88 Shares 5719 views

Jak ustalić, płaskostopie dziecka oraz w jakim wieku jest to możliwe do zrobienia?

Ze względu na ich brak doświadczenia, zmęczenie lub normalnych lekarzy wypalenia zawodowego czasami nie zauważyć objawy, które mogą mówić o chorobie konkretnego dziecka. Kolejna rzecz – rodzice. Zawsze zwracać uwagę na drobne szczegóły, które mogą powodować u nich niepokój o zdrowie dziecka. Dlatego też, jeśli rodzice zauważyć, że ich dziecko nienaturalny chód, powinni wiedzieć, jak rozpoznać płaskostopie dziecka.


Płaskie – to …

Flatfoot charakterystyczna deformacja nazywa przystanek, które mogą być wrodzone lub nabyte. Zmiana kształtu stopy dotyka poprzeczne i podłużne łuki niej – idą w dół.

Choroba ta jest dość powszechne. Z wielu narzeka ból pleców, stawów, mięśni, a może nawet nie zdawać sobie sprawy z tego. Dlatego bardzo ważne jest, aby rodzice mają wiedzę na temat, jak rozpoznać płaskostopie dziecka.

Typy glina

Ze względu na charakter odkształcania stopy podzielony przez pierwotny płaski, poprzecznym i wzdłużnym. A jeśli osoba, na przykład, przekrój płaski, to nie znaczy, że nie nabywa wzdłużną czasie. Wszystkie rodzaje glina dobrze dogadują się ze sobą.

Z nazwy można zrobić absolutnie logiczny wniosek, że krzyż flatfoot charakteryzuje pomijając poprzeczny łuk stopy i wzdłużnego – podłużny. Podłużne płaskostopie, co z kolei może mieć wpływ na wielkość nogi. Dlatego, jeśli ktoś zmienił znajomy rozmiar buta 39. na 40., to może być powodem do skierowania do specjalisty. Odnosi się to do osoby dorosłej. Ale tak aby określić płaskostopie dziecka, rzeczy są nieco bardziej skomplikowane.

Na początku tej choroby można podzielić na: wrodzonych i nabytych. Uzyskaj płaskostopie na cztery sposoby:

 1. Chory na polio. Skutki uboczne tej choroby – paraliż mięśni podudzia i stopy, co może powodować paralityka spłaszczenia.
 2. Złamanie kości stopy lub kostki – przyczyna traumatycznego glina.
 3. Chory na krzywicę w niemowlęctwie. Krzywica ma negatywny wpływ na poprawność układu kostnego dziecka, więc to może być podstawowym czynnikiem krzywiczny płaskostopia.
 4. Pozyskanie niewygodne buty lub wysokie obcasy. Większość pacjentów z statycznych płaskich stóp – to kobiety. Ponieważ często poświęcić wygodę i komfort dla zachowania urody.

Wrodzony płaskim jest bardzo rzadko – tylko 3% przypadków.

Stopień choroby

Stopień deformacji stóp może określić jedynie eksperta. Ale obecność choroby na własną rękę, rodzice mogą zauważyć na wczesnym etapie glina.

Poprzeczny spłaszczyć wzdłużnym, istnieją trzy stopnie rozwoju choroby. Pierwszy stopień charakteryzuje łagodnych objawów i wizualnie prawie pomijalne. Powodem pójścia do lekarza może być zmęczenie nóg, obrzęki, zmiany chodu i inne objawy charakterystyczne dla tej choroby. Rozwój choroby może być gorzej, jeśli nie zostaną podjęte działania w celu jego rozwiązania. Dlatego też, w celu uniknięcia poważnych konsekwencji, konieczne jest, aby udać się do lekarza przy pierwszych objawach.

Na który wpływa na mieszkania?

Chociaż sama choroba wydaje się dość płaski nieszkodliwe, może przynieść wiele kłopotów dla pacjenta. Gdy chore dziecko, sytuacja jest znacznie gorsza. Dzieciak nie można po prostu poprosić o objawy i obawy, więc rodzice nie wiedzą jak zdefiniować mieszkanie u dziecka 1 rok i możemy to zrobić w ogóle?

Płaski wpływa na szybkość zużycia układu mięśniowo-szkieletowego. Więc im szybciej zaczniemy, tym szybciej pacjent wyprzedzony problemu w przyszłości. Ponadto przyczynia się do krzywizny kręgosłupa, aw konsekwencji pojawienie się bólu pleców.

Pacjenci Flatfoot często wywołuje charakterystyczny chód choroby. Z powodu nieprawidłowego rozkładu obciążenia na stopy, osoba może odczuwać ból mięśni, ścięgien i stawów. Obecność płaskostopie wpływa również na powstawanie tzw dołów, które wiek przyniesie więcej problemów w życiu codziennym.

Przyczyny płaskostopia u dzieci

Spłaszczyć wrodzoną nieprawidłowość rzadko rodzice należy uważnie monitorować te czynniki, które mogą mieć wpływ na jego wygląd. Przyczyną rozwoju płaskostopia, dziecko może stać się:

 • otyłość;
 • niewygodne, obcisłe buty;
 • brak witaminy D, a w rezultacie, krzywicy;
 • niska mobilność;
 • nieprawidłowy rozkład obciążenia na stopy;
 • urazy stopy i podudzia.

Aby zapobiec rozwojowi choroby trzeba podjąć działania zapobiegawcze, które nie wymaga specjalnych umiejętności. Kości, mięśni, więzadeł i małych dzieci potrzebują czasu, aby prawidłowo się silniejszy. W tym przypadku rola rodziców jest stworzenie korzystnych warunków dla tego produktu.

W jakim wieku określić płaskostopie u dzieci?

Płaskostopie jest dość częstą chorobą wśród dzieci. Szczególnie wyraźnie oznaki choroby w ciągu 2-3 lat. Dlatego rodzice często zastanawiam się, jak zdefiniować płaski dziecko 2 lata?

W istocie, manifestacja objawów płaskostopia u dzieci w tym wieku nie powinny powodować szczególne obawy rodziców. Fakt, że dziecko po urodzeniu nie ma jeszcze kości. Głównie jego szkielet składa się z chrząstki. I tak, w czasie tych chrząstki zaczyna wzmacniać nasyconych wapniem, fluoru, fosforu, itd.

2-3 lat proces tworzenia układu kostnego wciąż w etapie pośrednim. Jego mniej lub bardziej kompletne tkanka kostna forma trwa tylko 5-6 lat, to kiedy można umieścić dziecko prawidłowej diagnozy. Dlatego poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób zdefiniować płaska u dziecka 3 lat, to ma sens tylko wtedy, gdy towarzyszy płaskiej płaszczyzny koślawego zniekształcenia stopy.

Płaskostopie u dzieci: jak zdefiniować?

Zdjęcia zamieszczone w sieci, z wizerunkiem dziecięcych stóp są mało prawdopodobne, aby pomóc sobie postawić prawidłową diagnozę. Dlatego też, jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko ma płaskostopie, należy zwrócić uwagę na dwa zewnętrzne objawy choroby:

 • zaburzenia chodu;
 • buty nosić charakter.

Jak ustalić, czy jest płaskie na dziecko chodzić? Pierwszą rzeczą, która powinna wzbudzić podejrzenia u rodziców – stopa końsko-szpotawa. Przez „splay” rozumie się chodzić charakter, w którym stopa podczas chodzenia skarpetki rozmieszczone na zewnątrz. Dzieje się tak, ponieważ mięśnie zatrzymać walking dziecko są rozluźnione i nie może utrzymać prawidłową pozycję.

Warto również zwrócić uwagę na to, jak dziecko nosi buty. Jeśli wszystkie buty nosić zdeformowane, w szczególności ich wewnętrznej stronie, oznacza to prawidłowe położenie stopy podczas chodzenia.

Kiedy rodzice nie spiesz się zasięgnąć porady specjalisty, można użyć metody popularne dla określenia glina. Aby to zrobić, trzeba rozłożyć stopy dziecka tłuszczu śmietanę i położyć ślad na kartce białego papieru. Jeśli wycięcie na wydruku nie jest na tyle duża, czy nie w ogóle, to jest to poważny powód do leczenia przez wykwalifikowanego lekarza.

Co lekarz określa płaskostopie u dzieci?

Wielu rodziców szukasz informacji na temat sposobu identyfikacji płaskostopie dziecka, po prostu dlatego, że nie wiem, na co lekarz konieczne jest zasięgnąć porady. Rozpoznanie płaskostopie można umieścić tylko ortopeda.

Podczas rejestracji w miejscowej polikliniki pediatry dla dzieci powinny malować harmonogram szczegółowości wizyty ortopedyczne lekarza pierwszego roku życia. Jako zasadę, że wizyta jest przypisany do 1,3,6 i 12 miesięcznym dzieckiem. Kiedy dziecko uczy się chodzić, lekarze zalecają, aby odwiedzić podiatrist raz w roku 1.

leczenie

W zależności od pochodzenia choroby jest zdeterminowany i sposobu jej leczenia. Jeśli dziecko było w tym samym 3%, którzy mają płaskostopie to choroba wrodzona, jest zmiana kształtu stopy być stosowane gipsowe. Każda para opatrunków stosowanych nie dłużej niż 10 dni z ich późniejszej wymiany. Jeśli dziecko urodziło się z ciężką glina, patologia będzie musiał skorygować chirurgicznie.

Gdy stosowane są nabyte forma flatfoot inne zabiegi, które obejmują:

 • masaż;
 • fizjoterapia;
 • wykonywania terapii;

Rozpoznanie nabytych glina mogą być wprowadzane dopiero po osiągnięciu przez dziecko 5 lat, więc zabiegi wcześniej termin ten nie zostanie przeprowadzona. Jeśli chcesz zapisać dziecko od tej choroby, to najlepiej do podjęcia środków zapobiegawczych w tym celu.

obuwie ortopedyczne

Gdy jeszcze werdykt chirurg ortopeda, że dziecko ma zniekształcenie stóp, musi koniecznie przepisać wizytę aby używać specjalnych butów ortopedycznych.

Wielu rodziców kupić buty bez recepty tylko dlatego, że uznają to bezpieczniejsze dla dzieci. Ale to nie jest przypadek. Obuwie ortopedyczne ogólnie rzecz biorąc jest to urządzenie medyczne do leczenia glina. Ale aby odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób zdefiniować w mieszkaniu dziecka, data urodzenia, co sugeruje, że jego stopa jest nadal w etapie tworzenia, jest to niemożliwe. I jak można leczyć choroby, która jest w rzeczywistości dziecko nie robi? Nic. W związku z tym lekarze zgadzają się, że ortopedyczne buty ortopedyczne dla dzieci do trzech lat, nie jest to absolutnie konieczne.

Posiłki dla płaskostopia

Oczywiście, specjalna dieta nie pomoże pozbyć się płaskimi stopami, ale nadal eksperci opracowali codziennej diety osoby z chorobą. Rozwój ten ma na celu poprawę skuteczności środków terapeutycznych do szybkiego powrotu do zdrowia pacjenta.

Dla małych dzieci najlepsze jedzenie jest mleko matki. Kiedy dziecko jest już zaczynają jeść „dorosłego” jedzenia, ważne jest, aby upewnić się, że jest bogaty w witaminy i minerały. W szczególności, wapń, fosfor, kolagen i witaminy D. Większość z tych substancji w produktach mleczarskich (wapń) i ryby (fosfor, witamina E) i galaretki (kolagen).

Zapobieganie płaskostopia u dzieci

Aby nie zastanawiać się, jak określić lokalu przy-letniego dziecka, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, które całkowicie wykluczyć ryzyka wystąpienia tej choroby.

Najważniejszym czynnikiem w odpowiedniej formacji stopy dziecka jest dobrze dopasowane buty. Estetyka w tym przypadku należy udać się do tyłu. W pierwszej kolejności buty dziecięce powinny być odpowiedniej wielkości. Nie ma potrzeby, aby kupić buty dla dzieci „wzrostu” i nadal nosi prawie nowe buty dla starszych braci lub siostry, ponieważ może to spowodować nieprawidłowe rozłożenie obciążenia stopy. A to, jak będziemy pamiętać, że jedną z przyczyn płaskostopia.

Jeśli dziecko nie ma wskazań medycznych, dla których konieczne jest nosić obuwie tak często, jak to możliwe, staraj się dziecko większość czasu poruszał się boso. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do dzieci w wieku od 1 do 3 lat. Jeśli roczek rodzice wciąż nie przywiązują dużą wagę do prawidłowego chodu dziecka, zaczynają się uważnie przyjrzeć się bliżej jej do 2 lat. W związku z tym pytanie, jak określić płaska u dziecka w wieku 2 lat, jest dużo więcej niż inni.

W warunkach naturalnych, stopa dziecka jest tworzony przez najbardziej poprawne. Podłoże, na którym jedzie dziecko musi mieć inną konsystencję – gładkie, tłoczone, szorstki i inne. W lecie można chodzić z dzieckiem na trawie boso lub gleby ulgi, a zimą można użyć specjalne maty.