847 Shares 9179 views

Montaż bloku dom własnymi rękami. Technika instalacyjna

Montaż bloku dom własnymi rękami to nie tylko możliwe, ale dość łatwe do produkcji własnych siłach. A dom blok to materiał używany do fasad budynków dowolnym celu, w dodatku, jest aktywnie wykorzystywana przez odbarwiania i wewnętrzne ściany budynków. Wśród zalet tego rodzaju wykończenia można wyróżnić szlachetny wygląd, przyjazność dla środowiska, a także stosunkowo niski koszt. Ważne jest również, że każdy pasek ma zakończyć szczególny związek blokujący, który umożliwia bardzo łatwe do wykonania instalacji na własną rękę, bez konieczności bogate doświadczenie w pracach domowych.


Funkcje wyboru Block House

Montaż bloku dom własnymi rękami byłoby najlepiej, jeśli wybrać odpowiedni materiał. Pierwszą rzeczą jaką należy zwrócić uwagę – wygląd paneli, które nie powinny mieć błędy. Niedopuszczalne użyciu płyt, które są popękane i zgniłe sęków nie mogą być używane w tych wyrobach, których powierzchnia jest zabarwił się na niebiesko lub pleśń powłoki. Należy zwrócić uwagę na obecność kołysanie, który nie przekracza 0,8 cm, a głębokość nie powinna być większa niż 0,3 cm.

Eksperci radzą, aby zwrócić uwagę na słojów rocznych. Lepiej jest, jeśli są one umieszczone bliżej siebie, oznacza to, że drewno jest bardziej trwały.

roli

Montażu blokowego dom własnymi rękami nie będzie możliwe, jeśli nie przygotować zestaw narzędzi i materiałów. Wśród nich są:

  • samogwintujące śruby, które są lepiej znane jako wkrętów samogwintujących;
  • wiertarka elektryczna;
  • piła elektryczna;
  • bunkier.

Jeśli zamierzasz pokonać dużo pracy, trzeba zaopatrzyć się w ćwiczenia. Użyte w tym i klyaymery które służą jako specjalne łączniki. Opierają się one – ze stali węglowej ocynkowanej. Jeśli używasz właśnie takie urządzenie, to będzie w stanie konsekwentnie odporne na korozję. Ten zacisk mocujący jest wykonany w postaci płyty ze szczelinami dla śrub. Ponadto, ma język, który utrzymuje wykończeń kreskowych. Przy stosowaniu klyaymerov może być jakościowo realizacji materiał mocujący bez odkształcania swojej powierzchni przedniej.

Blok montażowy dom z rękami jest stosowanie 200 klyaymerov na 10 m2 podstawy. Aby móc przeprowadzić cięcia wykończenia, należy użyć piły elektrycznej, a jeśli to konieczne, aby schować ściany nie są tak imponujące obszar, można wykonać ręczną piłę. Musisz wybrać ten, który ma małe zęby.

Dodatkowe materiały do pracy

Należy przejść do przygotowania materiału termoizolacyjnego. Dobrym rozwiązaniem byłoby materiał wykonany na bazie włókien ciętych, jest zalecany do nabycia tych, które są wykonane w postaci mat lub płyt. Ponadto, bardzo często używany wełny mineralnej. Te materiały są dobre, ponieważ oni nie palą. Biorąc pod uwagę grubość izolacji cieplnej, konieczne jest, aby wybrać przekrój belki, które leżą u podstaw listwy. Montaż Block House, instrukcja, do którego zostaną zaprezentowane w artykule powinny towarzyszyć stosowania paroizolacji. Zapobiegnie to przemoczone ściany domu, w rzeczywistości, pomaga uniknąć problemów z mokrą izolacji. Aby to zrobić, można użyć folii perforowanej lub welin.

Preparat przed rozpoczęciem prac

Przed rozpoczęciem pracy, materiał musi być dopuszczone do aklimatyzacji do warunków konkretnego obszaru, w którym instalacja zostanie przeprowadzona. W tym czasie, to możliwe jest zakończenie przygotowania które obejmują montażowej Paroizolacja do ściany. Materiał Stos powinno zachodzić na zastosowaniu stawów klejenia taśmy aluminiowej. W następnym etapie może być zamontowany skrzynię, która stanowi podstawę belkami. W celu przedłużenia żywotności usługi drewna, trzeba najpierw dokładnie obsługiwać swoje antyseptyczne impregnacji.

Mocowanie pelisa

Instalacja bocznicy „blokowego domu” dopuszcza się wyprodukować w skrzyni, która może być mocowana na ścianie drewnianych. Następnie elementy mocowane są listwy przy użyciu wkrętów samogwintujących, jako alternatywa do paznokci czasami używane. Natomiast jeśli skrzynia jest przymocowany do ściany z cegły, można użyć kotwicę ramki. Jednak pre-instalacja dla nich zrobić otwór. Etap listwy między składników powinien być równy wybranemu izolacyjny walca. Z reguły ta wynosi 60 cm. Gdy tylko udaje się wykonać ramkę montażową można umieścić element grzejny w szczelinach, chroniąc ją od góry folię odporną na wilgoć. W celu zapewnienia szczelności, film musi być w kryciu niejasne, ale powinien on być zamocowany bezpośrednio do drewnianych barów, stosując do tego pistoletu na zszywki.

Montaż drewnianego bloku domu w następnej fazie polega na ustalaniu kontrobreshetki. Ten ostatni jest przymocowany do pierwszej warstwy osnowy. Że zostanie ona ustalona blok dom. Podczas instalacji każda warstwa skrzynek jest absolutnie konieczne stosowanie poziomu.

Technologia montażu blok dom

Zacząć wzmacniać poniższy materiał jest konieczne. Jeśli porównamy opisany blok-house z resztą materiałów ściennych, należy przypomnieć, że pierwszy powinien być zamontowany poziomo tylko. Klyaymery muszą być mocowane za pomocą śrub do skrzyni, ale w nogach zacznie wkładać pasek, odwracając jej rowek w dół. Jest to konieczne, aby zapewnić, że podczas pracy w zagłębieniu nie gromadzenia wody. Na kolec tablice startowe muszą nosić rowek następuje. W przypadku gdy ustawienie bloku Mocowania domowych należy przygotować wgłębień w górnej i dolnej wstęgi za pomocą śrub. Etap pomiędzy łącznikami musi być równa 400 mm. Podczas wkręcania wkręta szynowego należy stosować kąt 45 °.

Montaż domu winylu lub blok wykonany z drewna mogą być wykonane za pomocą pręta o przekroju 68h132 mm. Materiał ten będzie stanowił podstawę ramach pierwszej warstwy. Natomiast skrzynie na górnym rzędzie zaleca się stosowanie drewna o przekroju 40×50 mm.

Oprawa opatrunek blokowego domu

W celu starannie ukrywają błyszczącej stali łba śruby, można zastosować jedną z istniejących metod, można wybrać ten, który będzie bardziej odpowiedni dla Ciebie. Pierwszy przykład wykonania stanowi blok mocujący dekoracji domu obejmuje korki wytwarzania niezależne podstawie: – resztki z domu bloku. Do ich mocowania należy użyć kleju PVA. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z tej metody, musisz pozbyć się wystających części, a następnie szlifowane nieprawidłowości, aż można uzyskać płaską powierzchnię. Druga metoda polega na wykorzystaniu drewnianych zatyczki przeznaczone dla śrub. W szczególności, ich rzeczywiste wykorzystanie w trakcie wykańczania. Wtyczki te są również przymocowane do PVA. Te mistrzów, którzy nie chcą wydawać pieniędzy i chcą, aby zakończyć dekoracji bez dodatkowego wysiłku, można użyć pasty drewno, które jest wykonywane na podstawie trocin i PVA. Gdy otwory zostaną wypełnione, masa wolno dopuścić do wyschnięcia, a następnie może być wszystko wypolerowane. Po przestrzeń montażowa będzie przypominać sęki drewna, ale w niektórych przypadkach, ich ton jest inny od wykończeniem skoku.

kąty przyłożenia

Jeśli ściana zakończyć użyjesz blok-house, kątowniki montażowe muszą wdrożyć wszystkie środki. Można stosować specjalne elementy dekoracyjne, które są reprezentowane przez zewnętrzną i wewnętrzną rogu. Jednak stosowanie takich dodatkowych elementów nie jedną wadę, wyrażone w rozległych przestrzeniach, które pozostają otwarte. Eksperci zalecają wzmocnienie w rogu baru z przekroju 50×50 mm, po czym rada ustali dom bloku. Jeśli chcesz, widoczna powierzchnia drewna może być okrągły.

Instalacja osłonek

Montaż metalowy blok dom jak drewno, wymaga instalacji obudów. Ich rynkowa stanowiła ogromne kwoty, mogą być płaskie, w kształcie litery U i kształcie. Ale w procesie ustalania go, co do zasady, są nieopłacalne lub teleskopowy. Te ostatnie mają formę z występów, które wchodzą w szczeliny ramy.

Koszt domu bloku

Cena blok dom może być różna, zależy to od wielu czynników, w tym materiale u podstawy, jak i producenta. Znając koszt za metr kwadratowy i powierzchnię ściany swojego domu, można obliczyć ilość materiału i koszt pracy. Jednak przed zakupem wykończenie należy zrobić w celu uzupełnienia wymaganej ilości materiału, ponieważ w procesie obrazach nadal muszą być cięte.

Tak, cena domu blok wykonany z drewna sosnowego będzie równa 560 rubli za 1 m 2. W tym przypadku, gdy grubość ścianki jest równa szerokości 36 mm – 146 mm, a długość może wynosić od 3 do 6 m.

Materiał modrzew droższe – 1210 rubli na 1 m2. Dotyczy to koszt klasy „elite”. Grubość płytki jest równa 22 mm, szerokość – 90 mm, a długość zmienia się od 2 do 4 m Class „prim”, będzie w zakresie od 900 rubli na 1 m 2 .. Ważne jest, aby oceniać nabycie złożoności klimatu i wybrać materiał, który zarówno będzie mógł służyć może być dłuższy. Jednak późniejsze przywiązanie nie będzie towarzyszyć trudności, zwłaszcza jeśli jest wymagany produkt, zgodnie z danymi podstawowymi w zaleceniach artykułu.