758 Shares 6365 views

Kolejność naprawy. Od czego zacząć napraw w mieszkaniu? Naprawy w „Chruszczow” w nowym budynku

Działania naprawcze w mieszkaniach wymagają dużo zasobów i, niestety, nie zawsze uzasadnia oczekiwania. Tak, że wynik nie zawodzi w przyszłości, ważne jest przeprowadzenie poważnych prac przygotowawczych. Będzie ona obejmować nie tylko środki techniczne, ale także plan, w wyniku której do wykonywania określonych działań. Oczywiście, jakość wyników bezpośrednio wpływają na materiały budowlane, urządzenia i kunsztu. W tym przypadku napraw sekwencja może zniweczyć pracę najlepszych rzemieślników. Na przykład prawidłowo złożone piękny fornir jest zniekształcony i tracą swoje właściwości estetyczne, jeśli jest ona wykonywana przed działaniami elektrycznych. A to tylko jeden z przykładów niewłaściwych taktyki działań naprawczych produkt, a jednak wciąż muszą uwzględniać indywidualne dane dotyczące konkretnego mieszkania.

Planowanie jako przygotowanie do prac remontowych

Na tym etapie konieczne jest ustalenie, co do zasady, musi być przeprowadzona w mieszkaniu. Nawet nowe budynki są dziś do czynienia z właścicielami różnych stanach, więc lista działań naprawczych mogą się różnić. Ponadto, istotne i kwestia ile remontu mieszkania. Do tej pory, ta waha się średnio od 150 do 500 tys. RUB. według tego samego zestawu operacji planowanych na użycie materiałów, sprzętu i tak dalej. d. Nie wspominając usług płatniczych zaprosił artystów, bez których pewne działania nie mogą być wykonywane.

Kiedy skompilowany indykatywny wykaz prac, konieczne jest, aby przystąpić do przygotowania instrumentu, dobór materiałów, środków eksploatacyjnych, etc .. W tej części pleców nie należy zapominać o ograniczeniach finansowych, ale do osiągnięcia najwyższych wyników i walory estetyczne i trwałość. Teraz warto bliżej przyjrzeć się w jaki sposób iw jakiej kolejności można przeprowadzonych napraw na rękach? Od czego zacząć? To pytanie będzie zależeć od aktualnego stanu apartamentu. W jednym przypadku, to kończy, aw innym – jastrych aktualizacja lub instalacja okien. Jeżeli mieszkanie jest całkowicie pusty, praca zaczyna się od inżynierii.

Instalacja systemów inżynieryjnych

Priorytetów w pracy często działa prosta zasada: najpierw, a następnie najbrudniejszych i kłopotliwej operacji. To nie zawsze działa, ale w tym przypadku należy je wykorzystać. Systemy inżynierskie wymagają wykonywania skomplikowanych prac instalacyjnych, które po prostu nie są zgodne z wynikami innych gotowych operacji. Zwłaszcza jeśli planujemy przeprowadzenie naprawy nierównoległych swoje ręce. Od czego zacząć w tej części? Zaleca się przede wszystkim do wykonywania przewodów kanalizacyjnych i wodociągowych. Zwraca również wnioski dla przyszłych punktach instalacji WC, umywalki, wanny i innych obiektów usługowych w kuchni iw łazience.

Zasadniczo operacje sanitarny nie przeszkadzają i przeprowadzenia imprez elektrycznych. Na tym etapie, przewody układa zamknięty dla energii elektrycznej, przewodów telefonicznych, linii sygnałowych i innych. Montaż rurociągu zależy jaka będzie kolejna sekwencja naprawy w konkretnym przypadku. Jeśli oprócz inżynierii może zakończyć tylko okładzinę, ma sens i zgazowanie zrobić na tym etapie. Złożoność jest tylko, że zainstalowany sprzęt będzie wymagać zwiększenia środków w celu ochrony siebie, ale może stać się przeszkodą w procesie naprawy.

Układanie tynków

Tynkowania powierzchni – dość krytyczny, ponieważ jakość powłoki będzie wpływać na charakterystykę następną warstwą dekoracyjną. Układanie w stos jest pożądany w celu wytworzenia po wszystkich technicznych i przy założeniu, iż temperatura nie spadnie poniżej + 10 ° C Oznacza to, że na jesieni położyć tynk jest możliwe dopiero po montażu okien i drzwi z bezpiecznego rozdzielenia. Średnia sekwencja naprawy w mieszkaniu w postaci tynku jest następujący: zaczynając od końca sufitu, a następnie przez ścianki oraz otwory. Uzupełnia tę część miejscu pracy wbudowanego i wyrównanie poszczególnych niszach w ścianach.

Centralna instalacja grzewcza

Centralne ogrzewanie uzgodnić z prac izolacyjnych, które nie zostały zakończone w poprzednim kroku. Połączenie tych dwóch wydarzeń jest ważne z tego powodu, że właściciel będzie mógł znaleźć równowagę między różnymi sposobami ocieplenia mieszkań. Jeśli chodzi o izolację, to pierwszy naprawy w nowym budynku, ze względu na brak wykończenia podłogi i ścian (oprócz warstw wyrównujących i gipsu) umożliwia szerokie zastosowanie płyt z wełny mineralnej lub polistyrenu.

Należy wziąć pod uwagę jeszcze i rurowy obieg wkładka podczas montażu płyt izolacyjnych. dwuwarstwowy izolator jest zazwyczaj utworzony, a obwody grzejne są ułożone na drugim poziomie. W tym celu należy wykonać na płytkach do szczelin i rowków, odpowiedniej wielkości rury. Typ ma być używany, sprzęt grzewczy może mieć wpływ na przebieg naprawy, ponieważ różne jednostki wymagają innego podejścia. Na przykład, małe grzejników i grzejników, jest możliwe połączenie na końcu, a komunikacja z kotłowni i tradycyjnych kotłów wytwarzane w tym samym etapie.

Wykonywanie więzi

Warstwa wiążąca jest podstawą struktury podłogowej. Będzie to nośnik do dekoracyjnego pokrycia i dla systemów ogrzewania podłogowego. Przed remontu pomieszczeń w tej części urządzenia powinien pokrywy betonowej monolitycznej. Ale dzisiaj, na więzi domu wykorzystywane są bardziej elastyczne w użyciu i przyjazny dla środowiska suchą mieszanką. Nawiasem mówiąc, to konieczne jest użycie mieszaniny samopoziomujący do wytwarzania prawie idealnie gładką powierzchnię.

Układanie odbywa się w kilku etapach, w których: przygotowuje się roztwór mieszaniny według instrukcji producenta, wylewanie podłoże i wyrównania. Standardowa kolejność napraw w mieszkaniu stanowi, że tie zostaną umieszczone w pierwszej kolejności. Ale jeśli planujesz izolacji podłogi i podziemnej układanie komunikacji, logiczne jest, że po raz pierwszy dokonał tych czynności.

praca w obliczu

Po montażu rur, przewodów elektrycznych i urządzeń obiegu grzewczego, można przystąpić do dekoracyjnego konstrukcji ścian, sufitu i tej samej płci. Nowoczesna naprawy i dekoracji mieszkań wymaga przestrzegania stylistycznej integralności błony śluzowej w różnych powierzchniach, które powinny być brane pod uwagę przy wyborze materiałów. Pierwsze kroki z sufitu. Można go uruchomić na technologii fałszywe lub napięcia struktur, które będą dodatkowo umożliwić opłaca się organizować i systemy oświetleniowe w underceiling niszach.

Obok ściany są wykonane. W zależności od pomieszczenia i jego obszaru funkcjonalnego, optymalnego materiału wybranego – tapety, farby, płytki, panele dekoracyjne, itp Zalecana kolejność naprawy sugeruje, że podłoga jest urządzenie obejmujące zakończone prace wykończeniowe … Nie powinno być również w oparciu o cel lokalu i wybrać odpowiedni materiał. Do sypialni lub salonu, na przykład, optymalnie dostosowane parkietu w postaci laminatu lub parkietów tradycyjnych desek. W kuchni i łazience kafelki pożądane wodoodporną powłoką.

Charakterystyka operacji naprawczych w nowym budynku

Faktycznie, powyżej kolejność operacji jest klasycznym i nadaje się do większości budynków. Jeżeli mieszkanie został oddany do pełnej formie projektu, trzeba będzie wykonać wszystkie te operacje. Ale w nowym naprawy może zostać ułatwione, jeśli deweloper po budowlanych wytwarzane oddzielnie i część działań wykończeniowych. Często te apartamenty wyposażone są w plastikowych okien, sieci inżynieryjnej i płaskiej powierzchni. Właściciel może wykonywać jedynie dekorację i oświetlenie do organizowania.

Opcje naprawy w „Chruszczow”

Te mieszkania krytykowali unifikacji toalety, niskie sufity, niewielkie rozmiary i ogólny układ niewygodne. Opcje naprawy mogą być dwa: częściowe odświeżanie stoi zastąpienie elektrycznego i zakończeniu naprawy i przebudowy. Zaleca się zacząć od przebudowy kapitałowym. Potem następuje typowy remont pomieszczeń, w których będą wykonane zastąpienie starych komunikacji, podłogi poziomowania, upgrade wykończenia i izolacji ściany.

wniosek

Przy wyborze strategii działań naprawczych, aby rozważyć możliwości przyszłej poprawy cech mieszkania. Na przykład, właściwe jest zapewnienie terminali komunikacyjnych dla instalacji większej ilości nowoczesnego sprzętu. Ponadto, rekonstrukcja obudowa niemal zawsze wiąże się z częściową lub całkowitą demontaż istniejących powłok, komunikacji i innych przestarzałych struktur i elementów elewacyjnych. I taka praca jest również odzwierciedlenie w budżecie końcowym. Na przykład, pytanie, jak dużo jest odnowione mieszkanie o zniszczenie obecnego planu polega na dodaniu kolejnych 50-100 tys napraw ceny bazowej. – W efekcie średnia kwota wyniesie około 300-400 tys Jeśli jest to nowy budynek, który został zamówiony. natychmiast po zakończeniu budowy szacuje się na wyjazd za granicę 500 tysięcy i to nie wspominając o zakup sprzętu inżynieryjnego. – na przykład systemy ogrzewania mieszkań kosztować 40-50 tysięcy.