572 Shares 1921 views

Porady na wędkowanie na wiosnę i przewidywania Pitów Ryb

W różnym stopniu różnego rodzaju rozpatrywane jest przez wielu lat wiosenny sezon połowowy. Ktoś złapał się na ostatnim lodzie, a ktoś już szuka polynyas i jest wędkarzem i szczupakiem do przędzenia. Przygotowując się do tych wskazówek dotyczących rybołówstwa i przewidywania gryzienia ryb, nie pozostawisz pustego zbiornika. W każdym razie połów jest nie tylko polowaniem na ryby, ale także doskonałym odpoczynkiem na brzegu zbiornika i jednością z naturą i dobrymi przyjaciółmi. Nawet jeśli połów nie powiedzie się, a połów pozostawia wiele do życzenia, od dawna będziesz pamiętał godziny spędzone na wędku lub spinning w rękach zbiornika. A zebrania przy ognisku w nocy z towarzyszami i pieśniami na gitarze nie pozostawiają obojętności jakiejkolwiek rozsądnej osobie. Oto kilka wskazówek dotyczących połowu, które pomogą Ci rozjaśnić wspaniałe wakacje w zakresie połowów i eleganckich połowów.


Przynęty dla białych ryb

Wiosną, szczególnie w maju, marchewka, chub, ide, dace i wszystkie inne białe ryby chętnie sięgają po takie przynęty, jak jaja mrówek. W przypadku połowów wystarczające jest grzywny w przypadku jednego lub dwóch jajowatych jajek, a przyłów ryb jest większy, potrzebujesz trzech lub czterech jajowatych jajek. Haczyk na sprzączce musi być bardzo ostry i cienki. Bardzo często te same jaja formalne są wykorzystywane do połowu linii. Lin z reguły jest bardzo przebiegłą i ostrożną rybą, więc warto podjąć bardzo poważne podejście do połowów – bez nadmiernego hałasu i pośpiechu. Podrywanie linii i innych białych ryb na wiosnę powinno być wrażliwe i precyzyjnie dostrojone. Linia może być trochę grubsza niż zwykle w zimie. Oprócz jajeków z jajek, rozpowszechniły się takie przywiązania, jak larwy muchówek. Oczywiście, w okresie wiosennym trudno będzie go znaleźć, ale nikt nie zapobiega gromadzeniu zapasów w okresie jesiennym lub zimowym. Znajdź ich jest dość prosta, wystarczy tylko znaleźć gęstwę ostropestu w pobliżu składowisk, ogrodów warzywnych lub wzdłuż boku drogi, lepiej, oczywiście, na wsi. Tak więc, w kwiatostanach tego skromnego, wszędzie rosnącego rośliny i żywych larw, które lubią białe ryby. Do zbierania potrzebujesz tylko wyciągnąć rękę kilku kwiatostanów i znaleźć w nich niezbędną liczbę łopian larw.

Jeśli zbierasz larwy jesienią lub zimą, warto pamiętać, że lepiej jest je przechowywać w kwiatostanach i bezpośrednio przed połowem zabrać ze sobą niezbędną ilość.

Sezon wiosenno – pikantny

W marcu i kwietniu na rzekach tworzą się wolne od lodu obszary. W tym samym czasie woda nie jest mętna. W takich miejscach można z powodzeniem złapać szczupak do przędzenia. Oczywiście musisz przestrzegać szeregu warunków. Po pierwsze, pogoda powinna być dobra lub, w skrajnych przypadkach, stabilna. W celu określenia jakości ryb, w zależności od warunków pogodowych, warto stosować przewidywanie ukąszeń ryb przez tydzień . Po drugie musisz wybrać małe przynęty. Chociaż szczupak w tych czasach niekiedy podnosi się do powierzchni, prowadzi połowę w połowie wody i okablowanie spokojnie i mierzalnie.