820 Shares 9054 views

Hałas – w … hałas przemysłowy i jej wpływ na człowieka

Hałas – pewien wibracje dźwiękowe. Teraz co drugi człowiek jest nie tylko doświadcza codzienne zmęczenie, ale mniej więcej raz w tygodniu, czując ostry ból głowy. Co faktycznie jest powód? Hałas może mieć zarówno pozytywny jak i negatywny wpływ na zdrowie ludzi. Na przykład ostatnio stały się popularne w użyciu białego szumu, aby uspokoić dziecko i normalizację jej snu.


Negatywne skutki hałasu na organizm

Negatywny wpływ zależy od tego jak często i jak długo dana osoba jest pod wpływem dźwięków o wysokiej częstotliwości. Szkoda hałasu nie jest absolutnie gorsze jego korzyść. Hałas i jego wpływ na człowieka badane w czasach starożytnych. Wiadomym jest, że w starożytnych Chinach często torturowani dźwięk. Taka kara uważana jest za jedną z najbardziej gwałtowne.

Naukowcy udowodnili, że dźwięki o wysokiej częstotliwości negatywny wpływ na rozwój umysłowy i psychologicznej. Niezależnie od tego ludzi, którzy są w ciągłym stresie hałasu, szybko znudzi, cierpią z powodu częstych bólów głowy, bezsenność i utrata apetytu. Z biegiem czasu, ci ludzie będą rozwijać się choroby układu krążenia, zaburzenia psychiczne, zaburzenia metabolizmu i funkcji tarczycy. W dużych miastach, hałas ma nieodwracalny negatywny wpływ na organizm człowieka. Dziś problem ten próbuje zarządzać ogromną liczbę ekologów. Ocieplić swój dom przed bodźcami hałasu dużego miasta, zainstalować dźwiękoszczelny.

poziom hałasu

Hałas w decybelach – jest moc dźwięku, który jest postrzegany przez ludzki układ słuchowy. Uważa się, że ucho ludzkie odbiera dźwięk w paśmie 0-140 decybeli. mniejsze natężenie dźwięków korzystnie wpływają na organizm. Należą do nich dźwięki natury, a mianowicie, deszczem, wodospadem i tym podobne. Ważny jest jeden dźwięk, który nie jest szkodliwy dla organizmu ludzkiego i aparatu słuchowego.

Hałas – to wspólne określenie dla różnych dźwięków częstotliwości. Istnieją ogólnie przyjęte normy poziomu hałasu w miejscach publicznych i prywatnych z lokalizacją danej osoby. Na przykład, w szpitalach i domach dostępnych normą dźwięku – to 30-37 dB, natomiast hałas przemysłowy sięga 55-66 dB. Jednak często w gęsto zaludnionych miastach, wibracje dźwiękowe osiągnąć znacznie wyższą ślad. Lekarze uważają, że dźwięk, który przekracza znak 60 dB, powodując ludzkich zaburzeń neurologicznych. To z tego powodu, że ludzie żyjący w dużych miastach są doświadcza przewlekłego zmęczenia i częste bóle głowy. Dźwięki, które przekracza 90 decybeli, przyczyniają się do utraty słuchu, wyższe częstotliwości może spowodować śmierć.

Pozytywny wpływ dźwięku

Narażenie na hałas i wykorzystywane do celów leczniczych. fale o niskiej częstotliwości w celu poprawy psychicznego i rozwoju psychicznego i emocjonalnego tła. Jak wcześniej wspomniano, obejmują takie dźwięki emitowane przez naturę. Wpływ hałasu na osobę nie jest w pełni poznany, ale przypuszcza się, że aparat słuchowy jest dorosły stoisko 90 decybeli, podczas gdy membrana dziecięcy może wytrzymać tylko 70.

Ultra- i infradźwięki

Infra- i ultradźwięków ma najbardziej negatywny wpływ na ludzki układ słuchowy. Od takiego hałasu nie może zostać zapisany, ponieważ te różnice słychać tylko zwierzęta. Takie dźwięki są niebezpieczne, ponieważ wpływają one na narządy wewnętrzne i może spowodować ich uszkodzenie i pęknięcie.

Różnica pomiędzy dźwiękiem i hałasu

Dźwięk i hałas – to jest bardzo podobne w rozumieniu tego słowa. Jednak różnice są nadal. Pod dźwięk rozumie wszystko, co słyszymy i hałas – to dźwięk, który nie jest podobny do konkretnej osoby lub grupy osób. Może to być ktoś śpiewa, psy szczekają, dźwięk młot pneumatyczny, hałasu przemysłowego i ogromną liczbę irytujących dźwięków.

rodzaje hałasu

Hałas jest podzielona przez widmowych charakterystyk dziesięciu gatunków, a mianowicie: biały, czarny, różowy, brązowy, niebieski, fioletowy, szary, pomarańczowy, zielony i czerwony. Wszystkie one mają swoje własne cechy.

Biały szum charakteryzuje się równomiernym rozkładem częstotliwości oraz różu i czerwieni ich wzrostu. Jednocześnie, czarny jest najbardziej tajemnicza. Innymi słowy, czarny hałas – to cisza.

choroba hałas

Wpływ hałasu na człowieka rozprawie ogromnie. Hałas może rozwijać się choroby oprócz przewlekłych bólów głowy i chroniczne zmęczenie, z falami wysokiej częstotliwości. Lekarze zdiagnozowali jej pacjenta, jeśli on narzeka znacznym ubytkiem słuchu, jak również zmian w ośrodkowym układzie nerwowym.

Początkowe objawy choroby hałas – dzwonienie w uszach, bóle głowy, chroniczne zmęczenie i nieuzasadnione. Utrata słuchu jest szczególnie niebezpieczne w przypadku kontaktu z ultra- i infradźwięków. Nawet po krótkiej interakcji z takim hałasem może nastąpić całkowita utrata słuchu i rozdarcie bębenki. Objawy uszkodzenia tego rodzaju hałasu jest ostry ból w uszach, a także przekrwienie. Gdy takie objawy należy natychmiast skontaktować się ze specjalistą. Najczęściej, gdy długotrwała ekspozycja na hałas na narząd słuchu jest naruszenie nerwowego, układu krążenia i aktywności wegetatywnej dysfunkcji. Zwiększone pocenie się zbyt często sygnalizuje chorobę hałasu.

Choroba hałasu nie zawsze jest uleczalna. Często można odzyskać tylko połowę możliwości słuchowe. W celu wyeliminowania choroby, eksperci zalecają, aby przerwać kontakt z dźwięków o wysokiej częstotliwości, a także przepisane leki.

Istnieją trzy stopnie hałasu choroby. Pierwszy stopień choroby charakteryzuje się niestabilnością aparatu słuchowego. Na tym etapie choroba jest łatwo uleczalne, ale po rehabilitacji pacjenta może ponownie skontaktować się z hałasem, ale musi przejść roczną kontrolę uszu.

Drugi stopień choroby charakteryzują te same cechy jak pierwszy. Jedyna różnica – jest bardziej dokładna obróbka.

Trzeci etap hałasu choroby wymaga poważniejszej interwencji. Z pacjentem indywidualnie omówić przyczyny choroby. Jeśli jest to konsekwencją aktywności zawodowej pacjenta, pracy zmianowej wariant.

Czwarty etap choroby jest najbardziej niebezpieczne. Pacjentom zaleca się całkowicie wyeliminować wpływ hałasu na organizm.

Zapobieganie chorobie hałasu

Z częstych interakcji z hałasem, na przykład, w pracy, musi poddać się badaniom lekarskim roczną przez specjalistę. Pozwoli to na wczesne stadia choroby zdiagnozować i rozwiązać. Uważa się, że choroba ta jest również podatna na nastolatków hałasu.
Powodem tego jest to, aby odwiedzić kluby i dyskoteki, gdzie poziom hałasu przekracza 90 decybeli i częstego słuchania muzyki na słuchawkach przy wysokim poziomie głośności. Takie młodzież zmniejsza poziom aktywności mózgu, pamięć pogarsza.

industrialne dźwięki

hałas przemysłowy – jeden z najbardziej niebezpieczne, ponieważ takie dźwięki towarzyszą nam najczęściej w miejscu pracy, aby wyeliminować ich wpływ jest praktycznie niemożliwe.
hałas wystąpić z powodu eksploatacji urządzeń produkcyjnych. Zakres fal dźwiękowych w zakresie od 400 do 800 Hz. Specjaliści badanych ogólną kondycję bębenki i uszy kowali, tkaczy, Boilermakers, pilotów i wielu innych pracowników, którzy współdziałają z hałasem przemysłowym. Stwierdzono, że tacy ludzie mają zaburzenia słuchu, a niektóre z nich rozpoznano chorób ucha środkowego i wewnętrznego, które w przyszłości mogą prowadzić do głuchoty. Aby wyeliminować dźwięki przemysłowych lub w dół dla poprawy samych maszynach. Aby to zrobić, należy wymienić hałaśliwych części, w cichej i nieakcentowane. Jeśli proces ten nie jest dostępny, innym rozwiązaniem jest uważany za ruch maszyn przemysłowych w oddzielnym pomieszczeniu, a jego kontrola – w dźwiękoszczelnej sali.
Często, dla ochrony przed hałasem przemysłowym wykorzystaniem wkładki ochronniki słuchu, który chroni od dźwięków, których poziom nie może być zmniejszona. Dla takiej ochrony może obejmować zatyczki do uszu, słuchawki, czapki i inne.

Wpływ hałasu na organizm dziecka

W uzupełnieniu do złego środowiska i wielu innych czynników, narażone dzieci i młodzieży ciało ma również wpływ hałasu. Podobnie jak dorośli, dzieci mają ubytek słuchu i funkcjonowanie narządów. Unformed organizm nie może bronić się przed czynnikami dźwiękowych, zatem aparat słuchowy jest najbardziej wrażliwy. Aby zapobiec utracie słuchu wymaga zarówno fizyczne specjalista dziecko może być przeprowadzane częściej. Im wcześniej choroba zostanie wykryta, tym łatwiej będzie to lekarstwo.

Hałas – zjawisko, które towarzyszy nam przez całe życie. Nie możemy ignorować jego wpływu, i nawet nie myśleć o tym. Czy jest to prawidłowe? Badania wykazały, że ból głowy i zmęczenie, które zwykle kojarzy się z ciężkim dniu pracy, to często wiąże się z czynnikami hałasu. Jeśli nie chcesz cierpieć z powodu stałej złe samopoczucie, warto pomyśleć o jego ochronę przed hałas i ograniczenie kontaktu z nimi. Należy przestrzegać wszystkich zaleceń dotyczących ochrony i przywrócenia słuchu. Bądź zdrowy!