843 Shares 1788 views

Prawidłowe układanie cegieł w zimie: technologii, których należy przestrzegać

Zdarza się, że budowa domu jest opóźniony tak, że przyjście na zimno. Lub gdy chcesz zbudować budynek teraz, zamiast czekać aż do lata. Ale cement w temperaturze zera przestaje twardnieje jak dobrze zrobione murowanie zimę w temperaturach poniżej zera?


Dlaczego nie jest to rozwiązanie zawiesza

Kiedy pogoda jest zimno, to zasadniczo spowalnia utwardzanie rozwiązanie. Gdy temperatura spadnie do zera, proces zasadniczo zatrzymane. Całą mieszaninę zostaje podzielony w piasku, cementu lub innych spoiw. Ścianką działową między nimi – jest woda, która się na lodzie. Ta reakcja prowadzi do tego, że cement nie plastyczności, w wyniku czego szwy poziome nie są całkowicie uszczelnione.

Cement może grozić rozmrażania

Gdy dni od rozmrożenia zachodzi pod działaniem promieni słonecznych, że ściany rozpocząć spęczenie ponieważ lód przekształca się ponownie w wodzie. Najgorsze jest to, że tej zimy murowanie daje nierówną skurcz. W konsekwencji, projekty tracą stabilność i wytrzymałość.

W takich okolicznościach, gdy sprzęgło jest zamrożone, a następnie rozmrożone, należy wziąć 28 dni, aby złapać wszystko. Następnie roztwór staje się tylko w połowie silna, deklarowana przez producenta jego twardości. I tak jest w przypadku, jeśli nadal mają możliwość odwilży, ale nie wtedy, gdy zimno okrągły zegar. Z tych powodów, został wynaleziony rozwiązań, które mogą, a przy niskich temperaturach w celu zachowania wytrzymałości murów, deklarowaną przez producenta.

Metody zima murowane

Aby zima murowanie była solidna, istnieje kilka sposobów, aby to zrobić:

  • Dodano do roztworu składniki zapobiegające zamarzaniu;
  • ogrzewanie elektryczne;
  • tworzyć Tepljakov.

Budowniczowie profesjonalne zastosowano cegły brukowej w zimie, jednak powinno być zaplanowane w projekcie pierwotnie. Wtedy wszystko dokładnie obliczone, aby proces kontrolowany i wykonany dobre wyniki możliwe. Cegły są zawarte w ogrzanym roztworze. I jeszcze nie miałem czasu, aby zamrozić, jest on przybiera na sile. Po tym, wszystko jest zamrożone i rozmrażanie, twardnieje ponownie, i tak dalej. Te procesy i oczekiwać, aby przewidzieć wynik końcowy.

Rodzaje mieszanek, które są używane w zimie

Technologia murowanie zimą zapewnia rozwiązanie:

  • cement;
  • wapno i cement;
  • gliny cementu;
  • Roztwór również używany, gdzie podstawa – wapno palone.

Na podstawie warunków pogodowych, rozwiązanie zależy od marki. Jeśli nie brać pod uwagę temperaturę klimatyczną, mieszanina jest podjęta, który jest o dwa rzędy wielkości wyższe niż to, które jest przeznaczone do użytku w lecie.

Wybór temperatury i mieszanki

Jeśli na zewnątrz i nieco poniżej -3 użyciu starego mieszaniny. Gdy temperatura -4 do -20 ° C, a następnie znacznik jest zwiększone przez dwa punkty. Na przykład, zastępując №10 na №25. Jeśli jeszcze silny zimny, a następnie wzrośnie o kolejne dwa punkty.

Aby murowanie odniosła sukces w zimie, murarzy dostarczyć ciepły roztwór za pomocą specjalnych pojemników. Są one w stanie utrzymać odpowiednią temperaturę roztworu.

Jeśli roztwór zamarzł

Jeżeli wiatru na zewnątrz, konieczne jest ogrzanie mieszaniny pięciu stopni więcej. W murarza mają 25 minut, aż roztwór nie jest zamarznięta. Jeżeli jednak, nie może pojawić się lód, w każdym razie, nie można dodać wrzącą wodę. Spowoduje to utworzenie porów, w których ponadto, że woda zamarznie, to znacznie pogorszyć jakość muru. Konieczne jest, aby odesłać zamrożoną mieszaninę do ogrzania się i do pracy wziąć ciepły. Dla wygody, wymagana ilość roztworu dozowana w izolowanym pojemniku i rysunek z niego wykonać pracę. Dopiero po tych zasad, może masz prawo cegły brukowej w zimnych porach roku.

Funkcje Winter murarskich

Zwłaszcza zimą murowane, że konieczne jest bardzo szybko zrobić wszystko, kładąc na rozwiązanie łóżko powinno natychmiast przykryć go z cegły, więc kontynuując w całej serii. Ściana dynamika up jest również bardzo ważne, ponieważ bardziej wytrzymałej konstrukcji trzeba położyć nacisk na wyższych poziomach dole. Tylko tak mocno sprężone stawów i zamrożono w tej pozycji, daje odpowiednie ściany stabilności.

Pomimo faktu, że murów jest prowadzone w okresie zimowym, grubość spoin nie powinna być szersza niż latem. Jeśli objętość roztworu łączących jest przekroczona, może to prowadzić do silnego kurczenia się po rozmrożeniu. Jest to wysoce niepożądane i może nawet doprowadzić do upadku. Więc trzeba przestrzegać tych zasad i murarskiej zimie. Nawet podczas przerw trzeba objąć strukturę papą, tkaniny, polietylen, w ogóle, aby utrzymać ciepło tak długo, jak to możliwe. Po rozwiązaniu podczas krzepnięcia i zapewnia również własne ciepło, to nie jest dużo, ale pomoże ugruntować. Należy również upewnić się, że wszystkie szwy zostały wypełnione, a oni nie mieli pustek. Po tym wszystkim, mogą one prowadzić do nierównomiernego skurczu, koszenie lub nawet obniżyć całą strukturę.

Ściany, podłogi i belki

Kiedy wzniesiono ściany lub słupy, konieczne jest, aby zrobić murze budynku, jako granicy, szew może działać, co jest osadowych. Wysokość konstrukcyjna w takich warunkach nie powinna być większa niż 4 m. Przy murze jest gotowy, natychmiast po niej trzeba podnosić płyty zachodzą na siebie. Wszystkie belki i dźwigary, które spoczywają na ścianach, trzeba połączyć z kotew metalowych. Tak więc cała konstrukcja może wytrzymać ciężar płytek, naciska na górze. Działa naprawić skręcanie, czy są one wykonane z drewna, za pomocą podkładek. Tylko poprawne murowanie i właściwy konsolidacja będzie miała pozytywny wynik.

Podstawą do rozprzestrzeniania fundamentowej, chroniąc przed mrozem wszystko, zarówno podczas jak i po pracy. Ma to zapewnić, że Fundacja po rozmrożeniu nie zaczął szybko tonąć, a tym samym poddanie sprzęgła deformacje, które mogą doprowadzić do upadku. W okresie zimowym, gniazda są umieszczone papy, pokrycia dachowego, lub polietylen, bezpośrednio na wyrównanym łóżka betonowego. Są one umieszczone w trzech warstw jest możliwe, a co ważniejsze, aby ekspozycja na działanie mrozu.

kontrolowany skurcz

Robi układania stosowania zimą żelbetowych mostów, a jeśli nie obejmuje więcej niż 1,5 m, możliwe jest użycie zwykłego deskowanie zaburtowy zworki. Jest to codzienna praktyka. Ponieważ przepisy zapewniają deskowania Cegła wpływ na stojakach, które są zamontowane na kliny, kiedy rozpoczyna się topieniu osłabić. Umożliwiając w ten sposób całą konstrukcję Równomiernie zakryte. Wszystkie stojaki i zworki są ustawione w centralnych częściach ścian, nie możemy pozwolić na ich przesunięcie. Wszakże to rozmrożone, ze zworka zdjęta szalunku dopiero po 15 dniach.

kamieniarstwo zimowy charakteryzuje się tym, że wysokość otworów okiennych i drzwiowych, gdy są one określonymi w cegle musi być większa niż 5 mm, gdy podobne prace w lecie. W każdym przypadku, roztwór jest mieszany tylko w ogrzewanej wodzie.

szwy ocieplenie wykorzystujące energię

Nadal istnieje technologia murowana z cegły z ogrzewaniem. W tym celu, poziome spoiny należy położyć przewód. Jej grubość może być 0.3-6 mm, należy pozostawić wystarczająco długie końce, aby móc wygodnie podłączyć do źródła zasilania. Mogą być spawaczem. Układając przewody należy upewnić się, że rozwiązanie nie była nieważna, ponieważ ogrzewanie w tym przypadku byłby wolniejszy i może stać się nieskuteczne.

Podczas ogrzewania mieszaniny sam przechodzi tylko 25% pozostałe straty energii na ogrzanie otaczającego powietrza i cegły. W związku z tym konieczne jest staranne dobranie urządzenia, które jest zdolne do stabilnego uzyskując pożądaną ilość energii elektrycznej. Takie murowane z cegły, którego schemat jest przedstawiony tutaj, najbardziej technologicznie i bardziej nowoczesny niż to, w którym trzeba budować Tepljakov.

Sposób chemiczny

Istnieje również sposób, aby zapobiec zamrożeniu roztworu, stosowania chemikaliów. Są one dodawane do roztworu i obniżają temperaturę, w której mieszaninę zamraża się. Wśród tych związków najbardziej efektywny i szeroko stosowane są chlorek sodu, azotan wapnia, azotan wapnia, w połączeniu z mocznikiem i węglanu potasu.

Jednak ta metoda tworzenia murów posiada znaczącą wadę, wiele eksperci twierdzą, że aby użyć go do budowy domów mieszkalnych nie może być. Po tym wszystkim, gdzie ludzie będą żyć, używać środków chemicznych nieuzasadnionych: mogą być toksyczne i wpłynąć na przyszłe zdrowie mieszkańców.

Ważne jest, aby pamiętać, uciekają się do tej metody, nie możemy zbytnio kolidować z tych dodatków, jako rozwiązanie może złapać dużo szybciej niż oczekiwano. tyle optymalnie 1-3% w stosunku do całkowitej masy mieszaniny. Dowiedz się więcej szczegółów, a konkretnie, ile to kosztuje, aby je dodać, można jedynie empirycznie.

Tutaj sprawdziliśmy jakie układanie cegieł, jak to jest właściwie wdrożony w zimnych porach roku, a materiały, które mogą być potrzebne. Jak widać, nawet w pozornie beznadziejnej sytuacji, istnieje kilka rozwiązań. Są, oczywiście, wymaga trochę praktyki i doświadczenia, aby dokładnie zrozumieć, jak zachowują się materiały.