513 Shares 9730 views

Tunel w policzek: dziwna moda lub sposobem wyrażania siebie?

Biomodifikatsii osoby narażone na od czasów starożytnych. Zmiany w organizmie wtedy miał święte znaczenie i były częścią skomplikowanych rytuałów mających na celu dać osobie unikalne właściwości lub podkreślić swój status społeczny. Najczęstszym były wszelkiego rodzaju eksperymentów z osobą, na przykład, nakłuwa nos i płatki uszu i ustanowienie ich pierścieni lub tunelach.

Warto zaryzykować

Dzisiaj, tunele w policzkach i uszach stały się częścią sztuki ciała i zyskał szeroką popularność wśród niektórych młodych. Teraz są one traktowane jako część subkultury i znakiem przynależności do wąskiego grona wybrańców.

Przed wizytą w salonie powinien odpowiedzieć sobie na pytanie: „Co się stanie potem, kiedy w końcu pojawi się tunel w policzek?”. Najpierw śladu potem jest dość trudne do wyeliminowania: zrobić wszystko „jak było” mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. Po drugie, podobne eksperymenty ze swoim wyglądem może poważnie zmienić życie człowieka. Ludzie wierzą, że inni będą nagle uważają go (it) „cool” facet lub „strasznie stylowy” dziewczyna z wizytą do mistrza powinno być zaniechane. Tatuaże, piercing i tunele powinny być wykonane świadomie, a nie tylko dla skandaliczne.

Czy nie zrobić tunele w policzkach? Zdjęcia ludzi, którzy mogą już pochwalić się takim „dekoracji”, wyczerpującej odpowiedzi na to pytanie. Jeśli się podobało, można wybrać tunel o odpowiedniej wielkości i konstrukcji.

Jak zrobić tunele

Nie słuchaj rad o tym, jak zrobić własny tunel w policzek. Te „instrukcje” są bardzo niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego, ale nie odważył się pójść. Dlatego, aby nabyć takie „ozdoby” jest zalecany w dobrym salonie piercingu, do świadczenia takich usług.

Istnieje kilka sposobów, aby zainstalować tunel w policzkach i uszach, wśród których:

  • Chirurgiczny. Policzek cięto skalpelem, i wprowadza się do dekoracyjnego. Jest szybko i prawie bezboleśnie w przypadku znieczulenia.
  • Rozciąganie: najpierw małe nacięcie, następnie wstawia wypełniacze specjalnych ( „obwarzanek”, w kształcie stożka „ślimak”). Mogą one być wykorzystywane do 1 sesji przedłużenie tunelu o kilka milimetrów.
  • taśma teflonowa. Jest nawinięta na specjalnej dekoracji i włożona do punkcji. Stopniowe zwiększanie liczby zwojów może rozszerzyć otwór do żądanej wielkości.

W procesie rozszerzania otworów ważne jest to, że właściwie leczyć. Tkanina nie jest zniszczone, ich ekspansja najlepiej jest wykonywać stopniowo. Ponadto przebicie należy traktować kilka razy dziennie specjalnego roztworu dezynfekującego.

Trochę o zdrowiu

Istnieje szereg przeciwwskazań medycznych do przekłuwania policzki i uszy. Na przykład:

  • Miejscowe reakcje alergiczne;
  • wyprysk;
  • cystic trądzik;
  • różne choroby krwi.

Alergia na materiał, z którego tunele mogą nie pojawić się natychmiast, jego intensywność zależy od osoby. Jeśli jesteś wokół miejsca wkłucia pojawił podrażnienie i swędzenie, należy natychmiast skonsultować się z dermatologiem.

Podczas gdy piercing jest uzdrowiony, wszystkie zasady higieny osobistej, których warto uczyć się od mistrzów przeszywającym salon należy przestrzegać ściśle z góry. Jeśli rana dostaje zakażenie, ropień lub możliwego zanieczyszczenia jakiejś choroby. Samoleczenia w tym przypadku – jest nie tylko bezużyteczne, ale także niebezpieczne. Nawiasem mówiąc, bezczynność – nie jest rozwiązaniem, brak opieki może doprowadzić do tego, że wspaniały tunel w policzek zostały wyeliminowane chirurgicznie.

Co wtedy będzie musiała

Ludzie, którzy ośmielili się zrobić tunel w policzek, trzeba być przygotowanym na to, że reakcja innymi do „dekoracji” może być, delikatnie mówiąc, nieadekwatne. Jest to zrozumiałe, ponieważ poziom tolerancji naszego społeczeństwa jest wciąż daleki od zaakceptowania.

Na Zachodzie ludzie są bardziej tolerancyjne w stosunku do wyglądu i zachowania innych. Na przykład, tunele w policzkach „akwarium” postrzeganych przez praktycznie wszystko dość cicho, natomiast w Rosji to egzotyczne mogą sobie pozwolić tylko najbardziej śmiałych i zaawansowanych fanów biomodifikatsii.

Czy można sobie wyobrazić tunele lub zadowolić się bardziej konwencjonalnych sposobów wyrażania swojej wyjątkowości, każdy może swobodnie decydować. W zasadzie niepotrzebne przebicia i dziury jest dość mógł zaszyć żadnego chirurga plastycznego.