721 Shares 5029 views

Jak usunąć rysy z szyby. Metody i zapobieganie

Szkło jest uważana za jedną z najbardziej wrażliwych materiałów, stworzony przez człowieka. Bardzo często, nawet przy najbardziej wnikliwej opieki i starannego obchodzenia się, przerw szklanych i pęknięć. Często nie są rysy na szkle. Dzieje się tak z różnych powodów, głównie ze względu na kontakt ze szkłem błota i piasku. Nawet najmniejsze ziarnko piasku może zostawić ślad na powierzchni nieprzyjemne dla ludzkiego oka, które od razu chce się pozbyć. Ale w jaki sposób można to zrobić bez uszkodzenia samej szyby?


Walka z małymi wadami

W przypadku, gdy powierzchnia były drobne wady mogą także spróbować je usunąć za pomocą zwykłej pasty do zębów. Należy zauważyć, że pasta nie powinna być bielenia lub w postaci żelu. Niewielka ilość jest stosowany do obszaru dotkniętego użyciem bawełny lub miękkiej szmatki wytrzyj ruchem okrężnym i prawie natychmiast usunięte resztki. Te etapy powtarza się szereg razy, aż do zniknięcia zmian chorobowych.

Jeśli po zastosowaniu tej metody jest nadal aktualne jest pytanie, jak usunąć z szyby zadrapanie, alternatywny do pasty do zębów może być roztwór amoniaku. Jest ona wytworzona przez zmieszanie 3 szklanki wody i 15 ml suchego amoniaku. Moczono w tym roztworze szmatką przetarł zadrapanie. Jeśli to konieczne, procedura jest powtarzana kilka razy.

Jak radzić sobie z większych zmian?

Gdy szczelina nie może być wystawiony na działanie roztworu amoniaku i pasty do zębów, to jest czas, aby włączyć do innych metod. Dziś w sklepach sprzętu sprzedać ogromną liczbę różnorodnych produktów gospodarstwa domowego, aby pomóc przywrócić nieskazitelną gładkość i pozbyć się wszystkich niedociągnięć, jeśli dana osoba nie wie, jak usunąć rysy z metod szklanych improwizowany. Ważne jest, aby skonsultować przed zakupem ze sprzedającym, tłumacząc mu, jak duże rysy na szkle, jaka jest grubość materiału i jego koloru. Korzystanie z funduszy zakupione, trzeba ściśle przestrzegać instrukcji na opakowaniu i przetwarzania uszkodzonego obszaru tak długo, jak zniknie usterka.

Dla tych, którzy chcą usunąć rysy z okna samochodu, będzie skutecznym środkiem Indii wklej do szlifowania i polerowania różnych powierzchni, w tym szkle. Pasta ta jest sprzedawana w sklepach, jak również w zwykłych wydziałów artykułów gospodarstwa domowego. W celu poradzenia sobie z wad, zaatakowane obszary dokładnie czyszczone, aby lepiej zobaczyć cały zakres pracy, za pomocą detergentów, który jest następnie przez dobrą płukania, jeśli jest to konieczne. Następnie szkło jest bardzo obróbce papierem ściernym. Większe papier ścierny zrujnuje powierzchnię i sprawiają, że rysy bardziej widoczne. pasta szklana i stosowane ostrożnie, bez pośpiechu lub gwałtownych ruchów, wada spot jest polerowana przy użyciu filcu.

Należy zauważyć, że do usuwania rys z materiałów szklanych w dłoni najłatwiej, gdy są one małe i płytkie. Jeśli szyba upstrzone głębokich i długich odcinkach wzdłuż i wszerz, jest prawdopodobne, aby wykonać następujące metody nie będą działać (choć zawsze warto spróbować, a dokładnie zgodnie z instrukcją). Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji byłoby odwołać się do ekspertów lub okularów zamiennych dla nowego.

Gdy potrzebujemy pomocy specjalistów

Jeśli nie pomoże albo szeroko reklamowana środki lub wklej Indii, a kto wie, jak usunąć zarysowania ze szkła, bez uszkodzenia samej powierzchni, zaleca się, aby uciekać się do profesjonalnej pomocy. Jaki rodzaj sytuacji jest to sygnał, że nie można zrobić własną rękę?

  • Nie pomogło żadnej z powyższych metod, a szkło uległa pogorszeniu.
  • Dziura była pierwotnie duża i głęboka.
  • Istnieją obawy, że rysa może być pęknięcie, złamanie, lub bardziej poważne obrażenia.
  • Rzecz szkło jest bardzo delikatna, cenna czy stary.
  • Na szybie jest ciągle jakiś rodzaj obciążenia lub jest nieodzownym elementem każdego projektu, w tym przypadku, drapanie może wskazywać na poważne uszkodzenie mechanizmu.
  • Istnieją wątpliwości co do tego, co zrobić z powstałych wad.

profilaktyka

W celu uniknięcia uszkodzeń, bez znaczenia na pytanie, jak do usuwania rys ze szkła, należy pamiętać o kilku prostych zasad:

  • Zabrania pocierać szkło z gazety.
  • Nie należy używać twardej suchej szmatki do czyszczenia powierzchni szkła.
  • Używać specjalnych środków czyszczących przeznaczonych specjalnie do czyszczenia szkła.

Przestrzeganie tych zasad pomoże utrzymać szybę nienaruszone tak długo, jak to możliwe, a także zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze.