613 Shares 7421 views

Miłośnicy zwierząt powinni wiedzieć, jak to wygląda grzybicy u kotów

Wielu ludzi trzymać w domu różne zwierzęta, ale większość woli koty. Nie wymagają minimum dla każdej pogodzie dwa razy dziennie wyjściowego „na wiatr”, są bardzo smaczne i chętnie murchat odgrywają w życiu dorosłym. A wygląd kotów dotyka i ukoić nerwy nieładzie. Ludzie zaczynają się kochać je niemal jak członka rodziny i bardzo zdenerwowany, gdy zwierzęta są chore. Dlatego konieczne jest, aby „poznać wroga w twarz”, aby być w stanie zidentyfikować przynajmniej najbardziej popularna i niebezpieczną chorobę. Wśród takich przydatnych umiejętności – pomysł jak to wygląda grzybicy u kotów.


Co to jest półpasiec

Przede wszystkim należy wiedzieć, że to jest bardzo zaraźliwy. Charakter choroby – grzybicze i zarodniki grzybów tych nadzwyczaj odporne na działanie ciepła i dezynfekujące. To pozwala zaoszczędzić długotrwałych sporów wokół gruntów, śmieci, zabawki dla zwierząt, na drewnianej podłodze lub mebli. A jeśli nie masz pojęcia, wygląda na to, grzybicy u kotów, i uruchomić go, konsekwencje będą straszne. Rozłożone korzystnie myszy i szczura, jak większość infekcji niehigieniczne i przyczynia się do rozwoju choroby. Wystarczy więc chorzy z tą chorobą często bezpańskie koty jako zwierzęta domowe mają zdrowy silny układ odpornościowy i skutecznie oprzeć się infekcji.

lishaynyh manifestacje

Co to jest grzybica u kotów jest łatwy do zapamiętania. Najczęściej rozpoczyna się ciężkie wysypki, małych we wczesnych stadiach wysypka szybko rośnie, a wkrótce rany jak skorupy parcha. W tym momencie, upadki z wełny, obracać łyse plamy. Często w środku łyse plamy na skórze pojawiają się wodniste skalach tworzą pęcherzyki lub małe wrzody. Wiele kotovladeltsy którzy wiedzą jak to wygląda grzybicy u kotów jest obowiązkowe czesanie dotkniętych miejsca, ale nie jest to warunek konieczny – swędzenie może być nieobecny.

Lokalizacja objawów

Najczęstszymi miejscami występowania plamy grzybicy są uszy, głowa i ogon. Czasami brudny pas rozciągnięcia skóry całej twarzy. Zostaje pokonany i cały kot tuszy, złuszcza skórę i staje się tłuste w dotyku.

Konsekwencje nieleczonych

Najcięższy z nich – niebezpieczeństwo zamawiający grzybicy wszystkich członków rodziny, sąsiadów i gości. Dla kotów, oprócz ryzyka całkowitego łysienia, nie jest prawdopodobne, aby uzyskać jeszcze coś ekstra, dostać zakażenia poprzez zadrapania skóry. Jeśli półpasiec atakuje uszy, zwierzę może stać się głuchy, jeśli paznokcie – to jest bardzo potrzebne dla wszystkich kotów część ciała jest zdeformowany, będzie odpowiednio wzrastać i kot nie będzie mógł z nich korzystać. Grzybica u kotów (zdjęcia w tym artykule pokazać tylko konkretnym przypadku więcej niż można zobaczyć w encyklopedii weterynarii) i wygląda obrzydliwe i życie nieszczęśliwy komplikuje Murka.

Jak zaoszczędzić Murka

Przede wszystkim konieczne kwarantanny i sterylizacji całej przestrzeni. Aby być uczciwym, jak dostać grzybicy od kotów, wystarczy tylko powiedzieć lekarzowi weterynarii. Leczenie powinno być łączone i leki przeciwgrzybiczne i kompleks witaminy, mające na celu utrzymanie systemu immunologicznego; w niektórych przypadkach, określają środki, aby zmniejszyć swędzenie i czasami trzeba coś i gojenie się ran, jeśli kot wyrwał się zbyt głęboko. Ponadto, jedynie testy laboratoryjne mogą dać gwarancję pomyślnego wyleczenia i bez ponownego zakażenia.

Ważne jest w leczeniu kotów uważnie monitorować higienę osobie, to nie było konieczne, następnie leczyć się, gdy kot jest zdrowy.

I aby nie ryzykować zdrowie swoich chetverolapogo innego, warto raz w roku, aby to zrobić zaszczepione. Mówią, że szczepionka zapewnia pełną gwarancję, że jesteś na skórze zwierzęcia nie będzie zobaczyć, jak to wygląda grzybicy u kotów.