych pacjentów poświadczają) w niektórych sytuacjach powoduje alergiczne zapalenie skóry, podrażnienie skóry. W tym przypadku zaleca się przełączyć się na stosowanie leku rozcieńczonego wodą w stosunku 1: 1. Podczas terapii możliwe jest barwienie skóry w jasno żółtym kolorze. Jeśli nie zauważysz niepożądanych skutków w opisie, ogólnym pogorszeniu stanu lub braku efektu terapeutycznego, powinieneś przestać używać leku i skontaktuj się z lekarzem.

Narkotykiem jest Nitrofungina. Przeciwwskazania

Medycyna nie jest przypisana, jeśli składniki są nietolerancyjne.

Dodatkowe informacje

Informacje o lekarstwie "Nitrofungina" opinie specjalistów w ogóle są pozytywne. Lekarze zauważają wysoką skuteczność leku. Instrukcje dotyczące stosowania ostrzegają, że obszary leczone lekiem nie powinny być narażone na działanie promieni słonecznych z powodu ryzyka uczulającego działania leku. Należy zachować ostrożność podczas przepisywania leku w obecności powikłań zakaźnych na podstawie grzybiczych zmian chorobowych nóg, jak również objawów egzemy. Należy pamiętać, że preparat stanowi 50% etanolu. Tolerancja "Nitrofunginy" (opinie ekspertów potwierdzają to) jest zadowalająca u pacjentów w różnym wieku. Niemniej jednak dzieci powinny być traktowane z najwyższą ostrożnością pod nadzorem lekarza. Podawanie leku podczas ciąży i laktacji jest przeprowadzane po ocenie stosunku szacowanej korzyści terapeutycznej i prawdopodobnego zagrożenia dla zdrowia matki lub płodu. Podczas leczenia okolic narażonych na działanie leku należy zachować ostrożność, unikać penetracji leku w środku. Podczas obserwacji środków bezpieczeństwa środek jest mało prawdopodobny, aby być zatruty. W przypadku przypadkowego połknięcia leku "Nitrofungina" (opinie lekarzy na to zeznają) występuje rozstrój żołądka, zawroty głowy, uczucie ciepła. Należy natychmiast odwiedzić lekarza. Przed użyciem leku należy skonsultować się ze specjalistą. Nie należy samemu zażywać leków.