879 Shares 8550 views

Gdzie "babcie Buranovskie"? Historia zespołu, działania, kompozycja

Po udziale zespołu w Konkursie Eurowizji wielu mieszkańców Ziemi zaczęło zadawać pytanie: "Gdzie są babcie Buranovski"? Odpowiedź jest prosta – z Rosji. Nasz kraj jest tak duży, że ma ogromną liczbę utalentowanych ludzi, którzy potrafią wyrazić siebie niezależnie od ich wieku i statusu społecznego.


Mała wioska, bardzo popularna

Mała wioska Buranovo stała się niezwykle popularna po konkursie piosenki Eurowizji w 2012 roku. Do tej pory nie wszyscy mieszkańcy Udmurtia wiedzieli o wiosce. Teraz jest to najbardziej ulubione miejsce dla turystów. W stanie Rosji, Udmurtia Czy jest tematem. Buranovo nie można nawet nazwać wieś, jest wieś o liczbie mieszkańców 658 osób. Wieś istnieje od 1710 r.

Od czasu wybudowania kościoła w Buranovo stało się najczęściej odwiedzane: zorganizowano bazary dla mieszkańców innych wiosek. Do tej pory kościół nie przetrwał. Teraz budowana jest nowa świątynia, a zwykłe babcie zbierają pieniądze na jego erekcję. Chodzi o to, aby stworzyć miejsce dla ludzi w wiosce, gdzie mogą zbliżyć się do Boga, co sprawi, że wykonawcy wyjdą znowu.

Skąd oni są, tych utalentowanych staruszków

Gdzie "babcie Buranovskie" Weź pieniądze? Kim oni są? Jaka jest ich popularność? Piosenki zbiorowe "Buranovskie Grandmothers" wykonywane są nie tylko w języku udmurckim, ale także w rosyjskich pieśniach ludowych, a także na hitach współczesnych wykonawców, przenosząc je do ojczystego języka udmurskiego.

Zespół powstał ponad 40 lat temu. Możesz obliczyć średni wiek babć, ma siedemdziesiąt lat. Po raz pierwszy wykonawcy w 2008 roku podczas obchodów Dnia Języka Matematycznego. Święto odbyło się w Państwowej Filharmonii w Udmurtii. Stare kobiety zaskoczyły wszystkich swoim repertuarem. Wykonali piosenki Viktora Tsoi i Borisa Grebenshchikova. Aby zrozumieć treść piosenek sławnych muzyków przez wszystkich słuchaczy, kolektyw wykonywał swoje prace w języku ojczystym. Interesowała się wszystkim prasie i telewizji.

Najlepsze z najlepszych

A potem nastał cud: kolektyw reprezentujący Rosję w konkursie miała imię "babcie Buranowskich". "Eurowizja" dla nich rozpoczęła się kwalifikacyjną rundą konkursu w 2010 roku. Babcia zajęła trzecie miejsce, grając w ich języku pieśń o korze brzozy. W 2012 r. Na kolejnej rundy wyboru babci śpiewali piosenkę, która przyniosła im niesamowitą popularność, prawo do wypowiadania się w imieniu całej Rosji iw przyszłości na konkursie w Baku, aby zdobyć drugie miejsce.

Młodzi ludzie, sławni ludzie i czcigodni producenci, którzy zebrali się na Konkursie Eurowizji, zostali przywitani przez babcie wstając. Wszyscy byli podporządkowani nie tylko przez szacowny wiek wykonawców na scenie starych dam, ale także przez niesamowite poczucie muzyki i talentu. Nagranie z udziałem zespołu "Babci Buranovski" stało się prawdziwym hitem w internecie. Witryny i linie informacyjne wybuchły dosłownie po wkroczeniu zespołu na scenę. W komentarzach były najbardziej entuzjastyczne recenzje. Zauważyli oryginalność i niekonwencjonalność utworu i samego zespołu.

Cechy talentu

Ta wyjątkowość polega na tym, że babcie wykonały własne kompozycje. Więc pieśń o kory brzozowej, która wywołała wrażenie publiczności, napisał Elizaveta Filippovna Zarbatova, najstarsza członek kolektywu. Jaka jest piosenka? O ciężkim udziale prostej kobiety Udmurt, wiejskiej kobiety. Ona myśli o tym, jak ubierać się i karmić dzieci, jak zarządzać wszystkim w jednym miejscu bez pomocy silnych dłoni mężczyzn. Ta piosenka jest ważna w tej chwili. Ile pojedynczych kobiet z tymi samymi problemami wychowuje dzieci, zarabia, robi karierę. Piosenka została napisana dawno temu, a udział kobiety nie stała się lepsza.

Kraj ojczystych gwiazd

Tradycyjna wioska, z której pochodzą "babcie Buranovskie", nie ma takich zabytków, na które warto nadejść tysiące kilometrów. Ale tutaj spotykają się z życzliwym słowem, czyste powietrze, piękne krajobrazy. A słynni artyści porozmawiają z wszystkimi swoimi autografami. Natura Udmurtia jest bogata w jego niesamowite obszary i utalentowanych ludzi. Właśnie tam pojawiły się "babcie Buranovskie". To tam słychać ich głośne głosy i pełne brzmienia piosenki.

Zespół "Buranovskich babci" Już się zmieniło. W chwili obecnej tylko jeden uczestnik opuścił poprzedni, który zdobył nagrodę dla kraju. To jest Natalia Pugacheva, Ludowa Artysta Republiki Udmurcji. W zaktualizowanej kompozycji występują solistki z Państwowego Zespołu "Italmas", Teatru Republikańskiego "Haykai", szefa zespołu harmonijkowego "Arganchi" i prostych wykonawców amatorskich.

Honorowa nagroda

"Babcie Buranovskie" rok Jego występ w "Eurowizji" został uznany za niezwykłą nagrodę "Artysta Ludowego" dekretem Prezydenta Republiki Udmurckiej. Zgodnie z tym dokumentem ośmiu uczestników zespołu zostało nagrodzonych za swój ogromny wkład w rozwój sztuki i umiejętności wysokiej wydajności.

Zespół "Burmistrzów Buranowskich" "Eurowizja" przyniósł niesamowitą popularność. Przez lata swojej pracy kobiety zyskiwały mistrzostwo z koncertu na koncert, stając się coraz bardziej popularne. Udział w konkursie tej skali stał się po prostu prawem ich utalentowanych występów. Ale do tej pory nikt nie był w stanie określić, jaki gatunek można przypisać występowi babci ich piosenek.

Zespół znalazł wielbicieli nie tylko w ich wiosce, republice i Rosji jako całości. Na całym świecie zainteresowali się zjawiskiem starszych kobiet Udmurta. W Japonii bardzo doceniam apel do krajowych tradycji i sztuki. W tym kraju powstała mała dokumentalna film o babcie.

Na litość boską

"Babińskich Buranovskich" piosenek Śpiewaj bardzo emocjonalnie, chętnie pomagając każdej osobie z radą i czynem, są bardzo gościnni. Dlatego ich marzenia są tak jasne i czyste jak oni. Babcia zawsze chciała przywrócić świątynię Trójcy Świętej w swojej wiosce. Wszystkie pieniądze, które kolekcjonerzy mogli zarabiać na koncercie, otrzymali fundusz wioski. W maju 2012 r. Stało się podstawą świątyni.

Nie trzeba być tak naiwnym, aby wierzyć, że pieniądze zarobione przez babcie mogą wystarczyć, aby zbudować kościół. Ale niewiarygodna miłość do zespołu roztopiła lód w sercach tych, którzy są daleko od sztuki. Tak więc szef Udmurtia Aleksander Wołkow przyznał fundusze nie tylko na odbudowę świątyni, ale także na naprawę dróg i zaopatrzenia w wodę we wsi Buranovo. Ponadto, dwóch solistów z zespołu Tuktaryova Olga Nikolaevna i Koneva Galina Nikolayevna stały się uczestnikami gry telewizyjnej "Kto chce być milionerem?". Wygrali osiemset tysięcy rubli i posłali wszystkie pieniądze, aby zbudować świątynię w ich rodzinnej wiosce.

Niewiarygodna popularność

Urocze babcie podbiły wiele. Zaczęły się pojawiać w reklamach popularnych produktów spożywczych i innych materiałów. Słynne stare kobiety aktywnie promują bezpieczny ruch. Są to pracownicy niezależni z Udmurt Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jeden z uczestników "babci Buranovskich" stał się częścią drużyny nosicieli torbackich Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

W zespole nie zawsze wszystko okazało się dobrze, ale zdolność do przetrwania, kompromisu odróżnia wszystkich członków zespołu piosenek. Na wycieczkę, babcie zawsze polegają tylko na sobie. Oni gromadzą się na konserwach, chleb z nimi chleb i gotować własne posiłki.

"Dom Lyudmilii Zykina" podpisał kontrakt z zespołem "babcie Buranovskie" na pięcioletnią kadencję. W maju 2014 r. Jego kadencja wygasła. Zespół odmówił dalszej pracy, ponieważ jej uczestnicy nie zgadzali się z decyzją producenta. Proponowano uaktualnienie kompozycji, wpisanie młodych wykonawców. Wszyscy byli członkowie zespołu zostali zwolneni, wprowadzając zakaz śpiewania piosenek, które śpiewali w zbiorze zatytułowanym "babcie Buranovskie", ponieważ nawet nazwa zespołu, podobnie jak wszystkie fonogramy, była ograniczona do praw autorskich "Zykina House".

Nikt nawet nie przypuszczał, że prosty amatorski kolektyw spowodowałby taką burzę emocji na całym świecie. A o profesjonalnej scenie nikt z uczestników zespołu nawet o tym nie myślał. Chcieli połączyć się, aby śpiewać jak babcie i prababki śpiewały. Piosenki pomagały w pracy, rozpraszały się na chwilę od problemów i codziennych trudności w życiu. Dla tych prostych kobiet-żniwiarz główną troską mieszkańców wioski jest uprawa żniw i zbiorów w czasie, przygotowanie karmy dla zwierząt domowych na zimę. Dla nich nie ma problemu z wyborem między kreatywnością a rodziną. Zawsze wybierają drugi.

Siły biorą się z natury

Wykonawcy z Konkursu Piosenki Eurowizji byli traktowani z wielką starannością. Organizatorzy byli zaniepokojeni zdrowiem babć. W zespole był stale blisko reanimatologa. Lekarze przeprowadzili specjalne badanie, co doprowadziło do wniosku, że ze zdrowiem każdy wykonawca ma wszystko w porządku. Rzecz w tym, że babcie żyją w zgodzie z żywą naturą, żywiąc się energią ze źródeł.

Dla babci muzyka jest prawdziwym towarzyszem życia

Wielu wykonawców Buranovo jest nieszczęśliwych w ich osobistym życiu. Niektóre są całkowicie samotne. Muzyka dla nich jest jedyną okazją do spotkań i komunikacji, daje im dodatkową energię i poczucie istnienia. Kobiety starają się robić wszystko własnymi rękami, wykonując ciężkie męskie prace. Ale żaden z nich nie pokazuje, że jest dla nich trudne. Wychodzą na scenę, uśmiechając się, dając wszystkim słuchaczom i widzom dobry humor.

W całej Rosji każdy mieszkaniec wie dokładnie, co pojawiły się w republice babcia Buranovskiego. To republika Udmurtia, zawsze znana była z fabryk broni. Jego terytorium zostało uwielbione przez pomysłowego projektanta, twórcę słynnego na całym świecie automatu Mikhail Kalashnikov. A teraz kolektywne "babcie Buranovskie" wzbogaciły nieco chwałę rodzimemu z Udmurtii. Nie każda wioska rosyjska może pochwalić się faktem, że nie są obojętni dla utalentowanych ludzi.